Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli maaşım var. Araba alırsak maaşım kesilir mi?

Slckagl

Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
2
Arkadaşlar merhaba 2022 maaş alıyorum kardeşim rapor ile araç almaya niyetli araç aldığımız zaman maaşım kesilir mi kesilmemesi için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor bilği sahibi arkadaşlar yardımcı olur ise sevinirim

@Slckagl, 2022 muhtaçlığın belirlenmesinde, vergi indirimlerinden faydalanılarak alınan ve engelli adına kayıtlı olan araçlar için vergiler indirilmiş tutarın 120’de biri dikkate alınarak hanenin geliri hesaplanır. Bu şekilde elde edilecek tutar, kişi başına düşmesi gereken miktarı geçerse kesilir.

Hocam arabayı aldınız diyelim. Adınıza vasi kararı çıkartıldı. Mesela yani. Evde Bakım Aylığından faydalanabilirsiniz sadece. Olay bu kadar kısacası. Raporunuzun da en az yüzdesi 90 olması gerekiyor. ÖTV Muafiyetinden faydalanabilir yazısını da heyetin vermesi gerekir. Araba alabilmek için. Durumunuzun da ortopedik veyahut zihinsel olarak ağır olması gerekir. Atıyorum fiziksel, ruhsal, ve tam bağımlı olmak gibi. Kısmi bağımlı yerine.

Slckagl
Kesilirse evde bakım aylığına başvurun. Engelli aylığından daha fazla alırsınız. Ki muhtemelen kesilir. @ahmetonerge sağolsun sayesinde öğrendim. Her daim var olsun kendileri.

Üst Alt