Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliler iş okulu hizmete girdi - Bursa

Gothica

Aktif Üye
Konular
86
Reaksiyonlar
14
Engelliler İş Okulu Hizmete Girdi - Bursa

Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı Demirtaş nahiyesinde, zihinsel engelli öğrencilere yönelik açılan Saibe Durmaz İş Okulu eğitime başladı.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilen Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ait bina, Durmazlar A.Ş. tarafından iş okuluna dönüştürüldü. Saibe Durmaz adı verilen iş okuluna ilk etapda 50 öğrenci alındı. Okuldan, ilköğretimi tamamlayan, genel ve mesleki orta öğretim programlarına devam edemeyecek durumda olan, 21 yaşından gün almamış zihinsel engelliler yararlanabiliyor.
Bursa'nın hayırseverler açısından çok şanslı olduğunu ifade eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, 2009 yılının çok verimli geçtiğini, imzalanan protokoller çerçevesinde yapımlarına başlanan okulların tamamlanmasıyla hiçbir engelli öğrencinin açıkta kalmayacağını söyledi. Vatandaş-devlet iş birliğinin çok önem arz ettiğini belirten Atilla Gülsar, "Sayın valimizin bu konuda büyük destekleri olmaktadır. Hayırsever iş adamlarımıza ve eğitime katkı sağlayan herkese teşekkür ederim" dedi.

Engelliler İş Okulu Hizmete Girdi - Bursa 15 Şubat 2010 Pazartesi 13:48

Güzel düşünülmüş bir uygulama. Engelli arkadaşlarımızın iş bulmalarına yardımcı olacaktır.

Üst Alt