Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EGM rapora “emniyette çalışabilir” ifadesinin eklenmesini istiyor..?

Blgler

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba, EGM atamam gerçekleşti. %25 anksiyete oranım var. Bugün kurum tarafından arandım ve emniyette çalışabilir yazısının eklenmesi istenildi benden. Raporum sürekli rapordur. Bunun için raporu yeniletmem mi gerekiyor? Ne yapmam lazım?

Blgler
Böyle bir talepte bulunmaları yasal değil, engelli şahıs çalışamıyacak olsaydı sınava kabul edilmezdi, sonuçta siz emniyette polis olarak çalışmayacaksınız, emniyet hizmetleri sınıfında çalışacak olanlardan böyle bir ibare istenir, siz genel idari hizmetler sınıfında çalışacaksınız, onun için raporunuzda böyle bir ibare olması gerekmez, zaten hiç bir raporda şu kurumda çalışabilir diye bir ibare olmaz, rapora ekletmek isreseniz bile böyle bir ibare eklenemez, sakın tekrar rapora girmeyin, sizi arayan memur arkadaşa aynen bu şekilde anlat, ben GİH sınıfında çalışacağım, emniyet hizmetleri sınıfında çalışmıyacagım de, ısrar ederse bu talebini size yazılı olarak versin, yani resmi yazı versin, veremez çünkü istediği yasal değil.

kazazede ben de emniyette gih memuruyum 2006 polis olarak başladım mesleğe 2010 yılında silahım alındı gih oldum emekli olmak istesek zamanı gelince nasıl bir yol izlememiz lazım kimi sen D dilimi sin bir dilekçe verir malülen emekli olursun diyor ama erken engelli emekli olmak istesek malülen değil de o zaman ne yapmamız lazım ?

Aynı şekilde söyledim kendisi bana yazılı belge verdi. Maalesef yasal bir durum artık.

Detaylı Bilgi verebilir misiniz? Yeniden heyete mi girmem gerekiyor ne yapmam lazım? Yardımcı okursanız eğer çok sevinirim

Durum bildirir raporu kabul edilmiyor mu onuda sorsaydınz keşke

Hayır kabul edilmiyormuş, sadece o yazının olması gerekiyormuş

Cok sıkıntılı bir durum yaa uğrastorıolar resmen.umarım aynı oranı alırsınz yine

Yeniden rapor çıkartmak gerekiyor sanırım.
Aynı hastaneden rapor çıkartmakmı gerekiyor?
Psikiyatri hastaları için bu süreç kaç gün sürer?
SON ÇIKAN yani 19 şubat 2019 da çıkan kanuna göremi yeni raporlarımızı yenileteceğiz arkadaşlar?

Ben hava kuvvetlerine atandım.bizdende tsk da sivil memur olur raporu istediler.Yalnız bizim özel koşullar bölümünde yazıyordu.Sizde varmıydı öyle özel bir koşul baktınız mı ?

Emniyet sadece raporumda “EGM’de çalışabilir” yazısı olmasını istiyor. Siz yeniden heyete mi girdiniz yoksa dilekçe ile bu durumu hallettiniz mi ?

Blgler Bizden önce hangi hastaneden bu raporu almamızı istediğimizi mail olarak istediler.Sonra o hastaneye sevk ettiler yeniden 14 bölümden oluşan bir heyete girip bu raporu aldım.Baya bildiğin muvazzaf subay gibi değerlendirildik.Bunu kurumunuza danışın ben dün terhice yeniden baktım egm de böyle bir özel koşul yok.Büyük ihtimalle raporunuza çalışabilir/çalışamaz bölümlerinin dolu olmasını istiyorlar.

Raporumda çalışamaz kısmında ağır işlerde çalışamaz var sadece. Pazartesi hastaneye gidip net bilgi alacağım burada paylaşırım, teşekkür ederim geti dönüşleriniz için

EGM ne yapmaya çalışıyor anlamış değilim. Yahu Psikiyatrik engelli çalıştırmak istemediğini belirtiyorsun bari şart koysaydınız Genelkurmay gibi. Devlette yönetmelik değiştirip duruyor. Bir garipler yahu. Beni sınava alıyorsunuz sonra devlet dairesinde çalışman sakıncalı diye not düşüyorsun. Gerçekten ayıp. Ne yapalım engelimiz var diye hayattan mı vazgeçelim. Allah bizi böyle farklı yaratmış arkadaş. Elimizden gelen bir şey yok. Özel de devlette bizi istemiyor. Kaldı ki biz durduk yere olay çıkaran vatandaş mıyız? Öcü muamelesi yapan bir halk ve devlet. Ayıp ya gerçekten ayıp yapılanlar!

Bugün bitirebildim işlerimi, böyle bi durumda yeniden kurula girmeniz gerekiyormuş. EGM psikiyatride hiçbir şekilde engel istemiyormuş. Yeniden kurula girdim ve hakkım olanı aldım. Herhangi bir sorunuz olursa sorabilirsiniz, iyi günler herkese :)

Emniyet ve Tsk'nın özel koşulları vardır. Tercih ederken bunu göz önünde bulundurmanız gerekli.

Emniyet müdürlüğü özel koşulu bulunmuyordu. Tsk da bulunuyordu bir konuda birini sorgularken bilgi sahibi olun öyle yazın.

Hİçbir şekilde engel istemiyor derken ne demek istediniz? Psikiyatri hastaları engellilik oranı düşmez ki. Siz hangi rahatsızlık ve oranda aldınız teşekkürler.

tolga321 birilerini sorgulama değil olanı yazıyoruz.
Tsk ve Emniyet özellikle psikiyatri raporlarında tedbirli davranıyor. özel koşulda belirtse , belirtmese de.

Yeni modada bu oldu zaten engelli olcak ama engelsizinden olacak. Sorun olacaklarını düşünüyorlarda genelkurmay ve tsk gibi tercih yaparken özel koşul koysunlar. İlk tercihdi bu 90 puanlı arkadaşlarınız sevinerek mutlu olarak tercih yapıyor kazandıktan sonra psikiatrı engeli bulunanlara sorun çıkarılıyor bu yanlış. Zaten zehra zümrüt selçuk her kurum için ayrı ayrı rapor çıkarılmaması için çalışmalar devam ettigini açıkladı.

Engelsiz olacak diye bişey yok! yönetmelik kurumların yeniden rapor isteme hakkı vardır diyor. Tsk ve Emniyetin diğer kurumlara göre engelimiz olmasa da koşulları farklıdır.

Kurumların yeniden rapor isteme yetkisi kanunen mevcut arkadaşlar. Talepte hukuka aykırılık yok. Herkesin işi gücü rast gitsin. Temennimiz bu! Allah kolaylık versin.

Merhaba sevgili blgler

Ben 2018 EKPSS'de, 1. atamada 91 puanla Emniyete atandım. %40 psikotik etkili depresyon tanılı Engelli raporumda çalıştırılamayacağı işler bölümü boş bırakıldığından, EGM benden raporuma ''Emniyet teşkilatında çalışabilir'' ifadesini ekletmemi istedi ve beni il sağlık müdürlüğüne gönderdi. İl sağlık müdürlüğü de beni Şehir hastahanesine sevk etti.

Şehir hastanesi mevcut rapora sonradan bir ekleme yapılamayacağını ve bu istenen ibarenin ancak yeni çıkartılacak bir rapora eklenebileceğini söyledi ve bana heyet için gün verdi.
Heyet günü geldiğinde heyete girdim.

Heyette beni muayene eden doktor detaylı inceleme için Ruh sağlığı ve akıl hastalıkları hastanesine sevketti. Orada yeniden heyete girdim ve bana yaklaşık 600 sorudan oluşan MMPİ kişilik testi yaptırdılar. Testten geçtikten sonra ruh sağlığı hastanesi bana emniyette çalışabilir raporu verdi ve raporu şehir hastahanesine yollayacaklarını söylediler..

Şimdi bu noktadan sonraki süreçte ne olacak?
Şehir hastahanesinin bana vereceği yeni raporda da emniyette çalışabilir ibaresi yeralacak mı?
Bu ifade yer alırsa bile emniyet psikotik etkili depresyon tanısı konmuş birini kendi kadrolarında çalıştırır mı?
Şehir hastahanesinde verecekleri yeni raporda engel oranım düşebilir mi?

Bu soruların cevaplarını öğrenmek istiyorum daha ayrıntılı konuşabilmek için seninle telefon aracılığıyla görüşmemiz mümkün mü?
Eğer mümkünse bana numaranı atabilir misin şayet mümkün değilse bile enazından bana buradan mesaj atabilir misin?
Şimdiden teşekkür ederim sağlıcakla kal.

Psikiyatrik engel olupta isbaşı yapan oldu mu? Bilginiz var mı?

merhaba psikiyatrik tanılı çalışabilir alanlar kısmı boş eski tarihli engelli raporum var egm ye atandım sizce iş başı yaparmıyım evrak teslim ettim bekliyorum

@Blgler, siz Emniyet genel müdürlüğü nde iş başı yaptınızmı

@Blgler Hayır Telefon Bekliyorum sizce başlarmıyım ? Cevaplarsanız mutlu olurum

@tato78 Merhaba kusura bakmayın Rahatsız Etiysem bende egm ye atandım yeni sizin atamaniz neden iptal oldu veya göreve başladınızmı acaba benimde psikiyatrik engelim var bu yüzden soruyorum

Üst Alt