Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kifoz ameliyatı olacağım/oldum. Önerileriniz/deneyimlerim..?

fatihbb

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Oncelikle herkese gecmis olsun 15 gune kadar kifoz ameliyati olacağım olan arkadsların onerileri neler ameliyattan sonra boy uzaması olacakmı ? İlerde spor yapıp yuzebilecekmiyim
?

Bu tür ameliyatlarda artık başarı oranı çok yüksek. Bundan sonraki yaşamında kendine biraz dikkat ederek neredeyse her şeyi yapabilirsin. Zaten kesinkes yapmaman gereken hareketleri doktorun çok açık olarak belirtecektir.

Şimdiden geçmiş olsun.

Merhaba,

Ameliyattan 1-2 ay sonra toparlanmaya başlarsın inş. Ben henüz yüzmeyi denemedim ama spor için de belli başlı hareketleri yapabiliyorum.

Eğilirken,uzaırken, kalkarken daha dikkatli oluyorum. Soğuktan biraz daha iyi korunmalısın. Onun dışında hiçbir zorluğu, farklılığı yok. Normal yaşamına devam edebilirsin.

Evet, başarılı bir ameliyattan sonra boy uzuyor. Gövde kısmı uzadığı için.

Tabi tüm bu söylediklerimde kifozun derecesi önemli rol alıyor. Daha düşük seviyede bir kifoz için ameliyat sonrası daha rahat oluyordur.

Ben de 8 cm. uzama oldu. Daha fazla veya daha az uzayan da var.

Yaşım 23 kemik gelişimi haliyle durmuştur çoktan yinede olurmu acaba şuanda 164 biraz daha olursa çok güzel olur.

Ben ameliyat olduğumda 28 yaşındaydım :) Kemik yapısı ile pek ilgili değil. Üst beden skolyozdan ötürü kısa kaldığı için eğrilik düzelince ( ameliyatın başarısı ile orantılı bence ) boy da uzuyor haliyle.

Lakin benimki sadece kifoz Allah'a Şükür skalyoza rastlanmadı..

Kifoz ameliyatımı oldum bilgilenmek isteyenleri bilgilendiririm.

Meraba arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun ayın 19 nda amelyatım gerçekleşti.Bu ameliyat ile kafasında soru olan kardeşlerim sorularınızı bekliyorum.

Bende 72 derece kifoz 32 derecede skolyoz var.ameliyattta korkuyorum.yasim 28 ameliyatta sonra omuzlari durusu nasıl.benim omuzlarim düşük.bana yasadigin sureci anlatir misin.bebeğim var.ve ogretmenim isime ne zaman dönebilirim.eskisi gibi hareket edebilir miyim.sırtında kac vida var.ve bu ameliyatin riskleri nelr. Boyum uzarmi bu derecelerle zate uzunum.com soru sordum.yardimci olursan sevinirim

zynpeypclb

Merhaba öncelikle ben de bu ayın 10 unda ameliyat oldum . Yardımcı olmak için birkaç birşey söylemek istiyorum . Ameliyattan sonra kamburluk denen bir şey kalmıyor . Omuzların ameliyatın başarısına göre değişir . Ben 96 dereceyle ameliyat oldum . Benim omuzlarım düşük kalmadı ama biraz -yani bayagi az - içe dönük gibi . Bu belkide benim kuruntum olabilir . Bebeğin küçükse ameliyattan sonra çok yardıma ihtiyacın olur . Bu yaştan sonra ilerlemeyeceği için bebeğinin büyümesini bekleyebilirsin . Öğretmensen yaz tatilinde olmanı öneririm . Eğer iyi bir cerrah tarafından ameliyat edilirsen on binde bir arasında felç riski var . Benim sırtımda 19 vida var . Sormak istediğin başka birşey varsa sana yardimci olabilirim . Geçmiş olsun .

Sizede gecmis olsun.ameliyatinizi nerde ve kime oldunuz.özelde olduysaniz maliyeti ne oldu.ben devlet hastanesine gitmistim ancak doktorumuz ozele geçmiş.benim sirtimda kambur olmadgini dr.a soyledim ancak durusumun kambur oldugunu ve bununda kambur sayildigini söyledi.Ameliyattan sonra eskisi gibi hareket etme kabiliyetine sahop olacak miyiz yoksa hareketlerimiz kisitlanacak mi.aslinda sunuda merak ediyorum kullanilan vida gibi malzemeler devlet hastanesi yada özel hastanenede kaliteli acisindan fark ediyor mu.bu ameliyat beni çok korkutuyor ozellikle bebegimin olmasi...ameliyat sonrasi boyunuz uzadimi 10 cm.den fazla uzadigini soyleyenler var.takilan vidalatin vucuduma uyum saglayip saglamayacagini ameliyttan sonra mi anlayabiliriz.kafam karmakarışık cok soru sordum cevaplarsaniz sevinirim

Ben ameliyatımı Prof . Dr. Murat Bezer'e oldum . Pendik te özel bir hastanede yapıldı ameliyatım . Fiyat için burada yorum yapmam doğru olmaz ancak mesaj atarsanız yardımcı olabilirim . Ameliyattan sonra bir sene kendine çok dikkat etmelisin . Ağır kaldırmak yok . Bebeğin varsa senin için bir dezavantaj diyebilirim . Hareketlerin biraz kısıtlanacak . Vida kalitesi sanırım değişmiyor ancak vidalar titanyum olmalı . Ameliyattan sonra boyum uzadı ancak benim derecem yüksekti . Yani bunun 10 cm den fazla uzayacağının garantisi yok . Vidaların uyumu evet ameliyattan sonra belli olur ama vücudun Vidaları kabul etmemesi nadir bir durumdur . Başka sorun varsa yardımcı olabilirim . 😊😊

fatihbb

Ameliyat hakkında da ve sonra sında Bilgi almak istiyorum telefon numaranizi özelden gonderir misin

Üst Alt