Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Koltuk değneklerinin yağmurda kayması..?

Evet bende az tehlike atlatmadım careler denedim ama faydası olmadı

bu sorundan bende dertliyim esk çapadan temin ettiğim siyah ve altı boş kauçuk olanlar kaymıyor arkadaşlar

Şuan bu dertten bende muzdaribim.
1.5 ay önce dizimden ameliyat oldum ve sağ ayağımı yere hiç basmadan çift bastonla yürümek zorundayım, evde birkaç kez banyoda kaydım ama Allahtan düşmedim yoksa diğer dizide ben kırabilirdim.
Şimdilik dışarı çıkmıyorum aa ilerki haftalarda çıkmam gerekirse ne yaparım diye düşünüyorum.
Bu soruna çözüm arıyorum hatta artık rüyalarıma dahi girdi.
Aklıma tek gelen şey, bir arkadaşımızında dediği gibi lastiklerin daha geniş alanı kaplayarak ağırlığı dağıtmasıyla olur gibime geliyor.
Böylelikle kaymaz yada daha dengeli yürünür heralde.

Yeni çözümler bulan arkadaşlar varsa öğrenmeye çok ihtiyacım var :(

arkadaslar merhaba
ben kaymayan vakumlu baston lastıği imalatı yapıyorum denemek isterseniz gönderebilirim.toplu alımlarda indirim yapabilirim
teşekkür ederim iyi günler
tel 0332 3531392 cep0541 565 04 53 murat
konya

Arkadaşlar ben de siyah, yere basan kısmı yuvarlak ve biraz bombeli olan kanedyen lastiği kullanıyorum ve hiç kaymıyor. Ne karda ne de yağışta hiç problem olmadı.

Nalburdan kalın 4 numara galibe en kalın olanından zımpara kagıdı alın kelepceyle kaledyenın ucuna sabitleyin 1 yıl gider sonra tekrardan yaparsınız.

.Bastonun lastikleri üzerine babam araba lastiği kesip yapıştırıyordu tutkalla :)

Çok akıllıca bir çözüm... :)
Özellikle vakumlu kış lastiklerinin ince desenlerinin olduğu kısımlar oldukça iyi tutuş sağlayabilir. Kauçuk oranı yüksek olduğu için elastikiyeti fazla olacaktır ve mutlaka dik açıyla bastırılması gerekmeyecektir.

Islakta kaymanın nedeni hem sürtünmenin azalması, hem de aquaplan oluşmasıdır. Aquaplanı önlemek için su tahliye yarıkları olması gerekir. Bunun için de yumuşak ve çizgi desenli bir taban lazım.

Denemek lazım aslında...

evde birkaç kez banyoda kaydım ama Allahtan düşmedim yoksa diğer dizide ben kırabilirdim.
Şimdilik dışarı çıkmıyorum

Banyoda çözümü yok malesef!
Fayans tarzı yerlerde ıslaklık görürseniz aman DİKKAT!
Yerlere bez veya havlu tarzı şeyler koyun.

Dışarda ise pek korkmanıza gerek yok.
Asfalt tamamen ıslakken kaymaz lastikler. Ama hafif çiselemişse kayabilirsiniz. Bunada dikkat edin!
Banyodaki gibi zeminlerde dışardada olsa dikkat etmeniz lazım.

bi ara neredeyse her hafta lastik değiştirir olmuştum. Neden böyle çabuk yıpranıyor diye sorduğumda, çok geziyorsun ondan demişlerdi.

Çözümü ithal olanlar. Öyle haftada bir lastikmi değişirmiş. Bunlar engelliyi yoluncak kaz zannediyorlar.
Tavsiyem yurtdışı menşeeli kaliteli kanedyen ve lastik temini yapmanız.

değnegin lastigi delmesi cok yasadım ve sanayiye gidip tornacıda gegnegin ucuna takılabilecek demir yaptırdım ve suan lastikler bitene kadar problem yok ıslak zemin de kaymasıda arkadaşlar da söylemiş yumusak lastık önceden istanbuldan getirtiriyordum şuan buluda var ama onlarında içinde sert olanı cıkıyor eger medikalci izin veriyorsa elinizle lastigi bukün sertmi yumuşakmı anlaşılıyor medikale ben kendim gidersem medikalci kendisi ayırıyor ama başkası gittmi sert lastik cıkabiliyor..

Bu konuyla ilgili benim de ciddi sıkıntılarım vardı, Marmara Ortopedi (yerleri çapa'da) kendi üretimleri olan değnek uçlarından aldım, tavsiye ederim.

Ben bastonlarımın lasitiginin çabuk delinmemesi ve kaymaması için altına eskimiş olan ayakabıları ölçülerine göre kesiyor ve japon ile yapıştırıyoryum. Hem kaymıyorum hem de latiklerim uzun süre dayanıklı oluyor. En son 1.5 yıldır bunu yaptım hala lastiklerim yırtılmamış....

valla bnde cok kyıyordum yeniyken ama perssembe gününkü selden sonra düsmediysem bnim kanatyanlar baya saglamm :)) birazda kullanmadannn kaynaklanıo bn artık kaygan temizlerde dik tutuom kaymıolarr

lastiklerin delinmesini, önlemek için lastiğe yatay şekilde bir çivide çakabilirsiniz 3 kat daha sağlam olacaktır!

oturanboğa, linkler çalışmıyor

Değerli arkadaşlar,
Belki çoğunuz biliyorsunuzdur veya duymuşsunuzdur. Bende ayaktan engelliyim ve baston kullanıyorum ve yurt dışından engellilere yönelik otomobil ithalatı yapıyorum.
Yurt dışına çıkışlarımda da gelirken genellikle kalite ve konfor açısından Türkiye'de bulunmayan veya az bulunan başta baston ve baston lastiği gibi bir çok malzeme getirmekteyim. Bunların kalite ve fiyatları Türkiye piyasasından çok çok farklı. Örneğin baston lastikleri mevcut piyasadakilerine göre çok daha kaliteli, uzun ömürlü ve kaymayı özelliklede buz, mermer, granit, havuz ve banyo, fayans gibi ıslak ve kaygan zeminlerde çook önleyici dir. Türkiye'nin her tarafına kargo ile gönderebilmekteyiz.
Dayanıklılığı, kalitesi bozuk satıhlarda genellikle en az 6 ay civarındadır. En azında fazla gezen birisi olarak ben 6 ay kadar kullanmaktayım. Daha fazlada kullanılabilir ama kayma riskini göze almadığımdan yaklaşık 6 ayda bir değiştirmekteyim. Fakat kaydırmamazlığını düşünürsek bu kusurunu kapatmaktadır. Fiyatıda kaydırmamazlık özelliğine göre fazla değildir. Toplu alışlarda iskontumuz mevcuttur.
Daha detaylı bilgi bana bu siteden ulaşabileceğiniz gibi 0532 657 40 62 nolu telefondan da ulaşabilirsiniz.
Selamlar

ALİ YÜCE;

Hayırlı ticaretler.
Bende avrupa baston kullanıyorum.
Bu lastiklerin ömrü konusunda 6 ay demişsiniz. Orası doğru. Daha kaliteli...

Ama kaymayı engelleme gibi bir şey söz konusu değildir.(Fayans gibi ıslak - kaygan zeminlerde kaymayan lastik yoktur!)
Lütfen ticaret ahlakına uygun davranınız.
Buradaki arkadaşları bir birey olarak uyarmam gerektiğini (insanlık gereği/vatandaşlık gereği) unutmayalım.!

Saww kardeş,
Seni çok iyi anlıyorum.
Elbetteki kaymayan baston lastiği yoktur. Sadece lastik değil her malzeme her yerde kayar. Mühim olan en az kayanıdır. Fakat benim bahsettiği lastiğin kaymamazlık özelliği en azından yerlilere göre kıyaslanamayacak kadar çoktur. Yıllardır bir çok kişiye verdik ve halen bizden alıyorlar. Elimizdede her zaman bulunmadığı için alan kişiler lastiksiz kalmamak için fazla fazla almaktadırlar. Bu arada ben bu lastiğin ticaretini yapmamaktayım. Diyebilirimki bir nevi hamallığını yapıyorum.

Ali bey,
Ürünlerinizin fotolarını nerden bulabiliriz.
Kanedyen de olabilir. Özellikler bastonların tutma yerleri yumuşak plastik olanınından varsa sizden alışveriş yapabilirim.

Saww kardeş biz bu işin ticaretini yapmadığımız için fotoğrafları yok. Lastik hariç diğer malzemeleri zaman zaman getirmekteyiz. Daha doğrusu oralarda denk geldikçe görürsek alıp getiriyoruz. Fakat baston lastiğini mümkün olduğunca sık ve bol miktarda getirmeye çalışıyoruz. Çünkü bunlar genelde her bastona uyum sağlıyor. Aslında lastiğin resmi var fakat buraya eklemeyi beceremiyorum. Eğer lastiği görmek gibi bir düşünceniz varsa ve bana bir email adresi verebilirseniz size resimleri aktarabilirim.

Her bastona uymaz kardeş.

Onların çap ölçüsü vardır...
Neyse size hayırlı yardımlar....

Bu lastikler kauçuk esaslı olup esnek yapıdadır ve genelde her bastona uymaktadır. En azından ben uymayan baston görmedim.

kanadiyenlerin metal ucunun zamanla lastiği delip yırtılmasını geciktirmek istiyorsanız lastiğin içerisine 5 kr. yerleştirin daha uzun süre kullandığınızı göreceksiniz.

havuz yada merdiven kenarlarına yapıştırılan zımparaya benzeyen kaydırmazlardan yapştırıp deneyen oldumu?

YOLBBLEUYN442017125413_Besli-ahtapot-baston-ucu.jpg

Arkadaşlar böyle bir apart buldum, acaba koltuk değnekleri için kullanışlı olur mu? hem ıslak zeminde kayma sorununu ortadan kaldırmış olabilir mi acaba sizce

Üst Alt