Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evimizin önünde kaldırım var...

mekund

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba.
Benim merak ettiğim, evimizin önünde kaldırım var ve de doğal olarak yol, ama mahallemdeki bazı saygısızlar evimizin önüne araçlarını park ediyorlar. Bizim kanunen evimizin önünü boş bıraktırma hakkımız var mı? Bütün dünyam evimin önündeki 2 metrelik alan. Belediyeye resmi yazı ile başvurduk ama bir sonuç alamadık. Bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşalım.
Saygılar.

Benzer bişey benim de başıma gelmişti.
Derhal belediyenin "Mavi Masa" birimine müracaat ettim.
İnanılmaz bir saygıyla karşıladılar ve 1 gün içerisinde, istediğim tüm değişiklikleri yaptılar.
Forumda detaylı bilgisi olan arkadaşlar muhakkak olacaktır. Bikaç gün bekle...

:)

bizim belediye bırak mavi masayı bize beles taksdide veriyor :)

bakalım selami soz verdi bu donem butun kaldırımlara standfart getirecekti eger tutarsa degmeyin kadıkoyuınm keyfine

buna benzer bir durumu bir yıl önce İzmir Güzelbahçe'de yaşadım kanal çalışması için kazdıkları sokağın tam evimin önüne isabet eden kısmına asvalt dökülmedi ve tekerlekli iskemle ile bahçe kapısından çıkamadım tam 3 ay kimseye sesimi duyuramadım ! (kaymakam,belediye başkanıve muhtar)en sonunda yerel bir tv. kanalını aradım onlar bana valilik engelliler merkezini aramamı eğer onlarda halletmezse onlara dönmemi söylediler. izmir valiliği engelliler merkezi aramamdan itibaren 3 gün içinde asvaltı döktürdü.şimdiki mücadelemde asansörlü bir otobüsü bu hatta koydurabilmek biz burdayız demedikçe bizi farkeden yok.

Eskişehirde, Meşhur Kızılcıklı Mahmut Pelivan Caddesi( daha çok kızılcıklı caddesi diye biliniyor) üzerinde kaldırıma Polis arabası parketmiş. Her ne saygısızlık polisten geliyorsa gidip şikayet etmek olmuyor.
Apartman sakinlerinden biri sinirlenmiş polis otosuna.. Nerden bulduysa yangın baltası ile polis otosunu bir güzel delmiş parçalamış. Hiç birşey olmamış gibi çekip gitmiş.
sonra ne mi oldu? Polis adama birşey yapamadı. Kemal Sunal filmlerini andıracak sahne ortaya çıktı. Polis bön bön bakmaktan başka birşey yapamadı. Yahu koca tebela var perkedilmez yazıyor. Polise göre değil de bizim araçlara göreymiş yok yemezler. Helal olsun adama..

Lakin, Sende sakın arabayı o adam gibi parçalamaya kalkışma sadece bir telefonla o arabayı çektir ve otoparka gönder. Her seferinde öyle yap farklı yerlere gönder. Sahibi sana birşey yapamaz. Yasal olarak da sen haklısın..

Yardımlarınız için sağolun arkadaşlar. Belediye başkanına çıkacağım, umarım ilgilenir.

İlgilenir, ilgilenir...
Kaldı ki, başkana çıkmana bile gerek yok. Belediyede bu işlerden sorumlu birime gidip derdini anlatman ve dilekçe vermen yeterli.
Oradakilerin görevi, bu işlere çözüm bulmaktır.
Baktınki işini halletmiyorlar; o zaman başkana çıkarak, görevini (belediyenin çalışmasını sağlamak) yerine getirmesini ve iş görmeyen memurunu uyarmasını isteyebilirsin.
meopius, yanılıyor muyum?
Herkesin görevini bilmesi gerekmiyor mu?

Oturanboğa haklısın, herkes görevini yerine getirmesi gerekiyor ama birden direkt belediyeye gidersek olmayabilir.
Önce oto sahibini uyarmak gerekiyor diye başlayalım. Sonra belediyeye şikayete başlarsınız. Güzel komşuluklar o zaman düşmana dönüşmez. Belki oto sahibi olup bitenden haberdar değildir.
Bilmem yanılıyor muyum?

Eğer hep aynı birkaç otomobilse sorun yaratan, o halde meopius'un dediği kesinlikle doğru.
Önce otomobil sahiplerini uyarmalı, sonuç alınmazsa belediye nezdinde işlemlere başlanmalı...

Kesinlikle haklısınız arkadaşlar. Benim belediyeye çıkmamın asıl sebebi araç sahibinin (afedersiniz) öküzlüğü. Yan komşumuz belediye prsoneli olduğu için devletin yolu herkes park edebilir diye kulis yapıyor, olan bize oluyor tabii.

Üst Alt