Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SGK işitme cihazları için komik ödemeler yapmaktan vazgeçsin istiyoruz! [Gündem]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eskiden sosyal yardımlaşma vakfı cihaz bedellerinin tamamını daha doğrusu işitme engellinin işitme testine göre cihazı alıp veriyordu,işitme engellinin cebinden tek kuruş çıkmıyordu.

Ne zaman ki sosyal güvence çatısı altına alındık sorunlar yaşamaya başladık...

Çalışanın kendisinin sgk lı olması güzel (ileride emekli olması bakımından) ama eşi,çocukları,anne ve babası doktora gitmek ve ilaç almanın haricinde pek bir faydasını görmüyor bence...

daha durun bakalimmmm sgk nin acigi ole az buz degil
politikacilarda cilgin cilgin projeler uretip sakati sagiri es geciyorlar para onlarin cilgin projelerine
insanlik aniti yikilip yerine yenisi yapilamaya
baska partinin yaptigini bozmaya
o bozdugu seyin yerine baska proje yapmaya gemicikler almaya ar
ama bizim cihazi hastaya sakata yok:mad:

merhabalar bülent bey, ben sgkdan işitme cihaz alımı için başvurdum. dediğiniz gibi çok komık ödemeler yapıyorlar. 08.06.2011 tarihinde ziraat bankasından almış olduğum ödeme tutarı:360 tl. ben cihazı 1300 tl ye aldım ve 1 tane daha cihaza ihtiyacım var. nasıl oluyorda bu kada komik bir rakam buluyorlar anlamadım. Ayrıca aşağıda yazmış olduğum adresten evrak nuımarası alınarak evrak takibi yapılabiliyor.
T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu

yahyaalbaba,

1300 tl verip aldığınız cihaz anologmu digitalmı ?

Teşekürler Bülent Abi
Gönderen Arkadaşlara Teşekürler
Bende Gönderdim Ama cevap henüz gelmedi

önceki dönem 850 tl karşılıyodu nerde o günler

bende kere gonderdim 2 daha gondercem eşim ve tüm cihaz kullananlar için.

saww;

size kesinlikle katılıyorum...

nereye ne göndermemiz gerekiyor arkadaşlar birşey yapılabilecekse benim de desteğim olsun isterim.. sevgilerle..

bülent bey tşk ederiz bende gönderdim hakkımızda hayırlısı olur inşallah.

ben de katıldım.. inşallah güzel sonuçlar alırız...

birşey sormak istiyorum bu kampanyaya herhangi bir engeli olmayan vatandaşlarımız da destek verebilir mi yani çevremizden insanlar da siteyi ziyaret edip bize destek verebilirler mi?

ben de gönderdim

arkadaşlar linke tıkladığımızda çıkan sayfanın adres satırını kopyalayıp facebook ve twitter da paylaşalım ve destek isteyelim.. aylardır sadece 930 kişiden destek gelmiş.. bu çok az..

Iyi günler bülent bey ben 4 yaşinda geçirdiğim menanjit hastalığı sonucu sağ kulak tamammen duymaz sol kulak yüzde 70 total ağirişitme kaybı mevcut bu yaşimdan beri sürekli işitme cıhazı kullanmak tayım cihaz a olan alişkanlığımı anlataman benim sanki bir kolum veya bır gözüm gibi cok faydası olan işitme cihazımı bu güne kadar maddi imkanımım yatrsizliüğinden ssk dan almaktayım ki şu ana kadar son 8 senedir alamamaktayım çünkü bana doktor diyoki sana vereceğimiz cihaz ı sgk kurumu karşilamaz karşilayacaği miktar 400 ytl bizim sana vereceğimiz cihaz 1500 ila 4000 tl arasındadır ben emekli olarak bu cihaza geri kalanı ödemem mümkün değil şu an elimde eski delme catma bozuk sürekli tamir yapdırdığım cihazla idare etmeye çalişiyorum ne yazıkki maalesef hayatım cok zor şartlatda geçiyor doktor gitdinmi duymuyom arkadaş ortamına katılamıyom sosyal ortamlardan sürekli kaçar oldum insanların alay konusu olmaktan bıkdım bana yardımcı olun bu cihaz ın vermelerini isitiyorum

hem bu adrese hemde bimere gönderdim inş güzel birsey cıkarırlar...

ayrıca gecen yıl şubat ayında iki tane cihaz aldım fiyatlarıda 800 euromu ne tam hatırlamıyorum ikisini toplam 1600 euroya aldım sanırım ve bu sgk nın ödemesini cok komik ve can sıkıcı buldugum icin mevlama havale ederek parasını komple kendim ödedim üstelik sgk ya tam 10 yıldır bıkmadan usanmadan prim ödüyorum ama onun bize reva gördüğü şeye bak..

şimdi inş en kısa zamanda yeni cihaz almak istiyorum lakin hayattan sogutuyorlar bunlar ya :S

bu konu hakkında sonuç alamayacağız gibi duruyor. her ay düzenli olarak sgk ya prim ödemesi yapıyoruz ve ayda yılda bi kaç kez hasta olup ilaç alıyoruz faydası bu sadece sgk ödemesinin çalışma yaşamımızda. madem prim ödeyen insanlara yardımın dokunmayacak ne diye uğraştırıyorsun milleti.

teşekkürler bülent bey bende gönderdim ins.düzeltme yoluna giderler bir çok insan bu konuda magdur durumda..

İştsel engelli = bedensel engelli(protez-ortez/ t. sandalye)

Geçen tv de çocuklar için okulda ısıtlmalı klozet yaptıklarını gördüm.

Çocuklara afedersiniz rezidanslı sıçma makinesi harcaması yapıyorlar...:eek:

Allah ım sen aklımı koru...

Eski model 15 sene öncesinin yapay uzvu 27 bin tl. Yeni elektronik işlemcili protezler 120 bin tl ye kadar çıkıyor.

Devlet ne ödüyor.Daha düne kadar 2-3 bin tl manuel proteze ödüyordu. Şimdi kaçpara ödüyor bilmiyorum.
Bu elektroniğede 50 bin ödüyormış muş.. Ama ödememek için 4 aşama rapor, onay, deney, kobaylık aklınıza ne geliyorsa yokuş, rampa, merdiven hepsini sürüyormuş.

İşt cihazı için 300 tl mi ödüyor. En eski modelinden iyi bir marka almaya kalksa arkadaşlar. 2-3 bin tl. İki kulakta proplem varsa siz düşünün.

T.sandalye desen 1500 tl den aşşağı eski model kaliteli marka sandalye yok. Ona da 200 tl ödüyor. Oysa 10 000 ede sandalye var.

Tuvaletlere rezidanslı klozet koymuşlar ???...:eek: Çocuklarının sıçma konforunu düşünen sağlamlar sakatın duymasını, yürümesini, dışarı çıkmasını bile hazmedemiyor, heralde..:confused:

Duyma, Yürüme, Dışarı çıkma diyen bi zihniyet ve sıçma rezidansı...:eek:

Örnek okulda akıllı tuvalet
İstanbul’da okula başlama yaşının düşmesi nedeniyle yeni sisteme göre düzenlenen okullardan bir tanesi Fatih’teki Hekimoğlu Ali Paşa İlköğretim okulu. Öğrencilerin daha hijyenik bir ortamda bulunmaları için tasarlanan tuvalettin klozeti çocuk üzerine oturtuğunda rezidans ile ısınıyor. Bir tuş ile çocuğu temizleyen, ardından da sıcak havayla kurulayan akıllı tuvalete kuru şekilde oturan çocuk, kuru bir şekilde kalkıyor.Okula aile birliği tarafından yaptırılan tuvaletlerin kapıları da çocuklara göre düzenlenerek renklendirildi. Okuldaki sınıflar da düzenlenirken, tahta masalar kalktı. Okulda özel plastik maddeden yapılan çocukların sınıfta kullanacağı masalar bulunuyor. Yine dokunmatik tahta da sınıflarda kullanılıyor. Bu yıl 250’yi bulması beklenen birinci sınıfların sınıf mevcudu da 45-47 kişi civarında planlanıyor. Birinci sınıflardaki artış nedeniyle okuldaki hizmetli odası da sınıfa dönüştürüldü.

Milliyet - Orta birlerin ders kitabı yok

[SIZE=2]PPPPPPESSSSSSSS...... türkiye[/SIZE]

slm arkadaşlar bu gün ben işitme cihazcıları dolaştım aksarayda sgk nın 500 tl ödedigini söylediler ne kadar dogru ne kadar yanlış bilmiyorum ama şimdiki ödeme bu kadarmış..

iki tane işitme cihazı kullanıyorum ve sanırım cihazlarımin ömrü doluyor :S

3000 tl ye iki tane nasıl cihaz alabilirim parammı var :(

aff allahım aff ne yapacagım bilmiyorum :(

8 sene önce bile 850 sini devlet karşılıyordu şimdi 500 ü nasıl ödeyebiliyo acaba koca devletimiz bravo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt