Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kulağımdaki işitme kaybı ve psikolojik teşhis ile engelli raporu alabilir miyim?

Canttaskin

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar kulaktan sıkıntı ortak kulak ameliyatı geçirdim sol kulağım iyi duymuyor

Heyet raporu nasıl alabilirim?

R:12/1dB,L:55/14dB saptanmıs olup sol kulakta ortaderece iletitipi isitme kaybı mevcuttur.Sol kulakta mastoidektomi kavitesi mevcut.Iyi isiten kulak50dB'den iyi duyuyor. Bunlara istinaden kişilik bozukluğu tanısı konulmaktadır ve son olarak esansiyel tremor hastasıyım sizce %40 engelli raporu alabilirmiyim

Esansiyel tremor
hafif orta ağır,siz deki hangisi bir değerlendirme yapıldı mı ? Alt ve üst ekstremite ler ayrı ayrı değerlendirilir.
Puan ona göre veriliyor,biliyorsanız yazın.

Kişilik bozukluğu.
Kısmen düzelen 15
Tedavi ile düzelmeyen 20
Psikiyatri takibin ne zamandır var düzenli poliklinik kayıtların var mı?

Kulak için en fazla 15 veya 20. Muayene sonrası Doktor kanatine bağlı olmak şartıyla belki puan biraz daha yüksek gelebilir.
Canttaskin

Yani bunların değerlerini nasıl ölçtürebilirim bilmiyorum psikiyatri durumumda 7,8 ay önce bitti şuanda ilaç kullanmıyorum fakat şöyle bir durumum var güvenlik kartımı silahlıya yükselticektim fakat psikiyatri önceden kullandığım ilaçlardan dolayı geçemedim kartım iptal oldu kişisel bozukluk tanısı kondu buna istinaden esansiyel tremor ve kulak ameliyatım ve az duymasından dolayı askerdende muaf tutuldum sadece risk almak istemiyorum bunların oranlarını nasıl çıkartıcam nasıl yapıcam bilmiyorum heyete girip düşük engel alırsam işe girme konusunda çok sıkıntı oluyormuş yardımcı olursan allah razı olsun

Anladım,

Güvenlik olarak çalışabiliyorsan Esansiyel tremoru eliyoruz.puan gelmez.

Kişilik bozukluğu halen tedavi almıyorsunuz (Remisyonda) veya düzeldiniz.
Tedavi ile tam düzelen %0

Kulan için %40 barajını gecemezsiniz.

Ayrıca heyete girip düşük puan almanız işe girmenize mani değil. Kulakdan duyma şeylere inanmayın.
Canttaskin

Yok şuanda raporu verdiler silahlı veya silahsız güvenlik olmaz raporu verdiler psikiyatriden itiraz falan ettik ama süresi geçtiği için rapor 2 yıl daha kalıcak bende e devlete işlendi bilmiyorumki peki heyete girmeden bunların testlerini nasıl yaptırabilirim oranı nasıl çıkartabilirim kulak esansiyel tremor ve psikiyatri bunların adımları nedir yani asıl amacım riske atmadan heyete girmeden bu bölümlere girip nasıl oran çıkartabilirim bilginiz varmıdır?

Heyet başvurusu yapmadan önce.

Branş doktorlarına sıra alıp bu durumu anlatın.
Onlar kaç paun alırsın sana yardımcı olurlar...

Normal heyetemi randevu alayım yoksa heyet doktorlarınamı bide o günki heyet doktorlarını nasıl bilebilirimki

O olmayacak gibi ben yukarıdaki mesajı düzenledim

Hocam allah sizden razı olsun allah ne muradınız varsa versin çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim

Üst Alt