Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özel hastaneden ehliyet raporu alınabiliyor mu?

evet alınır ben aldım eğer fiziki olarak görünür de birşeyin yoksa alınır sen paradan haber ver....

Engelli isen vermiyorlar sistemde görünüyor ben devlet hastanesine gitmek zorunda kaldım sağlık ocağıda vermedi sevk ederim dedi @neron+,

@neron+

Sevgili kardeşim senden ricam bütün yazılanları çizilenleri bir kenara bırakıp benim bu konuda açmış olduğum yukarıdaki konuyu baştan aşağıya sıkılmadan bir oku.
İşine yarayacağını umuyorum çünkü ben işlerime özel hastaneden başladım ve oradan devam ederek komisyona girip ehliyetimi yeniledim. Bütün teferruat orada yazılı.
Selametle..

engelim ruhsal duygusal raporum atipik psikoz, b sınıfı ehliyetim var ve yeniletmek istiyorum.devlet hastanesinde uğraşmak istemiyorum.
@alifatih1958, okudum hocam elinize sağlık ama ben h sınıfı ehliyet için değil b sınıfı ehliyetimi yeniletmek istiyorum.

Alırsınız 850 TL verirsiniz alırsınız. her bir doktor için.belki şimdi 1000 TL oldu

Peki sevgili kardeşim. Umarım işinizi sıkıntısız bir şekilde rahatlıkla halledebilirsiniz.
Selametle.

@neron+,

Benimde tanım atipik psikoz hocam. Özel hastane benim tanıyı sistemden gördü, ilaç raporun yeni devlet hastanesinden al dedi. Devlet hastanesine gittim doktor önce benden alma dedi ardından epikrizlere bile bakmadan ticari taşıt, resmi araç, ambulans kullanamaz diye kisitladi ehliyeti. 3 yıl kontrol şartı var birde.

@neron+ tam bir bilinmezin içindeyiz ehliyet konusunda hocam. Kimisi söylememiş, doktorda gözden kaçırmış. Fakat Allah korusun bir ölümlü kaza olsa sigorta rahatsızlığı öğrense maf ederler adamı. Bu Yeni ehliyetler başa bela.

@testertr,
çok doğru tespit hocam aynısı benim de başımda elimde benle alakası olmayan ucube bir ehliyet var mayısta 2 yıl dolacak bu süreyi beklmeden değişiklik yoluna gidebilirmiyim?

@emir5558 valla hocam bende de kısıt var ama inanın süre sonunda ne yapılacağını kimse bilmiyor. Nüfus müdürlüğü aynı doktordan alacaksınız diyor. Aldığım doktor tayin oldu. Yeniden heyete basvursak engelli raporu var engelli ehliyeti vermeye kalkabilirler. Özetle nasıl bir yol izleyeceğiz bende bilmiyorum. Bununla ilgili bir konu vardı forumda bulursam atarım.

@emir5558 ehliyet raporları normalde iki yıl geçerli. Fakat benimki gibi üç yılda bir kontrol şartı varsa üçüncü yıldan sonra yeniden süreç başlatmak gerekiyor. Ama bu süreç nasıl işleyecek onu kimse bilmiyor. Bilen biri yazarsa bizde faydalaniriz.

@testertr,

Bugün il Sağlık Müdürlüğü rapor itiraz birimine tekrardan itirazımla alakalı ve bundan sonra ki süreci sordum itiraz dilekçeme sağlık bakanlığından red gelmiş ve mayıs 25 itibariyle tekrardan ehliyet için aile hekimliğinden başvuru yapabileceğimi söyledi. Hatta araya bir müdür koyarak gitmiştim ehliyet raporunda çelişkili ifadelerin olduğunu söyledi cümlenin üstü ile altta yer alan ifadelerin tezat olduğunu ama şuan yapılacak birşey olmadığını söyledi. Böyle bir zamanda Allaha emanet yaşıyoruz anlıyacağınız.

2016 yılından önce alınan ehliyetlerini yeniletmeyenlere 12.000 TL idari para cezası uygulanacakmış. Ben yeniletemedim ehliyetimi hala, bir sürü engel çıkardılar karşıma. Zaten araç da kullanmıyorum. Bir de üstüne bu haber.

fiziki olarak dışardan belli değilse git özelden al ben elimde imkan olsa devlete asla gitmem sütten ağzım yandı benim....
hocam merhaba, benim atipik psikoz %40 engelli raporum var. ehliyeti yenileyeceğim özel hastaneden sıkıntı çıkmadan alabilir miyim şimdi?

Üst Alt