Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

GSS borçlarımızı nasıl sildirebiliriz?

bekone

Üye
Konular
45
Reaksiyonlar
0
İyi akşamlar arkadaşlar

Ben yetim maaşı alıyorum hem annemden hem de babamdan yeni gelen zamlarla birlikte 14500 TL civarı
eşim ise benim üzerimden evde bakım maaşı alıyor evde dört kişiyiz iki çocuk eşim ve ben

eşime GSS borcu birikmiş hiç haberimiz yoktu hastaneye gidince öğrendik eşimin sağlık sigortası benden yararlanamiyormus yetim maaşı aldığım için
SGK dan yapılandırma kağıdı aldık eşimle sydv götürdük borcunuz silinemez diyor oradaki yeni işe başlayan bir kişi

nasil olacak anlamadım bu borcu nasıl sildiririz yardımcı olabilir misiniz acaba teşekkürler

@bekone

Sydv size neye göre silinemez dedi bir sebep söylemediler mi ?

Benimde çalışmadığım için GSS borcum çıkmıştı. İlçe SGK'ya gittim ve ne yapabileceğimi sordum. Oradan beni gelir testi yaptırmam için Sydv yönlendirdiler. Sydv başvurdum gelir testi yaptırmak istediğimi söyledim ve bana 3-4 sayfadan oluşan evrakları doldurmam için verdiler. Bu formlarda ailedeki herkesin bütün gelir ve giderleri mutfak, doğalgaz, elektrik, su, kira, hatta kişisel harcamalarınıza kadar sigara vb. gibi doldurdum ve teslim ettim. Bir haftada sonuçlandı ve otomatik olarak GSS borçlarım silindi. Borcu ödemeye başlamadan önce tekrar bi Sydv gidip gelir testi yaptırmak istediğini söyleyip şansınızı deneyebilirsiniz.

Üst Alt