Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurgada bulunan vidalara ek vida yerleştirilmesi gerektiği söylendi!?

cemal1453

Üye
Konular
22
Reaksiyonlar
0
arkdaşlar iyi akşamlar ben 2010 yılında trafik kazasında L3 omurga kırığı sonrası ameliyat oldum kazadan 1 yıl sonra yerden bir sey almak isterken rotlardan biri kırıldı ilk dönem orası ağrıdı bir dönem sonra geçti dönem dönem ağrılar oluyor belimde yaklaşik 40cm yakın platin var ve sol bacakta güçsüzlük ve sol ayakta düşük ayak var ama şükür yürüyorum sorun bundan 1.5 yıl önce iş girdim bu dönemden sonra belimdeki ağrılar artmaya başladı bu git gide artmaya başladı en son doktora gittim doktor belimdeki vidaların artık taşimadığını ek vida atmamız gerekiyor diyor merak ettim kazanın üzerinden 8 yıl geçti ve doktorlar o bölgenin füzyon olduğunu söylüyor peki neden ek vida ihtiyacı duyar keminler donduysa tamamen bu konuda sıkıntıları olan deneyimleri olan arkdaşların görüşlerini söylerseler sevinirim işim özel bir şirkette temizlik yapıyoruz engelli kadrosunda olduğumuz için işimiz çok ağir değil ama yinede ağrılar yakamı bırakmıyor

Kemiğinize yeni kemik oluşumu esnasında yeterli vitaminle beslemediyseniz alkol veya uyarıcı madde kullandı iseniz sonraki etaplarda kemiğin 2 senelik maksimal füzyon seviyesine gelmemiş olabilir. Doktorlar çökme ihtimaline karşılık yeni vida atmak istemiş olabilir. Ya da vida manyağı doktorlara denk gelmiş olabilirsiniz. Allah acil şifa versin inşallah

Üst Alt