Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli aracın kaza sonrası alacağı ücret..?

betullk_m

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar merhabalar bir konuda soru sormak istiyorum arkadaşım anneannesi üzerinden engelli araç almıştır 2018 yılında fakat 2022 yılında kaza yaptı ve 3 sene önce anneannesi vefat etti aracın bütün airbagleri açıldı aracı anneannesinin üzerine aldığı için perte çıkamıyor fakat 60 bintl ötv yatırararak engellilik durmunu kaldırdı 2022 yılında kasko yaptırmadı fakat arabanın alındığı tarihten itibaren kadkosunu ve sigortasını günü gününe yatırdı arabada normal şartlarda kaza hasar kaydı yoktu km 27 bindeydi şuan ruhsatı arkadaşımın üzerine yani torununun üzerine arkadaşım aldığı için sadece o kullanabiliyordu şimdi sormak istediğim soru paranın tamammını alabilirmi 2018 yılında 70 bin şuanki piyasa fiyatı 650 bin veyada yukarı bileb birisi aydınlatabilirmi net olarak teşekkürler şimdididen :)

OturanBoğa
yanlış yazdım düzelteyim bülent bey ilk sene yaptırmış sonraki yıllarda yaptırmamış sadece sigortasını yatırıyor

betullk_m

Kaza tarihinde kasko yoksa bir ödeme olamaz ki. Ben mi yanlış değerlendiriyorum sorunuzu bilemedim. Trafik sigortası bir şeyler öder mi onu da bilmiyorum doğrusu.

Kaza yaptığı gün itibariyle kasko yoksa, kaskodan aracın ederi kadar ödeme alamaz.
Sigortası varsa ve sigortası olan başka bir araç ile kaza yaptıysa kusur oranına göre ödeme yapılır.
Kaza kusur oranı yüzde yüz kendisinde ise hiçbir ödeme alamaz. Örneğin; Duvara, ağaca, çarptı ise ödeme alamaz.

Bu bir arkadaşınız siz olmayın. Ayrıca kaza anında kasko yoksa hiç ödeme alamazsınız pardon arkadaşınız alamaz 😩

Üst Alt