Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Neuralink sayesinde insan beyni ile bilgisayarları birleştirmeyi hedefliyorlar

Bilim ve teknolojinin, savaş araç-gereçlerinin geliştirilmesi yerine bu tür pozitif olaylarla gündeme gelmesi heyecan verici.

Dün gerçekleştirilen canlı yayında Elon Musk neuralink sayesinde omurilik felcinin çözüleceğini çok net bir şekilde ifade etti öncesinde konuşan cerrah biraz temkinlide olsa bunun yapılacağını söyledi

Elon musk bu projenin bir kaç bin dolar seviyesinde olacağını söyledi

Versiyon 0.9 olan ilk cihaz felcliler üzerinde özelinde ise tetraplejilerde denenecek

Daha geçen sene yapılan sunum üzerinden bir yıl geçmişken bukadar hızlı bir gelişmeyi kimse beklemiyordu canlı 3 domuz üzerindede demosunu gösterdiler ilginç ve inanılmaz bir yayın oldu

... Burda geniş geniş neuralinki anlatmayacağım bilgisi olmayanlar çalışma şeklini youtube üzerinden izleyip öğrenebilir

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Lütfen beynimizi hackleyecekler burası Türkiye vs gibi cümlelerle konuyu sulandırmadan hastalığın çözümü çerçevesinde yorumlarınızı belirtirmisiniz

simdi gazeteden bende bu ellon musk dahi:psnin icadina bakiyodum.
dogrusu ya fikir hurriyetini savunan bi sagir olarak aklimin, dusuncelerimin birisinin kumandasina girme fikrine korkunc gozuyle bakarak tekerlekli sandalyelde kendi aklima kendim hukmetmeyi yeglerim.

Ben de haberi gördüm. Umarım bizler için iyi olur. Bir an önce tedaviye başlanır. Tekerlekli sandalyeden çok sıkıldım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçen bir arkadaş omurilik felcinin çözümü için ses çıkaralım demişti gelen cevaplar arasında aman susun devlet verdiği imkanlarıda geri alır vardı .

Devlet ne imkan veriyor onuda anlamış değilim de bu neuralink haberinin ülkemizde ses bulmaması birazda zeka seviyesini gösteriyor birtane nörolog cerrah yada nörobilimci ki eğer oda varsa çıkıp bi açıklama yapmıyor cidden diyorum bu ülke insanı çok zorluyor

Swain

Evet o başlığı ben açmıştım ama kimse destek olmadı herkes susmayı tercih etti bu ülkede maskenin nasıl takılması gerektiğinin haberini yapan insanlar bizim için çok önemli olan bu icadın haberini yapmadılar gündeme getirmediler ama ben o insanlara suç bulmuyorum asıl suç bizlerde biz sustukça bunlar çok normal

Elon musk bir dahii iş adamı milyarder bilim adamı girişimci her sınıfa girebilen bir üstün zeka, ben bu işin olacağını düşünüyorum.İnsanlar üstünde denemelere bu yıl içinde gerekli izinleri alıp başlıycaklarını söylemişlerdi.Şuan kök hücre denemeleri etki göstermediği için çoğu insanda neuralink daha cazip gelmeye başladı bana olucağuna inanıyorum.

Kafanız da belli bir yıl var mı

Arkadaşlar Omurilik Felçinin sizce ölmeden tedavisini görebilecek miyiz.. 10yıl veya 15 yıl veya daha kısa daha uzun fark etmiyor tedavisi çıkar mı nasıl umutlu olan var mı bu konuda merak ediyorum..

neuralink projesi mesela benim çok ilgimi çekiyor, acaba olur mu diye düşünüyorum yakın gelecekte..

peki siz ?

Ben de neuralink projesinin etkili olacağını düşünüyorum

Önemli olan şu ki gelecekte insanlar ülke vatandaşlığı değil dünya vatandaşlığına
geçecek. Bu yönde ciddi öngörüler var.
insanlar puanlama ile alt tabaka/üst tabaka
kriteri ile sınıflandırılacak.
fakat iyi yanı (kötünün iyisi bence)
insanlar mal mülk zenginlik ile değil sıradan biri olsa bile
başka nitelikleri sayesinde üst tabakada yer alabilecek.

Artık hangi kısımda olduğumuz önemli.
Sonrasında Elon Musk sayesinde engellilere yönelik faydalı çok şey yapılacak gibi görülüyor.

Bu durum gerçekten çok can sıkıcı. Günümüzde tedavinin bulunamaması imkansız. @%1; nerdesin her başlığa bir cevap yazıyorsun bu başlık hakkında neden görüşlerini belirtmiyorsun. Çok tecrübelisin çok bilgilisin. Bizi organize et bir şeyler yapalım sesimizi duyuralım.bu durumdan şikayetçi olan tek ben miyim? Herkes halinden memnun mu?
ELON MUSK BİZİ KURTAR

26 yıldır her sene farklı çalışmalar gündeme geldi ve farelerde başarılı oldu sıra insanlarda dediler de dediler... Sonrası ne mi oldu? Hepsi ortadan kayboldu. %100 örnekleriyle görmediğim sürece asla bir duyuruya körü körüne inanmamayı öğrendim. Görelim varsa böyle bir tedavi olayı ondan sonra peşine düşerim.

Kaza geçirdiğim 98 senesinde hemen hemen görüştüğüm bütün beyin cerrahları 2 seneye kalmaz tedavisi bulunur diyerek yüreğimize su serptiler. Aradan geçen 23 yıl bu konuda bir arpa boyu yol alınmadığını gördüğüm an o doktorların söyledikleri gözümün önünde film şeridi gibi geçiyor. Nasıl da umut vermişlerdi. Zaman alışmayı öğretiyor insana her ne kadar umudumuzu hala yitirmesek de artık önümüze gelen her şeye temkinli yaklaşmayı da öğretiyor zaman. Bekleyelim, sabredelim, umudumuzu kaybetmeyelim...

Yazılanları okuyunca duygulanmamak mümkün değil . İnsan her ne kadar alışsada omurilik felci içten içe hepimizi elbetteki üzüyor her zaman şükredelim biz üzerimize düşeni yapalım şifa veren en hayırlı doktor Allahtır . Konuya dönecek olursak ben mevcut teknoloji ile omurilik felcinin çözümünün istenirse bulunabileceğini düsünenlerdenim , neden istenmiyor sorusunun cevabını ise veremem kimi medikal sektör der kimi başka bir şey . Ama bildiğim bir şey var bu işe yeterince önem verilmiyor belkide arkadaşın yazdığı ile alakalıdır . Kabullenmişliğimizden dolayıdır bilemiyorum

Ben yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve teknoloji ile iç içeyim. Günümüzdeki teknoloji ile nelerin yapılabileceğini gördüm ve okudum. İnanın of un tedavisinin bulunamaması bulunmasından daha zor. Yalnız bu tedavinin bulunması için ilgi gösterilmediği aşikar. İlgi gösterilirse 6 ay içinde omurilik felçlisi kalmaz. Tıp hastalık seçiyor. Burda hata bizde arz talep meselesi bir şey almak için önce istemen lazım. Kimse al bu tedavi diyip vermez. Abi gelin bir şeyler yapalım toplanalım organize olalım. Yürüyüş yapalım eylem yapalım. Ama bir şey yapalım sesimizi duyurmamız lazım. Bu iş böyle olmaz. Bu arada tedavi bulunmazsa Allah’ın izniyle 6,7 yıl içinde hepimizi bu durumdan kurtaracağım inşaallah merak etmeyin.

Son düzenleme:
Neuralink konusu son birkaç yıldır sürekli gündemde.
Elon Musk bu konu için X üzerinden yaptığı son paylaşımla
"ilk kez bir insana implant yapıldı" açıklamasında bulundu.
Ayrıca, bu ilk aşamaya verilen isim "Telepathy"
S Hawking’in "bir daktilo kadar hızlı iletişim kurduğunu hayal edin" ve bunlar, fiziksel bir bağlantı olmadan yapılıyor.
Neuralink’in bebek adımları henüz zamanla nöronları okuma yeteneğine ulaşırsa birçok "engel" yaratan duruma çözüm bulabilir. Datalar paylaşıldıkça göreceğiz.

bendeki beyni alsın yerine bilgisayar beyni koysun. şu psikolojiden kurtarsın beni. ilaç içmekten 8 yıldır gına geldi artık.

Üst Alt