Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kişiye özel tabanlık

Ayselll07

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaslar sizlere kişiye özel üretilen tabanlıkla ilgi bilgi vermek istiyorum.

Tabanlık Çeşitleri:
1-Anatomik tabanlıklar: Piyasada hazır olarak satılan veya ayakkabı ve terliklerde bulunan tabanlıklardır.
2-Ortopedik tabanlıklar: Kişiye özel yapılan tabanlıklardır.
a_)Akomodatif tabanlıklar: Kişinin problemine göre geçici bir süre kullanım için tasarlanıp üretilen tabanlıklardır.
b_)Fonksiyonel tabanlıklar: Devamlı kullanım için kişiye özel tasarlanıp hazırlanan tabanlıklardır. Bu tabanlıklar, kişinin ayak yapısını gerektiği kadar destekler ve ayak fonsiyonundaki aşırılıkları engelleyerek ayağın güvenli sınırlar içinde hareket etmesini sağlar.

İyi Bir Tabanlık Nasıl Olmalı ?
a_) Kişiye özel tasarlanmış olmalıdır.
b_) Tabanlık yapımı için kullanılan malzemelerin zehirli ve kanserojen madde içermediğine dair geçerli kuruluşlardan sağlık onayı olmalıdır
(D3D tabanlık ürünleri Avrupa Birliği Sağlık Uygunluğu onaylıdır ) bu çocuklar açısından çok daha büyük önem taşımaktadır.

İyi Bir Tabanlık Nasıl Tasarlanır ?
İyi bir tabanlık aşağıdaki bilgilere göre tasarlanmalıdır:
a_)Ayağın yapısı : Ayağın medial (iç), transvers (ön), lateral (dış) kavis (ark) yükseklikleri
b_)Ayağın fonksiyonu: Ayağın sadece dinamik (yürüme ve koşu) analizleri ile anlaşılabilir içe ve dışa basma oranları ve zamanlaması ölçümleri.
c_)Tabanlığın sertliği ve kalınlığının belirlenmesi: Kişinin ağırlığı, aktivitesi (işi, yaptığı spor, vs ), hastalığı (diyabet, vs) veya problemine göre belirlenmeli

umarım bu sizin üretmiş olduğunuz tabanlıklar tüm arkadaşlarımız tarafından beğenilir şimdiden kolay gelsin

benım ayak bılegım donduruldu dışa dogru basıyorum tabanlık yaptırdım ama doktoorum bana bılegıne destek vermesı ıcın ayakkabı önerdı bıldıgınız marka vs varmı ?

öncelıkle cok gecmıs olsun emre bey bu gıbı sıkayetlerde ozel uretılmıs sıkayete yonelık ayakkabı yaptırmak gereklıdır.

Merhaba
Geçirmiş olduğum omurilik rahatsızlığına bağlı sol ayağımda içe basma problemi oluştu özel tabanlık nerede yaptırabilirim?

Öncelikle geçmiş olsun hangi ilde yaşıyorsunuz istanbul ise yardımcı olabılırım

Teşekkür ederim sağolun eskişehir de yaşıyorum

Merhaba benim ayak bileğim basarken içe doğru dönüyor. ayak kenarı nasır bağladı çok acı çektiriyor yumuşak taban silikon taban gibi ne önerirsiniz daha once ameliyat oldum fakat başarılı olmadı.

Üst Alt