Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Eskişehir'de şehir dışından gelenlere abonman dayatması!

GRAHAM BELL

Emektar Üye
Konular
267
Reaksiyonlar
111
ben engellı kartı almadıgım ıcın eskısehıre gıdınce sehırıcıne ulasıp tekrar gara gelmek ıcın tek bınıslı abonmal alamaya kalkınca yok eskart var yazısını asmıslar satılan yere
turıst sever dıye tanıdıgım memleketım eskısehırde turıste zorla gıbı daha garda soygun gıbı ESKARTa mecbur edenle sahısları kınıyorum:mad:
her gelen turıste bu muameleyı yakıstıramadım
hadı sehırıcınde oyle olabılır ama garda 2 veya 4 abonman ıcınkazık atmayı hıc yakıstıramadam daha gardan ayak basarbasmaz
ınsanlar ne kotu:(
turıst eskartı ne yapsın bosu bosuna 20 lıra cok olmasada o kadar sırıtan bır kazıkkı ayak basar basmaz...
,

doğulu ne demek anlamadım ve ne yapmaya çalışıyorsunuz siz insanlar hakkında bu kadar iğrenç sözler duymadım sizi esefle kınıyorum

Sadece eskişehire has durum değil büyük şehirlerin çoğunda var diye biliyorum. Engelli kartı da niye çıkartmadınız o da ayrı soru işareti. İstanbulda, izmirde de benzere uygulama var diye biliyorum. Ankara'da yok mu sanki. Engelli kartınız olmadığı için engelli olmayan normal tam kart uygulamasını söylemişler gibi algıladım.

Uzun zamandan beri Türkiye kart çıkacak ülkenin her yerinde şehir içi ulaşımında geçecek diye haber yapıp duruyorlardı çoğu proje gibi o da artık dillendirilmiyor. Herkes o kartın çıkmasını bekliyordu yalan oldu yine. Eskiden motor yokken şehir şehir çok gezerdim. Antalya, izmir, eskişehir, ankara, samsun vs... hepsinde engelli kartımı gösterip ücretisz şekilde geçiyordum. Sonradan öğrendiğim kadarı ile her şehir kendine ait kartını çıkarmış. Engelli kartı ile geziliyor mu bilemiyorum. Motorla geziyorum çünkü.

Ek bilgi : Küçük şehirlerde engelli kartın olsa bile geçmez normal tam tarife istiyorlar. Kütahya'da ark ile gezerken başıma geldi.

Engelli kartınızı güvenlik görevlisine gösterip geçebiliyorsunuz. Sorarsa kartınızın daha çıkmadığını söyleyebilirsiniz. Ama otobüslerde sorun çıkabilme ihtimali var..

Alman

engellı kartını ıhtıyac ıcınde yasayan engellı vatandaslarımız kullanır halımız vaktımız yerınde alma dıye buyuklerımın sosunu dınleyerek almamıstım
ama artık hayat bu enflasyon ortamında orta hallılerı bıle zorlarken almaya mecburum galıba

benım ıtırazım sehıre bırdaha belkı gelmeyecek bır turıstten bosu bosuna 20 lıra odetılmesıne
20 lıraya eskarta verıp abonman bıletı yukletıyorsun o 20 lıra soygun parası
sehre ayak basar basmaz sehırıcıne ulasıp gerı doneceksıız belkı veya bırıkı yere ugrayacaksınız

ıstanbula bır seferınde yaslı teyzemle gıtmıstık o zaman tramvaya beledıye otobusune nufus cuzdanını gostererek bınıp epey gezmıstık
ıstanbulun bu yaklasımını begenmıstım
ankarada oyle bırsey gormedım sehırde yasamıyorsanız yaslı ındırımı yok

antalyaya 3 yıldır gıtmıyorum ama ondan evvel her yıl gıder antalyanın kartını edınır ona abonman parasını yuklerdık kartı saklayarak
tabı ıcınde kalanı seneye devrederek:)
en son gıttıgımız yıl kartlar ıptal oldu dıye yenı kart almamızı soyleyıp aldırmıslardı eskı kartlar gecmıyor dıye
o zamanda dogrusu kızmıstık yenı kart parası odememıze turıst kazıgı dıye
ıllakı sehrıne gelenı yolacak bu ac gozlu beledıyeler dıye

Bir başkadır benim memleketim... :)

Üst Alt