Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Reflü kaynaklı mide yanmasına neler iyi gelir?

CORTU

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
42
Arkadaşlar reflü kaynaklı mide yanmasına ne iyi gelir?

Kemer kullanmak yasak-kemer yerine askılı kemer kullanmak gerek-sigara ve alkol yasak-çay ve kahve yasak-kızartma yasak-yastık yüksek olacak-akşam yemeği az ve erken yenecek ve porsiyonlar az olacak-lansor veriliyor genelde ancak 3 aydan fazla kullanmak yasak, mutlaka ara vermek gerek-
Allah şifa versin..

Mide asidi yemek borusuna uyumlu değildir..zaman zaman mide asidi yemek borusuna kaçar ve yanma hissi veya ağrı yapar..hatta bazen mide asidi akciğere kacarak pnömoni ye neden olabilir.

Uzun süre yemek borusu mide asidine maruz kalırsa ileriye doğru ciddi sorunlar yaratabilir.

Ne iyi gelir sorusuna gelirsek.. endoskopi olmanız gerekir..Helicobacter pylori varmı yok mu bakılır..mide fıtığına bağlı asit kaçağı olabilir vs vs vs. Bir sürü nedeni var.

Ara sıra oluyorsa normaldir...sık sık oluyorsa genel cerrah yada gastroenteroloji ye gitmenizde fayda var...

Burada tedavi aramak doğru değil. @CORTU,

@OğuzHan112 gastroentoloji mideye baktı söyledikleriniz çıkmadı. Helicobacter pylori mide fıtıgı vb.şeyler yok. Reflü var. Bazen reflü krizi oluyor. Onun için sordum. Burada tedavi aramıyorum. Siz öyle düşünmüşsünüz

@alifatih1958 kemer kullanmıyorum. Dar kıyafetler kullanmıyorum. Sigara alkol kullanmıyorum. Yaglı yiyecekler safra kesesi ameliyatı oldugum için yemiyorum. Çayı ve kahveyi içiyorum. Seviyorum yüksek yastık boyun agrısı yaptıgı için kullanmıyorum. Porsiyonlarımı ameliyat oldugum için azaltamadım. Toparlanabilmem için dr um bol yemek yememi istemişti. Sanırım reflü krizi tuttu. Uzun zamandır yoktu. Teşekkür ederim söyledikleriniz için

Düşünmedim...doğru olanı söyledim.

Midene bakıldı ve bir sorun yoksa asit baskılayıcı pantoprazol doktor yazması kaydıyla kullanabilirsin.

Kızartma sigara alkol bu gibi şeylerden uzak durmalısın.

Kilon varsa biraz diyet yap.

Doktora gittiğini yazmadın..şunu şunu yap doktora gitme diye yazsam ..sonra kanser olsan şuclu olmazmıyız.

Ben sizi doktora yönlendirdim..suçlu mu oldum. @CORTU,

@OğuzHan112 doktora gitmeden reflü veya başka hastalık oldugunu bilemem ki. Kimse bilemez hastalıklarını. Önce doktora giderim ayrıntılı yazamadım midem çok agrıdıgı için arkadaş yüksek yastıkta yatın diye yazmış. Benim aklıma gelmemişti bunun gibi şeyler için sordum. İlaç kullanıyorum. Tabi ki önce doktora gidilmeli kimse kanser olmasın. İyi akşamlar

(y) Gaviscon double action (şurup) mide yanmasına iyi gelir.

Ac gezin olabildiginiz becerebileceginiz kadar yemek yemeyin heledeatistirmalik yemeyin
Ogunlerinizde patates haslamasi yiyin
Bakin gorun 1haftada reflu meflu birsey kalmaz

@emre.mese rabiza ilaç mı? Hayatı düzenlemekle azalır mı? Acaba merak ettim. Tavsiyeleriniz için saolun.

rabiza ilaçmış. İlk kez sizden duydum. Nexium kullanıyorum. Faydalıydı. 2 gündür tam geçirmiyor ilaç. Doktora gitmeden ilaç degişikligi yapmak istemiyorum. Hastaneye gittigimde sana yapabilecegimiz birşey yok dedikleri için. Engelli olunca böyle söyleyip gönderdikleri için. Aile hekimi yazmıştı. Nexium u. Ameliyat oldugum dr. um muhteşem birisiydi.

@perseküsyon gavisgon double degil. Gavisgon kullanmıştım. Ameliyattan sonra dr. Antiseptin şurup verdi. Bir ara düzenli kullandım. İyileşmiştim fazla ilaç kullanmak iyi degil diyerek şurubu bıraktım. Tekrarladı. İlaçların şuan fayda saglamasını bekliyorum. Gaviscon double yi reflüye iyi geldigini bilmiyordum. Teşekkür ederim ederim söylediginiz için.

@GRAHAM BELL oruç tuttugum için aç geziyorum. Uzun süre aç kalmakta daha çok agrıtıyor. 2 aydır atıştırmalık yemiyorum. Bedenime faydalı olmuyor diye.. Onun yerine meyve yiyordum. Patatesi deneyecegim. Hareket etmek gerekiyormuş ama işte.. Saolun söyledikleriniz için..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt