Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SGK'dan Hasta Alt Bezi teminine bilgiler

İllere göre değişiyor mu anlamadım. Annemin bez parası hâlâ görünmüyor e devlette 🤔

Bana bu ay 363 TL yatmış. Raporun bitiş tarihi 22.09.2023 herhalde o yüzden eksik yatırmışlar. Raporlar sene sonuna kadar geçerli değil mi?

Aynen benim de eksik yatmış,ne yapmamız lazım

Ben hastaneden randevu aldım. Rapor sürem geçmeden raporu yeniletmeye çalışacağım. Raporu 2023 Eylül-Ekim Kasım-Aralık ayında bitecek olan arkadaşların da hasta alt bezi için eksik ödeme ya da hiç ödeme almamaları açısından raporu yeniletmesinde fayda var.

Raporumun süresi 20.08.2023 te bitti. bende yeniledim. Sistemden tanıtmak istediğim zaman bu hasta için başvuru yapılmış görünüyor. Fakat Eylül ayında ödeme hala alamadım ve e devletten baktığım zaman herhangi bir ödeme de görünmüyor..
Beklemedeyim şimdilik.

Raporu yeniledikten sonra sisteme nasıl tanıtcaz anlayamadım...

Tanıtman gerekmiyor sisteme otomatik düşüyor ben 8 ay önce yeniledim sıkıntı yok yatıyor para. Yalnız dikkat edin hastanız hastanede yatılı tedavi görüyorsa o dönem bez ödemesi yapmıyor SGK. Mediha

Günlük hesaplayıp yatırıyorlar bir dahaki ay yatar hepsi.

volki_80
E devletten medikal malzeme raporu sorgulama yap gelir bütün raporlar.

bez parası 256tl bu ay yattı

arkadaslar bu ay 256tl yattı. neden . normalde 496tl oluyor

Arkadaşlar benim yatmadı bu ay. Sgk yı arama sonucunda, Ödeme günlerinin değiştini, 15 ine kadar uzadığını beyan ettiler.
ahmet40 siz yenileyebildiniz mi raporunuzu ?

Sgk Eylül başı eksik ödeme yapınca anladım raporu yenilemem gerektiğini, halbuki sene sonuna kadar uzadı diyorlardı raporlar için. Rapor sürem 22 Eylül de bitiyordu, 18 Eylül de yeniledim. Bu ay hala yatmadı. Acaba eksik yatırdıklarını bu ay yeni ödeme ile birlikte yatıracaklarmı o da bir soru işareti.

Rapor bu ay içinde bitmiyorsa bir sorun olabilir. Benim de geçen ay eksik yattı. Raporum 22 Eylül de bitiyordu. 22 günlük yatırmışlardı. Eğer raporunuz bu ay bitiyorsa vakit kaybetmeden yenilemeye çalışın.

Burada bazı arkadaşlar hastaneye yatınca, yattığı gün kadarını sgk bez parasını ödemiyor diyorlardı. Hastaneye de yatmadıysanız hasta alt bezi ödemelerinde hepimizi ilgilendiren fakat bizim bilmediğimiz bir sorun var herhalde. Çünkü benim raporu yenilememe rağmen bu ay yatacak ödemem de hala yatmadı. Her zaman en geç ayın 8 inde yatardı.

ahmet40

evet haklaısınız 8'ınde yatar. ben 2 ay once hastaneye yattım. Anlamadım bu problem için. nasıl nerden saglıklı bır bılgı alabilrim.?

En sağlıklı bilgi en yakın Sgk müdürlüğünden alınabilir. 1 hafta daha durum böyle devam ederse telefonla cevap verirlese telefonla olmadı bir yakınımızı gönderip bilgi almamız lazım.

Arkadaşlar, Bez parası yatmayınca rapor süresine baktım. 03.10.2023 tarihinde bitmiş. İki gün sonra 05.10.2023 tarihinde yeniledim. Bugün hesabıma 48 küsür ₺ yatmış. Normalde 496 küsür ₺ yatardı. Ben çözemedim. Bu konuda bilgilendiren olursa sevinirim.
Bşr de hastanede yatana bez parası verilmiyormuş. İyide hastanede bez vermiyorlar ki. Ücretini verip dışarıdan alıyoruz. Ne saçma bir uygulama.

Benim hâlâ yatmadı. Raporum da Aralık'ta bitiyor. Neden böyle oldu bu ay anlamadım 😔

Sizin raporunuz ayın 3 ünde bittiği için 3 günlük ödeme yapmışlar. Benim de raporum 22 Eylül de bitti, geçen ay 22 günlük ödeme yaptılar. Ödeme eksik yatınca rapor sürem dolmadan 18 Eylül de raporu yeniledim. Bu ay hiçbir şey yatmadı. İstanbul da bu işle Sirkeci sosyal güvenlik merkezi ilgileniyormuş orayı aradım açan olmadı. Alo 170 i aradım. Sgk müdürlüğüne yeni raporumla beraber dilekçe vermemi söyledi. Bize yakın Sgk müdürlüğünü aradım. O da geçen ay eksik aldığım ödeme ve bundan sonra ödeme almam için bir dilekçe yazıp, dilekçeye yeni raporu da ekieyip bize getir, biz Sirkeci sgk ya yollarız dedi.

Anlam veremedım maalesef. Sureklı rapor degiştiriyoruz. şu ibare eksik,raporu yenıle.
Ustune bır de sımdı bu bez parası ödemesi çıktı. Her ay 496ytl yatar. Bu ay 256ytl yattı.

Bugün itibariyle param yattı arkadaşlar. Bi sorun olduğunda 170 sgk'yı arayın. Yardımcı oluyorlar sağ olsunlar..

Geçen ay 48 tl yatırdılar, raporu 2 günde yenilediğim halde. Bu ay hiç yatırmadılar. Karşımıza muaatap bulamıyoruz. Bu işi de berbat ettiler, ellerine sağlık sgk..

181 tl bez parası yattı ne iş neden 496 dan 181 e düşürüldü

Bez raporları nasıl yenilencek yine hastaneye mi gidilcek cumhur baskanindan internetten yapilcak gitmeye gerek yok demişti bilgisi olan varmı raporum bitti.

hayat52, Bir hastanenenin hastalığınızla ilgili bölümüne gidip yeniletmeniz gerekiyor.

Benim bez parası hala yatmadı. 170'i aradım kayıt oluşturdular. 3 iş günü sonrası bilgi alırsınız dediler. Ama sgk cevap vermemiş 3 kere talebimi yeniledim hala sgk'dan cevap yokmuş. Normal bir sgk'yı aradığımda karşıma muatap çıkmıyor. Telesekreterle ona tuşla buna tuşla hooop telefonu kapatıyorlar. Tam bir kepazelik. Var mı bu sorunu çözecek bir yol?

inzibat Var. Ben de sizinle aynı sorunu yaşadım. Herkes yeni raporu çıkarınca Ssk kendi kendine işleme alır diyordu, ama öyle olmadı. 170 ile görüştüm dilekçe yazıp yeni raporla birlikte Ssk müdürlüğüne başvurmamı söylediler. Durumu anlatan bir dilekçe (ödemenin kaç gün eksik yattığını belirtip sizin 27 gün Ekim ayından ve 30 gün Kasım ayından ödeme almanız gerektiğini yeni raporunuzun işleme konularak gelecek ayları da bu rapora istinaden yatırabilmesi hususunda) ve raporun fotokopisini ekleyip en yakın ssk müdürlüğüne hasta alt bezi ödemesi ile ilgilenen bir memura dilekçeyi teslim etmeniz gerekiyor. Ben en yakın ssk ya kardeşimi yolladım, dilekçe ve rapor fotokopisi ile onlarda evrak kayıttan geçirip evrakları tarayıp Sirkeci ssk müdürlüğüne yollamışlar. 15 gün içinde sorunum çözüldü.

Sonunda 170'in yazdığı 4. Dilekçeyle sorunu çözdük. İki aylık ödenmeyen miktar hesabıma aktarıldı. SGK geri dönüşlerde çok yavaş. Normalde 3 iş gününde cevap verilmesi gerekiyor lakin takan kim. Ya da çok yoğun sıra gelmiyor..

ahmet40 raporu yenileyince nasıl yazmamız gerekiyor dilekçeyi.günü bitmeden yenilersek dilekçeye gerek var mı?

Üst Alt