Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme kaybının atlas omurunun tedavisi ile düzeltilmesi hakkında bilgisi olan var mı?

beatrix

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaslar iki kulağımda da işitme kaybım var çınlamam hic yoktu ara ara olması nedeniyle arastirmaya başladım nasıl geçer diye bunun üzerine instagramda gezinirken fizyoterapist @erenmehmetbozoglu nun videolarina rastladım ve atlas omurunun açısını düzeltilmesiyle işitme kaybının azaldığını cınlamanın geçtiğine dair videolar atılmış ve google yorumlara baktigim zaman iyi yorumlarla karsılastim bu konuda bilgisi olan arkadaşlar veya gidip bu sekilde tedavinolan arkadaslar beni aydinlatabilir mi?

Ben alakasını çözemedim, östaki borusu burun ile geniz arasında bağlantı sağlar ama bunun tıkanıklığı daha çok enfeksiyon gibi nedenlere bağlı olarak gelişir. Fiziksel bir bası gibi sorun varsa bilemem ama bu herkeste rastlanacak bir sorun değil.

Isitme yoklugunun acisini omrum boyu cektigimden her haber bilgi okudugumda kulak kesilirim
Fizyoterapistin biri bisey yumurtlamis medyada boy gostermek firsattan istifade saf sagirlari sovusleyerek cebini dolduracak aklinca
Denize dusenin yilana sarildigi
Atlas omurunun nerede oldugunu
Isitme sinirlerinin
Kulak yapisinin
Nasil duyma meydana geldigini bilmeyen toplum nasilsa inanir cunku
Turbeye gidip caput baglayip sinavlari gececegine inananlar es bulacagina olmayan cocugunun olacagina inananlar gibi bi varsiyon😁

internetten araştırdığım kadarıyla atlas omurunun kaymasının yarattığı sorunların en yaygın belirtilerinin olduğunu gördüm
1- Vertigo (Baş dönmesi)
2- Baş ağrısı
3- Boyun ağrısı, yüz ağrısı
4- Çene eklemi sorunları
5- Kulak çınlaması
6- Skolyoz
7- Migren
8- Uyku sorunları
9- Kronik Depresyon
10- Yüksek Tansiyon
Kbb gittiğimiz zaman teste sokup işitme kaybı varsa cihaz verip gönderiyorlar çınlama icin de alışıcaksın ya da psikolojik diyorlar tamamen ümitsizlik bu durumu takinti haline getirdiğim icin heryolu deniyorum nerdeyse cınlama icin “vianeks” diye takviye ilacına rastladim mesela ve çınlamaları kesiyordu ama kutu bitince yine ara ara olmaya başlıyor ve bunu gittigim hiçbir doktor sunu kullan bunu kullan azalır vs demiyor bilemiyorum su isitme kaybı beni bitirdi valla ya instagram üzerinden ulaştım tedavi olan bir kac kisiye cevap bekliyorum bi ise yarar umuduyla.
cunki ben yutkunurken surekli kulaklarimda cit cit pit pit sesler de geliyor ve surekli tikanma oluyor surekli burnumu kalatarak nefes verip aciyotum kendimce ostaki borusunun islevini yerine getiremediginden oldugunu dusundum . ne dert biseymis su kulak ya

@beatrix, Senin durumun geniz akıntısı ile ilgili olabilir. Sinüzit falan var mı?

@smurf,

hayır sinuzitim yok ama dedigim gibi sürekli kulaktan yutkunurken su icerken otobus/araba yolculugunda falan cit cit pit pti ses geliyor tikaniyor isitme kaybi da sonradan cikti durduk yere 30-40 civar anlamadim gitti cinlama geldi mi tribe giriyorum ya tamamen giderse isitme diye psikolojimi bozdu valla :(

Cinlama icin doktorun psikolojik dediginden eminmisin
Psikolojikde olabilir ama ilk onu demesi yanlis
Kulaklarda sorun ve hastaliklar cinlama yapar
Usutme sebebi geniz tikanikligi nefes yollarinda hastaliklarda isitmemizi kotu etkiler cinlama sebebidir
Cinlama ve isitme ve isitme kaybi ile inatlasmak yerine iyi gecinmek
Yani oluruna birakmak
Fazla dikkate almamak daha iyi sonuc verir
Siz cinliyor duymuyor dedikce daha dibe batarsiniz
Sakinlikle kabul etmek daha iyi dayanmak icin yapabilecegimiz en iyi caredir

@beatrix, Bende de bir dönem çok çınlama oluyordu. Bir yerden duyduğuma göre her çınlamadan sonra belirli bir işitme kaybı oluşuyormuş. Aslı var mı yok mu bilemem? Ama son zamanlarda hiç çınlamam olmuyor, işitmemde belirgin bir değişiklik de olmadı. İyi kötü idare etmeye çalışıyorum.

Üst Alt