Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellilerden hastanede muayene ücreti alıyorlar mı?

eser37

Üye
Konular
62
Reaksiyonlar
0
arkadaslar engellilere özel hastahanelerde veya devlet hastahanelerde muayene ücreti almıyorlarmış bu dogrumu ? eğer dogruysa ne yapmam gerek?

%70 ve üzeri olanlara hastane ücret almıyo arkadasım raporun fotokopisıyle yada basbakanlık kartınla gıdebılırsınız.

devlet hastaneleri tüm yeşil kartlılara açikdi.ozel hastane kapsamiyor bizleri.üniversite hastaneleride sevk ile kabul ediyorlardı.yeni düzenlememi geldi ?
hadi hayırlısı

benim hiç bir sağlık güvencem yok ve % 94 raporum varr yani..ücretli muayene tabiyiz yine öylemi
anladığım kadarıyla ?

hastanelerde muayene sırası önceliği var engellilere.onun dışında ücretsiz die birsey söz konusu değil oturanboganında dediği gibi...

arkadaşlar %70 üzerinde oranı olanlardan hastaneye gidipte bu oranı bildiren engellilerden ücret alınmıyor özellikle gittiğim hastanelerde gördüm ama aslında televizyonda bi tartışma programında görmüştüm sguzmanları diyorduki 1 ekim 2010 tarihinden itibaren %40 ve üzeri oranı olanlardan yeşilkart veya ücret talep edilmeyecekti şimdi sadece gördüğüm ve bizzat hastanenin bilgi işlem merkezine sorduğumda özür oranı %70 ve üzeri olanlardan ücret alınmıyor dediler ayrıca hiçbi hastanede yeşilkartylıyı ünüversite hastanesine sevk etmiyor niye sevk etmiyorsunuzdiye dr asorduğumda seni sevk eden hastane üniversiteye masrafını öder döner sermayeden hiç bi hastane kolay kolay yeşilkartlıyı sevk etmiyor zate bize özeller yasak üniversite hastaneside belki

herşeyimizi ücretli yaptırıyoruz yeşil kart sadece ilaca yarıyor bunada şükür ama engellilere sağlık hizmetleri sınırsız olmalı o günleride görürüz inşallah

inşallah

inşallah şartlar daha iyi olur diye bir dilekte bende bulunuyorum ama bu adamlar devlet hastanesinden 13 sene önce aldıgım raporumu geçersiz kılarak ; kazanmış oldugum bir hakkımı elimden aldılar.Daha fazlasını verecekleri umudum sadece umut olarak benimle mezara gider sanırım.
Herkese Allah sabır versin.

arkadaşlar yüzde 80 raporum var iki ay önce iki kere diş için muayene oldum bugün ilaç almaya gittiğim zaman 13 TL borç cıktı muayene ücreti adı altında. Engellilerden alınıyor mu

Cumali
malesef engellilerin devlet hastanesi acil dışında hastaneye muayene amaçlı her gidişlerinde muayene parası borç hesabına eklenir doktor ilaç yazmışsa ilaç ücreti zaten eczaneden alınıyor çoğu ilaçta ayriyetten muayene parasınıda eczanede istiyorlar.

Kontrol veya hap yazdirma bile ucretli 2 dk hap yazdiracam muayne ucreti oduyorum + ilac parasi nereye ücretsizmis :mad:

Arkadaşlar merhaba,
Özel hastaheneler engelli indirimi var mı?Mesala doğum için falan?

ugir

Herhangi bir indirim yok, hastanelerin özel insiyatifleri dışında. (Bazı hastaneler belli meslek gruplarına vb. indirim verebiliyorlar kendi insiyatiflerinde.)

ugir

Hayır, bu yönde bu uygulama duymadım ama hususi olarak belki indirim yapan vardır.

Engelli kimlik karti olan yada engelli maasi alan. Devlet hstanesinde ameliyat ucretlimi ?? Bilgisi olan yazabilirmi

Bedava olan özel hastahane söyleyinde devlet hastanelerinde numara almak için uğraşmayalım bu ekonomik zorlukta beleş özel hastahane

Üst Alt