Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Rapor süresi doldu. Ama son engelli aylığı hesaba yattı. Ne yapmalıyım?

aseyhmus

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Benim oğlum lösem 5 yaşında iyileştiği için artık engelli raporu verilmiyor 07/12/23 bitti raporu ama şöyle birşey var engelli aylığı yine verildi ne yapayım bu konu için bilgili arkadaşlar cevap verirse sevinirim...

Parayı şimdilik harcamayın ve eğer geri ödeme isterler ise onu geri iade edin.

:

(Benim başıma 3 yıl önce geldi. Rapor sürem bitti ve kontrol muayenemde emekliliğim iptal edildi ve yatırılan son maaş geri istendi. Geri ödemezseniz anında SGK icraya veriyor ve avukat-dava masrafı en az o yatırılan kadar tutuyor. O nedenle şimdilik harcamayın ve yedekte tutun. Geri istemezler ise harcarsınız. İsterlerse iade edersiniz).

SGK'ya hiç belli olmuyor. O nedenle siz temkinli olun ve bir kaç ay bekleyin.

Hocam sosyal hizmetler e bildirelim mi peki onlar biliyordur.

Son düzenleme:
Arkadaşlar sosyal hizmetler den engelli aylığı benimkisi SGK işim yok yani bir akıl verinki ona göre birşey yapayım ı.

aseyhmus

Birinden akıl almana gerek yok. SGK ile işinin olmadığının ve sosyal yardımlaşma vakfından engelli aylığı aldığının farkındasın zaten. Vakıfı arayıp sormalısın rapor sürem bitti ama engelli aylığım yatırılmış ne yapmalıyım diyeceksiniz sadece. 144 ü arayıp Sosyal Yardım Hattına da sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
ŞİMAL YILDIZI

😁😁😁😁😁😁
Emeklilik ne alaka şimdi

07.12.2023 rapor süresi bitti ise aile sosyal yardım hizmetleri bunu bilir her zaman. Sizin almış olduğunuz engelli aylığı 12.ay aralık engelli aylığı değil..
11.ay kasım engelli maaşını aldınız siz.
Aile sosyal yardım hizmetlerini ister arayın ister aramayın siz bilirsiniz..

deasn12
Sosyal yardım vakfına bildir ilerde başın ağrır

Üst Alt