Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş yerinde kalp krizi geçirenler ne kadar iş göremezlik ödeneği alıyor?

Yasin570

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
İş yerinde k.kriz geçirdim tek stent takıldı, ağrılarım geçmemesi üzerine 6 ay sonra tekrar anjiyo oldum. Stent takılan damar da %80 ve 70 olmak üzere iki adet darlık vardı tekrar stent takıldı. Ağrılarım hafiflesede sorunlarım geçmedi.
Ef50-55 arası ,yaş 33 meslek elektrik.

Bilgi verirseniz memnun olurum.
Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Çok geçmiş olsun oldukça genç yaşta kalp krizi geçirmişsiniz. Sürekli iş göremezlik geliri bağlanabilmesi için meslek hastalığı yada iş kazası geçirmiş olmalısınız kalp krizi normalde de yaşanan ciddi bir sağlık sorunu ama SGK iş yeri ile nasıl ilişkilendirir bunu bilemiyorum. Tekrar çok geçmiş olsun.

Cevabınıza minnettarım,evet iş kazası olarak sisteme geçti. İş yorucu ve stresli aynı zamanda meslegim harici işlerde yapıldığı herkes tarfından biliniyor iş kazasından sonrada yöneticimim baskısı yaşadım ve bugün de detayları var ama herkese yapılan zam bana yapılmadı. 8 yıldır aynı yerde çalışıyorum ve neredeyse vukuatım yok.

O zaman vakit kaybetmeden iş yerinin bağlı olduğu SGK ya başvur ve durumunu anlat seni hastaneye sevk edip işgöremezlik kaybını bulacaklar. Ondan sonra verilen orana göre ancak hesaplanabilir bunu buradan kimse bilemez.

Bende iş yerinde kalp krizi geçirdim 2022 haziran ayında SGK ya baş vurdum daha bu hafta hastaneye sevk geldi kasımın 6 sında muaynem var daha ne kadar sürer allah bilir

Sonunda muaynemi oldum bakalım daha ne kadar beklicem

%10 verildi haksızlık değilmi iş yerinde kalp krizi sonucu iş göremezlik oranı alan varmı

Üst Alt