Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gün içerisinde karşılaştığımız problemler ve talep ettiğimiz Fiziksel yardımlar?

Able

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba Arkadaşlar;

Gün içerisinde karşılaştığımız problemler ve bunlara karşılık insanlardan talep ettiğimiz Fiziksel yardımlar nelerdir. Kısaca herkes yazabilir mi?
Örnek olarak:Akülü arabanın şarjı bitmesi ve o an birini arayıp gelip sizi alması.....

aslında konu güzel olmuş.yani daha iyi anlaşılabilmek ve hissedilebilmek için.bende merdiven çıkarken elimde paket varsa zorlanıyorum.tutamaktan tutmam gerekiyor.kendi başıma tutamak olmadan merdivende çıkamıyorum.elimde bişey olmasada.

2009'da C5-C6'dan ameliyat olmuştum. Sol ayak bileğimde, düşük ayak bileği problemim ile sol elim ve sol el parmaklarımda hareket problemim var.

Sol ayak bileğim için afo kullanıyorum. Dolayısıyla tek başıma afo ve ayakkabımı giyerken problem yaşıyorum. + ayakkabı bağlamak zor geliyor. Yetişkinler içinde bağcıksız cırtlı ayakkabı bulmak çok sıkıntı. Nadiren karşılaşıyorum, karşılaşır karşılaşmaz da alıyorum zaten :)

Bu problemler ile ilgili çözüm var mıdır? Sizin bildiğiniz, benim bilmediğim önerileri yazarsanız çok sevinirim. Kendimi sadece bunlarda birine bağımlı hissediyorum. Bunları aşarsam, kendimi mutlu hissedeceğim.

Ya mesela güzelce giyiniyosun nadiren de olsa mutlu mutlu dışarı çıkıyosun metroya vs. gelince asansörün veya yürüyen merdivenin bozuk olduğunu görüp tabiri caizse mal gibi bakakalıyosun. Merdiven çıkarken en az 5 kez durmam gerekiyor, sonra tüm moralim sıfıra iniyor falan

Nasıl yardım istenir, tam olarak sorduğunuz bu mu?

Nasıl olduğunu tarif edemem çünkü görme engelliyim ve bunu annem yaptı ama bağcıklı ayakkabıları bağcıksız hale getiren bir aparat gibi bir şey var, nasıl kağıtları zımbalarsınız ayrılmasınlar diye onun gibi bir şey ama zımba değil tabii

Üst Alt