Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Östaki Borusu Tıkanıklığı (Östaki Disfonksi) konusunda deneyimi olan var mı?

Konular
10
Reaksiyonlar
0
Östaki borum tıkalı bu yüzden hastaneye yatış yapıldı tedavi amaçlı serumlar veriliyor. Östaki yüzünden az duyuyorum bu sorunu varmı?

Gammzelli99

Geçmiş olsun östaki boru tıkanıklığı nasıl tespit edildi? Hangi hastanede yatış verildi?

Odyoloji kulak test ve basınç testi ile ortaya çıktı değil mi. Ben sana ilk başta demiştim hatırlarsın belki. Östaki boru tıkanıklığı yada enfeksiyonu yutkunma ve esneme sırasında kulakta Sağ veya Sol zarda ses gelmesine sebeb olur pat pat pat ses oluşur demiştim... Sen ise psikolojik olarak dağılmış yok işitme cihaz vb. İnsan sesi gibi detaylara gidiyorsun....

6 kasımda benim de basınç ve duyma test yapılacak. İlk başta media uygulama yapılacak eğer ki Östaki düzelmezse doktorum ameliyat gerçekleştirecek..

deasn12 Media uygulama nedir bende östaki diye düşündüm mesela testim iyi çıktı ama kulaklarım tıkalı timpano basınç testinde tıkalı çıktı

Gammzelli99

Media uygulama ilaç tedavisi demektir. İlaçlar iyileştirme yapmaz ise eğer 15 dk süren anestezi yapılarak östaki borusuna balon yerleştirmesi yapılacak balon ortalama 5 dk boyunca östaki boruda bekletilip geri çıkarılacak. Balon yerleştirme amacı östaki borusunu genişleterek basıncı dengelemektir..

deasn12 demek bana o tedavi yapılıyor iğne serum günde bir serum iki iğne

Hastanede tedavi görüyorum 5 gündür serum iğne hiç işe yaramadı açılmıyor. Bazende biraz açılıp geri kapanıyor bu yüzden işitmede azalıyor. Bu konu hakkında tecrübeli olan varsa yazarmisiniz

Ostaki borusu tek taraflı işlevini yitirmesi engel oranı verirmi işitme testi normal

@deasn12

İşitme testi sonrası bı alet ile östaki boruları test edildi o şekilde Cerrahpaşa da.sag kulağımi kapatınca sol kulağımda doluluk ve işitme kaybı oluyordu ama teste göre isitme kaybim yokmuş östaki borusu işlevini yitirmiş

Üst Alt