Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bugün beni evde bakım maaşı için merkeze çağırıp bir şeyler imzalattılar..?

orkun ber

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
1
bakıcı maaşı alıyorumda gelirde veya malda her hangi bir değişiklik olmadığı halde gelirle ilgili bir şeyler imzalatıp 1 tane evimiz olduğu için emlak beyanı istediler sıkıntımı var?

bide bu emlak beyanı işi nasıl olacak ev babam üzerine oda baypas oldu evde şuan 2 hasta var nasıl çıkaracağım?

Belediyeden rayiç bedeli alacaksın
Belediye emlak bürosundan
Üzerine değilse sıkıntı olmaz.

üzerime değilde sonuçta orada yazışıyoruz ve babamın üzerine neden bunu istiyorlar? herkesten isitorlarmı?

Normal sıradan dandik bir prosedür sıkıntı yapılacak bişey değil sen gitsen sanada verilir? İlla babanın alması gerekmez. Evrağı teslim et zaten sıkıntılı durum olduğunda haber vermezler direk keserler. Demekki onlara talimat gelmiş bu evrakı İsteyin herkesten diye. Kafan rahat olsun.

@Şamil676767,

e devletten baktımda çıkıyor olurmu? Emlak Vergisi Bildirim Sureti(Rayiç Bedel) Belgesi Sorgulama
edit olmuyormuş :) Burda, rayiç değeri görüyorsunuz ama işlem yapmak için, basılı kağıt olarak belediyelere gidip almanız gerekiyor.

bakıcı olarak ben ve annem var babamın emekli maaşı vardı bakıcı maaşı kesilirmi? başka gelir yok.

Kesecek olsalar neden evrak istesinler. Kesilecek olsa direk keserlerdi. Bunu öğrenmek çok basit. E devlette sosyal yardım bilgilerinden başlı olduğun sosyal yardımın numarasını ara açık açık sormalısın.

@Şamil676767,
Ayrı bir konu açıp babam vefat etti diye yazmıştım ama editör arkadaş konuyu kapatıp buraya eksik yazmış.

Babam vefat ettide bakıcı olarak ben ve engelli annem var bide babamın emekli maaşı bu durumda bakıcı maaşı kesilirmi? başka gelir yok.

Üst Alt