Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kayseri belediyesinin oto park uygulaması

kara5538

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
slm arkadaşlar kayseri belediyesinin engelliler için park uygulamasında 30 dakka 1 tl 30 dakkayı geçince 2.50 tl ücrete tabi tutmaktadır. Aracımızlan 5 dakika park etmemizdede 1 tl ücret almaktadır görevlilere 1 dakka veya 5 dakka musade istesekte ücret istemektedir. Dısarı cıkıp alışveriş etmeye kalktığımızda aracımızla her duraklamamızda 1 tl ücret alınıyor. İçişleri bakanlığının bizlere sağladığı 15 dakika trafiği etkilemeyecek şekilde durmamıza izin vermesine rağmen kayseri belediyesi bütün sokakları park alanına çevirerek büyük rant elde etmektedir sıra engellilerin araçlarına yani eli ayağı olan araçlardanda ücret alma uygulamasına başlamıştır. Bu konuda engelli derneklerine sorunu ilettiğimizde aldığımız cevap bu uygulama cok iyi oldu engelli arkadaşlar bu alanları araçlarını otopark gibi kullandıklarından dolayı belediyenin doğru bir uygulama yaptığını söylemişlerdir. Devletimizin bizlere sağladığı kolaylıkları belediyeler geri almaktadır. Kamu ve kurum ve dernek yöneticileri koltuk sevdasında kendilerini nerden geldiklerini unutmaktadırlar. Sıkıntımı tam dile getiremesemde bu uygulamaların diğer arkadaşlarıda rahatsız ettiğine eminim. belki bu rakamlar küçük olabilir ama aylığa vurduğunda devletin verdiği üç beş kuruş indirimler dolaylı sebeplerle başka yerden tahsil edilmekte bilmem anlatabildimmi bu tür sorunları birlik olarak çözeceğimize eminim. Herkese slm ramazanınızda mubarek olsun.

ama burası kayseri evet yukarda arkadaşımızında dedigi gibi kayseri belediyesi her alanı park yapmış engellileri ise görmezden geliyor

aynı sıkıntıyı bende yaşadım. düvenönünde durdum 1 dondurma alıp çıktım. dondurma 1+1 = 2tl ye mal oldu :) belediyeye valiliğe e devlet sistemiyle yazdım ama dönüş olmadı. organize bir şekilde başvuru yapmalıyız bence. dernekler bizim ihtiyaçlarımızı görmekten aciz hiç bir işe yaramıyorlar.

Üst Alt