Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli Bireyler İçin Geliştirilen Uygulamaya Destek (kullanıcı deneyimi araştırması)

emrecoban

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba,

Engelli bireylere yönelik proje dersi kapsamında bir mobil uygulama geliştiriyorum. Bu uygulamanın daha iyi geliştirilmesi için kullanıcılardan geri dönüş alabilmek amacıyla, "kullanıcı deneyimi araştırması" yapıyorum. Siz de bu araştırmaya katılarak, uygulamaya destek olabilirsiniz. Ayrıca sizlerin değerlendirmesi önem arz etmektedir.

• Üniversite: Ondokuz Mayıs Üniversitesi
  • Bölüm: Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi
  • Ders: Proje ve Geliştirme Yönetimi -II
  • Proje: Benim Sesim (Mobil Uygulama)
  • *Anket Süresi: En fazla 5 dakika sürecektir.

Değerli Katılımcı,

Bu araştırma, engel durumu olan bireylerin, akıllı telefonlar üzerinden daha iyi iletişim kurmasına yönelik geliştirilen Benim Sesim adlı mobil uygulamasının kullanıcı deneyimini ölçmek amacıyla yapılmaktadır.

Benim Sesim, konuşma yetersizliğine sahip olan bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak için hazırlanmıştır. Kullanıcıların, işaret dili bilmeyen kişilerle daha kolay iletişim kurması hedeflenmektedir.

Emre ÇOBAN

Kullanıcı Deneyimi Araştırmasına Katılın: https://goo.gl/forms/XqYUf9Th5gboq46V2

İlginiz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Uygulama ait birkaç görsel:

Yg6APA.png

8YzJnA.png

p6nL4J.png

Bilmiyorum, forum kullarına uygun mu fakat hatırlatmada bulunmak istedim. Anket hala aktif, özellikle engelli bireylerin bu ankete katılması, fikrini beyan etmesi daha fazla önem kazanıyor. Sanırım buradan sadece bir-iki kişi katılım sağladı. Vaktimiz var, ankete katılım sağlayarak siz de destek olabilirsiniz.

İki gün önce Türkiye Sakatlar Derneği'ndeydim. Orada yaklaşık 15-20 kişi kadar hem engelli hem de sağlıklı bireylerle konuşma fırsatım oldu. Aynı zamanda sizinle paylaştığım bu anketi, onlarla da uyguladık. Genel tepkileri çok olumlu ve destekler yöndeydi.

Engelli olsun veya olmasın insanlarla yapılan bu tür araştırmaların maalesef geri dönüşleri paylaşılmıyor ya da hiçbiri amacına ulaşmıyor. Çoğu "Yüksek Lisans" öğrenimi adı altında tezinden geçerli yeterliliği almak amacıyla yapılmış. Geçer notu aldıktan sonra bir daha yüzüne bakılmamış bir kağıt parçasından ileriye gitmiyor. Farkındayım.

Fakat sizin de gördüğünüz üzere yukarıda ekran görüntülerini paylaştığım, prototip diyebileceğimiz herkese açık bir çalışmanın ürününü görüyor ve kullanabiliyorsunuz. Yani, doğrudan konuşma yetersizliğine sahip bireylere bu uygulama aracılığıyla dokunmaya çalışıyorum.

21 Mart 2018 tarihine kadar araştırma devam ediyor olacak.

Üst Alt