Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS Matematik yapmadan kazanılabilir mi?

umutaltan24

Yeni Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
1
Merhaba arkadaşlar ortaöğretim Ekpss de mat yapmadan 30 40 net yapsam atanabilirmiyim

hizmetli olmaya bile razıyım arkadaşlar lütfen konuyu görmezden gelmeyin cevap yazın

umutaltan24

Ben matematik yapmadan 77 aldım tabi bu benim için yeterli değil daha yüksek almak isterdim.

Şu an belki de matematik temelinin hiç olmadığı için hiç 1 tane bile mat. yapamam diye düşünoysun . benim de hiç temelim yoktu ve 1 den fazla yapamam diyordum ama az bi gayret ve çalışma ile 5 net çıkardım. sadece basit kesir soruları dışında hiç yapamıyordum ama ilk atamada atanmak istiyorsan şayet en az 4....5 net çıkarman gerekiyor kaldı ki zaten az bi gayret ile 5 net yapmamak mümkün değil yani. 5 net ile önlisans 89 aldım ve atandım çok şükür. sakın pes etme gayret et. bir uygulama var onu tavsiye edebilirim sana

@nostaljik İzninizle bir kaç soru soracam cevaplarsanız mutlu olurum SORULARIMI HOCAM
1- matematiğe nereden çalıştınız ve hangı konulara ?
2- Hangi kaynak ve videoları izlediniz?
3- Soru bankası önerirmisiniz bende önlısans girecem
allah razı olsun

40 net 86 puan yapar. yeter mi bilemem. Ama ortaöğretim konuları basittir. Antremanlarla matematik kitabını al. 1 ve 2. kitabı. Sıfırdan başlasan bile 5 net yaptırır sana emin ol. Sabırla, bol çözerek tabi. Kitabın sırrı da orada zaten. Sık tekrarla beynine işletiyor konuları.

Kolay gelsin,

Evet yapabilirsin. Ben sıfır matematikle 80 aldım. Bebeğim vardı sadece 3 ay sıkı çalıştım anlayarak. Eğer kafam rahat olsa en az 85 alırdım. Tarihi iyi çalıştım. Matematiğin yoksa sana tavsiyem tarihi iyi çalış yaparsın

tekgoz123

google play markette Antrenmanlarla matematiğin android uygulaması var onu android cihazına indir ve orda sorular en kolayından başlanarak tek tek açıklanarak çözülüyor. ondan faydalan mutlaka. ayrıca 2....3 tane temelden matematik anlatan kitap al.biri antrenmanlarla mat 1 ve 2.kitabı...diğee kitap da adını şu an hatırlayamadım ama sistem mat. mı öyle bişeydi. adını hatırlayınca yazarım sana. ilk atamada atanmak için mutlaka en az 5 net yapmaya bak. zaten genel kültürü fullemen lazım. genel kültüre olabildiğince yüklenip onu fule yakın yap 82....83 gibi bir puan gelir. 5 mat ile de 90 a vurursun.

İllaki yapabileceğiniz sorular vardır, bazı sorularda soruyu çözmeden direk cevaplardan sağlamasını yaparak da bulabilirsiniz en azından onları yapmaya çalışın.

Mat harici full çıkarsan 85 ila 88 arası bir puan alırsınız. Yeterli olur mu bilmem

Full çekmen lazım oda biraz zor oluyor. Bildiğin halde zamandan dolayı veya aceleden 1 - 2 yanlış yapıyorsun. 80 - 85 arası bir puan alırsınız 1. Atama olmasa da 2. Atamada atanırsın. Tabi diğer rakiplerinizin genel ortalamasına da bağlı. Bu yazdıklarım önlisans ve lisans için geçerli

matematikten 10 doğrum vardı 77,9 aldım.ilk atamada yetmedi.

Sınavın ikinci kısmı olan genel kültür bölümünde bilgi soruları olduğu için matematiği boş bırakırsanız risk almış olursunuz. Bilmediğiniz illaki bir şey sorulabilir. Misal ilk nüfus sayımının tarihini biliyorsan yaparsın bilmiyorsan işin zorlaşır. Matematik biraz çalışmayla yapılabilir. Sonucu kesindir sağlaması yapılabilir çözüldüğünde. Şıklardan dahi gidilebilir. Yanıltmaz. Arada kalmazsın. Matematik candır can hayat matematiktir zaten.Tavsiyem matematiği gözünüzde büyütmeyin şimdiden bir kaç konu halletseniz faydadır size gerçekten yapılmayacak matematik sorusu yok sınavda.Youtube da konu anlatımları var işinizi görücektir. Bikaç soru bankası alabilirsiniz ilave. Yeterki korkmayın matematikten. Gerisi gelecektir.

Nerden biliyorsun olmaz? Hepsinden fullesem mata gerek bile kalmaz bence mesele orda diğer derslerden fullemek gerekiyor matsiz olabilmesi için

ben iki doğru bir yanlış yaparak atandım matematikten

Arkadaşlar ekpss için nereden ders çalışabilirim tek mat değil hepsi için soruyorum, ve yanlış doğruyu götürüyor mu bu sınavda

götürüyor bilmediğini işaretleme 4 yanlis bir doğruyu götürüyor

Matematik yapmadan zor bence, özellikle ortaöğretim için konuşuyorum. Diğerlerini tam olarak yapsan bile atanmaya yetecek kadar puan alamayabilirsin.

matematik yapmadan şansla atanırsın bence bence şansla atandım 77 puanlar lisanstan

sıfır bilgi ile matematikten 4 5 net yapabilirsin mantık yürüterek. şıkları yerine koy işlemi yap. 4 5 net yapıyorum. 1 aydır mat hazırlanıyorum. yine 4 5 net yapıyorum. 35 yaşındayım 20 senedir matematik görmediğm için çok zor geliyor ve anlayamıyorum. ama dediğim gibi 4 5 net yapılıyor. lisans için konşuyorum. diğer bölümler için kesinlikle şart. sayı fazla eleyebileceğin bir bölüm olması lazım.

@udevecili,
lisansta ilk defa girecm matematik hic yapamiyrm kafam almiyor lutfen bana yardimci olurmsn numarami birakayim isteresn lutfen buna cok ihtiycm var

Üst Alt