Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖTV indirimi için yeni rapor alırsam ağır engellilik hali değişir mi, bakım aylığım kesilir mi?

Poyrazatasoy

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkeze merhaba raporum % 80 ağır engelli süresiz sol el sol ayak tutmuyo ve tak sonda bez kullanıyorum bakım maaşı alıyorum ehliyetimi aldım ötv için başvuru yaptım
ama bazı arkadaşlar diyo artık kısmi engelli yapıyolar herkez bakım maaşını iptal edip kısmi engelli yaparlar diyo bu dorumu bilgisi olan yazabilir mi lütfen
bi video izledim bayan % 96 2 ayak felç bakım parası alıyo rehebilatyon tedavi girmek için heyet istemişler heyete girmiş % 76 ya düşürmüşler kısmi yapmışlar o bayanda tak ve bez kullandığını söylüyor

@Poyrazatasoy, Başvuru yaptınız mı yeni rapor almak için? Doğrudan araç için rapor alanın bakıma muhtaçlığı ortadan kaldırılır diye bir durum yok ama, yeni rapor alımlarında net bir bilgiyi buradan vermemiz mümkün değil bu konuda, yaşayıp deneyimlemeniz gerekiyor süreci.

Bende dediğiniz gibi oldu. %70 ağır raporum, ötv muafiyeti için heyete girdikten sonra %64 oldu ve ağır ibaresi kalktı. Ben maaş almıyordum, kesinti söz konusu olmadı ama size numune olsun diye yazdım.

Üst Alt