Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik platin ameliyatı sonrası oluşan ağrı ve iyileşme süreci..?

aysenursultan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Yaklaşık iki ay önce trafik kazası sonucu omurilik ve omuzumdan ameliyat oldum ve platin konuldu ayrıca sol kalçamda pubik ve iliak kemiklerimde de kırık vardı kalça kırığıma müdehale edilmedi. Şu an yürüyebiliyorum fakat otururken sol tarafımda belimden dizime kadar uzanan sanki siyatik tarzından acı oluşuyor ve pek oturamıyorum ayrıca yine sol bacağımda uyuşukluk var büyük kısmı üst bacağımda ve iki ayda uyuşukluk azalmadı. Henüz fizik tedaviye de başlamadım. Doktorum sinir tamiri için nerudayı başladı. Sol bacağımda ki güçsüzlük ve uyuşukluğun geçip geçmeyeceği beni korkuttuyor bu konuda benzer durumda olanlar veya doktor beni aydınlatırsa çok sevinirim.

Merhaba geçmiş olsun, ben de omurga eğriliği sebebiyle ameliyat olmuştum. Özellikle kesi bölgesi ve çevresinde sinir harabiyetine bağlı his kaybı oluşmuştu. Bu kaybın telafisi uzun bir süreç alıyor, ben yaklaşık bir yıl gibi bir süreden sonra eski seviyeye yakın his almaya başladım ama tam anlamıyla eskisi gibi olmuyor maalesef. Bu süreçte fizik tedavi çok önemli, özellikle ilk aylarda. Tedavinizi sakın aksatmayın. Zamanla şikayetlerinizin azalacağına inanıyorum. Tekrardan çok geçmiş olsun, iyi bayramlar.

Ameliyat bölgesindeki his kaybının daha kolay geldiğini duymuştum evet benim ki bacağımda olduğu için korkuyorum ama inşallah düzelir. Yorumunuz için teşekkürler, iyi bayramlar.

Omuriliğinize platin takıldı ve yürüyebiliyorsanız şanslısınız gerisini takmayın ağrı sızı hissizlik olur zamanla azalıp geçecek onlar.çok şükür felç olmamışsınız onun geri dönüşü neredeyse imkansız, geçmiş olsun sabırlı olun insanın başına gelince panikliyor ama unutmayın durumunuz daha kötüye değil her geçen gün daha iyiye gidecek.

Kardeşim geçmiş olsun. Fizik tedavini aksatmadan yaparsan 1-2 ay sonra ağrısız günlerin tadını çıkartmaya başlarsın

Fizik tedaviye doktorum 3. aydan önce başlamayalım dedi o sebeple daha başlamadım :)

aysenursultan Sanırım pelvik bölgede kırıklar olduğu için öyle bir karar alınmış olabilir. Zira ben ameliyattan sonraki ilk haftada egzersiz hareketlerine başlamıştım.

Herhangi bir ağrı falan yok fakat ameliyat öncesine göre bir miktar hareket kısıtlılığı var ki son derece olağan bana göre.

Hayır, herhangi bir sıkıntı olmadı ama biraz fazla oturduğum zaman çabuk ve yoğun bir uyuşukluk oluyor eskiye nazaran.

aysenursultan aynı sorunlar bende de mevcut bir bacakta uyuşma ve güçsüzlük düzeldi mi acaba? Nasılsınız?

Üst Alt