Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliler ve Turizm konulu çalışmamıza katkı sunar mısınız? [Araştırma]

EzoEbru

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Sayın İlgili,

Akdeniz Üniversitesi Sosyal bilimler enstütüsü Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Ana Bilim Dalı Turizm Bölümü yüksek lisans öğrenciyisim. Tez konum "Engelli Bireylerin Turizm Hareketine Katılım Kısıtları ve Motivasyonları " üzerine.
Tez kapsamında oluşturduğumuz anketimiz yurt dışındaki çalışmalardan çevrilmiştir. 30'un üzerinde atıf almış bir çalışmanın anketidir. anketin amacı engelli bireylerin turistik faaliyetlere katılımlarını engelleyen sebeplerin onları katılım istekleri üzerinde etkisinin olup olomadığını ölçmeye çalışmaktır.

Bu anlamda anketin engelliler tarafından doldurulması önemlidir. Tutarlı istatistiki veriler alabilmek adına 250-300 kadar ankete ihtiyacım bulunmakta. 3 günlük süreçte ancak 30 adet anket yanıtı alabildim. Anket yanıtlarının tamamen gizli tutulduğundan ve şahıslara dair şahsi, tanımlayıcı bilgiler içermediğini ayrıca belirtmek isterim.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Anket Linki

http://goo.gl/forms/5JzHm0gGTH

Saygılarımla

Ebru BAĞÇI

doldurdum, yolladım...

ancak bazı sorular çok anlamsız, cevaplayanların kafasını karıştıracağı için anket sonucunu da yanlış etkileyebilir...

Doldurdum yolladim lakin cok gereksiz sorular ve manasiz siklar

doldurdum yolladım ayıp olmasın diye kazandırıcı sorular yok cevaplarda saçma

Cevapladığınız için teşekkür ederim öncelikle. Anket yurtdışı araştırmalarından çeviri olması sebebiyle türk halkına uygun görülmeyebilir bazı noktalarda o sebeple en sonunda ayrıca belirtmek istenilenler için bir alan var.
Sağlıklı veriler elde edebilmek adına daha fazla yanıt ihtiyacı bılunmakta bu konuda da yardımcı olursanız ayrıca sevinirim

anketi tekrar yapmadan olmaz dediğiniz olay o yüzden maalesef

Üst Alt