Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kifoz ve Skolyoz derecelerim ameliyata uygun mu?

gringoire

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba bende kifoz ve skolyoz rahatsızlıkları var son zamanlarda fizik tedaviye gittim özellikle kamburluk için bir çözüm olmadı hayla ağrı devam ediyor şu süreçte bir işede giremiyorum düzgün bir şekilde oturamıyorum bile kifozum 70 derece skolyoz da 25 ama 6 7 ay geçti artış gösterdimi tam bilemiyorum bu değerler ağrılarda sürekli artıyor artık ameliyat olmak istiyorum sizce bu derecelerle ameliyat olabilirmiyim birde iki rahatsızlığında aynı andamı ameliyatını yapıyorlar?

70 derece yada civarında kifoz ameliyatı olan varmı?

gringoire 70 derece sınırdır yani 70 derece ve üstü ameliyat olması gereken sınır olarak kabul edilir
İstanbulda isen şayet beni 7 yıl önce 90 derece olduğum zaman ameliyat eden hocamı tavsiye ederim

bu siteden birini daha yönlendirdem ameliyat oldu ve çok memnun kaldı

kendisi ümraniye araştırma hastanesinde başhekimdir

herhangi bir kuruş paran gitmez ve her hastaya bakmaz kardeşim

eğer gitmek istiyorsan özelden bana yaz sana adını soy adını vereyim ve benim adımı söyle selamımı ilet, ALLAHIN izni ile güzel bir geleceğin olur
kifoz ve skolyoz hastalarına elimden geldiğince yardımcı olmak istiyorum, çünkü bu hastalık öyle bir hastalık ki, psikoloji olarak bile bizi perişan ediyor
rabbim yardımcın olsun

bende de 90 derece kifoz çok fazla olmamasına rağmen skolyoz vardı, ikiside aynı ameliyat oluyorsun kardeşim bir seferde olur kurtulursun ALLAHIN İZNİ İLE
hiç canın sıkma

çok teşekkür ederim dediğin gibi zor bir hastalık son 1 yıldır özellikle sıkıntı oldu bana fizik tedavide pek bir işe yaramadı ameliyat tek çözüm gibi duruyor.

Benim skolyozun s seklinde 37 44 derece acaba ameliyat gerekirmi

Ben Ankara dayım 56 yaşındayım kifoskolyoz rahatsızlığın var sırtımda ağrılar var bazen ağrılar yanma iğne batar gibi ağrılar oluştu yaşımdan dolayı ameliyat olmaktan korkuyorum ama ağrılarla yaşamak zor yaştan dolayı ameliyat olsam zaten düzelmez Emre Acar oğluna gozukecem oda özelde parasal olarak zor inanın psikolojim çok bozuk keşke yaşım küçük olsaydı ameliyattım zor olmazdı.sirtimdaki ağrılar yanma batma iğne batar gibi oluyor çok korkuyorum bana iyi bir Ankara'da doktor tavsiye edin paragöz olmasın çünkü maddi durumum iyi değil

Son düzenleme:
Peri masalı Merhaba, geçmiş olsun! Eğer üniversite hastanelerinde muayene olma imkanınız varsa, en azından oradaki uzmanların görüşlerini almanızı tavsiye ederim.

iyi ehlil devlet Hastanesi' doktorları neden özelde ameliyat gerek duyuyor

Mrb Ankara Hacettepe doktor olarak üniversitesinde Gökhan Halil Demirkıran önerildi.kendisini mesengerden yazdım. Hastanede size ulasamiyacagimi Hacettepe muane icin tel veya kendinize ait muanenize varsa gelebilir miyim.cunku hastanede bekleme süresi ilgi yok oda tel numara verdi hacettepe muanenizi hastanede ettiğini ama ameliyatı ozel hastanesinde yapıyorum. oda size pahalıya gelir dedi bende sağlık güvencem var o vakit imkansız der demez mesengerden çıktı.neden hem devlet Hastanesi'nde olduğu halde ameliyat özelde benim ameliyatım zor olduğunu biliyorum ama maddi imkanı olmayanlar acı agrı çekmeye mahkum mu olalïm

Son düzenleme:
Peri masalı Doktorun sizi özele yönlendirmesine şaşırdım doğrusu. Hacettepe Üniversitesi gibi Türkiye'nin tıp alanında öncü, kaliteli ve köklü bir kurumunda görev alan hekimlerin, hastaya bu şekilde yaklaşması gerçekten üzücü.

bu ameliyatı yapan iyi doktorlar genelde özel hastanelerde çalşıyorlar devlette kimse uğraşmaz anlayacağınız.çünkü işin ucunda çok iyi para var ve artı o riski devlette kimse göze almaz.Anlayacağınız paranız varsa sağlıkta var..Bizzat yaşadığım bir örnek vereceğim size kulaktan ssk devlet hastanesine gittim orta kulakta delik vardı maliyat olmana gerek bile yok dediler özele gittim büyük bir kaç hastaneye hepsi ameliyat olman gerek dedi en son Acıbadem Maslaktaki doktora gittim,konusmalari beni tatmin etti endoskopik ameliyat yapıcağız kesi olmadan ağrı sızı hissetmeyeceksin dedi.Ameliyat oldum ve cok memmun kaldim hicbir sorun yaşamadim cok sukur,27 bin tuttu ozel sigortam vardi pasalar gibi baktilar sanki tatile gittim otelde konakladim cikarken üzüldüm yani okadar soyliyim.doktoruma sordugumda senin bu tanını devlette kimse önemsemez bakmaz bile vakit kaybetmez dedi.Yani anlayacağınız paranız varsa en iyi hastanede tedavi olabilirsiniz.

Skolyoz için Acıbadem Maslak'ta Ahmet ALANAY var ona gidin paranız yada özel sigortanız varsa karşılarsa benim karşılıyor ama doktor beni muayene etti bana rahatsızlık vermediği için amaliyat gerek görmüyorum dedi ama kontol altında olacaksin her sene fillerine göre ilerleme varmi ona bakacağız ilerleme varsa gerekli olursa ozaman ameliyat yapacağız dedi.Önce doktorunuza güvenin öyle amliyat olun her doktorada güven olmaz.

Son düzenleme:
Evet bu beni üzdü.ben babamdan yetim dul maaşı alan biriyim caresiz olmasaydım ekonomik durumum iyi olsaydı bende Özel Hastanesi'nde doktor araştırması yapabilirdim.benimki büyük ameliyat belki de devlet hastanesi bu konuda tam teşekküllü gelişmedi bu yüzden özel mı yoksa paramı bilemiyorum. kendisine mesengerden yazdım çünkü hacetepe hastanesi randevu konusu zor uzun zamana atılıyor.bazen kendime keşke zengin olsaydım demeden alamıyorum.artık sağlık sektöründe konusuda paranın sözü geciyor çok yazık hipograt yeminini artık önemi kalmamış zenginler bu konuda şanslı çünkü özel hastanelerde herşey kolay bakım itina ne diyim devlet güvencesi bile özel hastane ticaretine dönüşmüş

Ben 56 yaşındayım sağlık güvencem var Ahmet alanay acı badem Maslakta görev ediyor ama gücüm yetmez ki keşke evim arabam olsaydı satsaydım.ama yok haberlerini okuduğum kadarıyla Ahmet bey yurtdışında da hastaları geliyor ve çoğu genç ameliyat ettikleri.hastaneyi aradım.bizim gibi devlet güvencesi ile hastane bakmıyor hastaneyi hatta sekreteriyle görüştüm devlet güvencesine bakmıyor dedi. doktorlar beni ameliyatt edeceklermi bilmiyorum. ileri derecede kifoskolyoz var ama ône doğru eğilme gibi bir durumum yok neden kifoskolyoz denildi bilmiyorum teknoloji ilerdi benim zamanında doktorlar bana hiç olumlu konuşmadı geç kaldım ya benim biliyorum bu yaşta zor ameliyat egrilikten dolayı omurga daralma var acılarım ondan

Peri masalı İnanın şu an ne diyeceğimi bilemiyorum. Tek umudum üniversite ile eğitim ve araştırma hastanelerinde idi fakat onlarda da durum buysa... Bir insanın bu şekilde çaresiz bırakılmasını hazmedemiyorum.

Üst Alt