Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bahçelievler İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nde yaşadıklarım

zazaca

Üye
Konular
53
Reaksiyonlar
0
bahçelievler il sosyal hizmetler

arkadaşlar özürlü kimliği için ta ramazan ayında başvurmuştum çıktımı diye tam 3 defa gittim en son geçen hafta saat 16:00 da işten izin alarak zor yetiştim sordum kimliğimin akıbetini kapıda duran kartları basan bir adam (adı da cemal) engelli insanlara trip yapıp duruyo. bana da sorar sormaz hemen yarın gel yetişmez demesin mi
ya sabır dedim diğer memura sordum adam 5 dk bekle al dedi
cemal mi nedir oda ben 16:30 da giderim seninki yarına kalır yapamam diye kendi kendine konuşup duruyor o da engelli imiş sonradan öğrendim orda ki kartları için bekleyen engellileri savsaklıyor kızıyo sağa sola kafa büküyo trip trip....
sabrımın sonuna kadar bekledim 16:30 da en son benim kartımı 1 dk bastı verdi tam kartımı alıyordum engelli birisine yine bağırmasın mı benim şarteller attı bastım ağzıma geleni oturtmuşlar senin gibi kazıkları yerinden yuvarlamayınca kımıldamıyorsunuz lan ben sonradan engelli oldum ama seni o camdan atarım bana bak dedim öyle deyince hemen bana iett beyaz kartını gösteriyo bende engelliyim diye
ulan bide engelliyim diyosun insanlar kafadan engelli olmasınlar dedim senin bu insanlara daha fazla yardımcı olman lazım dedim .... daha da fazlasını ..ya sabır diyerek çıktım

bilginize o adamın bizden biri olduğu için bunu sizlerle paylaşmak istedim

selamlar

biliyorum o adamı kartım çıkmıştı bana bir dosya verdi ismini bul dedi buldum iada ettim bana demezmi 2gün sonra gel diye Bir şeyler söylememek için sabrettim köprüden geçene kadar taktiğini uyguladım bana fazladan 40 tl ye maal oldu taksiyle gidiş gelişler falan... düşnsenize ben oraya sadece dosyadan adımı bulup ona vermek için gitmişim kendisi de çıkartıp bana o gün işimi bitirtebilirdi ki kartım çıkmıştı sırf onay imzası mıdır nedir onu almak için beklememek için yaptı keyfi davrandı.. nerde kazma tip varsa Memur olmuşş :)birde bir havala bir havalar görmeyin iyiki memur değilim...

memolık camdam atsan gırıs kat zaten sınıre gerek yok aga relax ınsan olmayan mahlukatlar ıcın sınırlenmeye degermı bosver gıtsın ALLAH a havale et takma onun gıbı ınsancıklarıda engellılerıde kayleye almıyoruz

ya arkadaşlar snirlenmemek için melek olmak lazım ya sabır ya sabır diyorsunuz birde bizim gibi engelli olduğunu görünce sinirim bi kat daha arttı engellilere sanki kendi yardım yapıyormuş gibi afralar tafralar gıcık hareketler neyse işte geçti belki artık yapmaz an azından bundan sonra hayırlısı ...

toplum hayatında bu ve bunun gibi insanlar adam yerine konulmadıkları için ellerine fırsat geçince benliklerini tatmin etmeye calışırlar aslında insanları kendilerinden uzaklaştıdıkrını bilmezler

arkadaşlar çok güzel çalışanlarda var ama bahçeli evler başka tam ali babanın çifligi sanki çalışmaya gelmemişler babalarının yeri kafalarına göre takılıyorlar aysonu gelsin maaş alalım başka birşey degil

böyle tiplere,işini savsaklayıp,vatandaşa gereksiz bugün git yarın gel demeye alışmış sadistlere bazı cezalar verilmeli.yinede olmuyorsa kapının önüne konulmalı.yok öyle ömürboyu memurluk,babalarının çiftliği olmamalı devlet kapısı.

Yok öyle kapı önüne koyamıyosun kapagı bikere atsınlar cıkarmanız imkansız anca yüzkızartıcı suc işlemedikleri süreçe kimse bişey yapa maz ben taşeron laşmayı sevmiyorum kimse hak ettigi maaşı alamıyor ama sırf bu devlet kurum larındaki aymazlıgı gördükten sonra keşke hepsini taşeron işcilere verseler diye düşünüyorum cünki bu memurların aldıgı haketmedikleri mmaşın yarısına taşeron olarak çalışan lar katve kat daha iyi çalışırlar

Allah böyle çalışan sözde memurların ne bu dünyada ne de öteki tarafta muradlarını vermez. onlar çok iyi yaşadıklarını zannederler ama mutlaka bir taraftanda ellerinden alınır. birşey varki beni çok düşündürür. neden bu ülkede aşırı derecede trafik kazaları oluyor ve sonu ölümle bitiyor. trafik kazalarının çoğunlukla ölümle sonuçlanmasını mazlumun ahının alınmasıyla bağdaştırıyorum. yine de en doğrusunu Allah bilir.

Nedense Memur olan insanlar kendilerini bir şey sanıp dururlar ama aslında hiç bir şeyLer sonuçta hizmet ediyorlar senin benim hizmetimize verilmiş insanlar çoğuda mutsuz işlerinin garanti olduğunu düşünerek borca harca girerler kredi borçları bir yığın olur sevinçle başladıkları mesleklerine yıllarca yüzleri asık çalışırlar ve bunun faturasıda işlerini halletmek için yanlarına giden insanlara oluyor ve dikkat ediyorum memurların çoğuda kayık tipler :D tipler hep aynı bakışlar suratlar ve nerdeyse sizi dövecekmiş gibi bakan karekterler artık ben buralara girdiğimde ki mümkün olduğunca uzak dururum KÖPRÜDEN GEÇENE KADAR düşüncesiyle gider işimi halleder Güler geçerim.. ama genede 10 kişinin içinde yüzü gülen sana iyi davranan birileri çıkacaktır Takmayın kafanıza işiniz düştüğünde biteceklerle düşünerek dişinizi o gün sıkın ve evinize dönün olmadı canı nız mı sıkıldı çıkın müdüre güzel bir usluple anlatın derdinizi Ben GüzeL konuşma sanatını kullanarak işlerimi hallettim eee radyoculuğumuz da var zamanından kalma :) üzmeyin kendinizi...

Bende çıkaracağım da başbakanlık özürlü kimlik kartında hangi dosyaları istiyorlar.

Bahçelievler İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde benimde yaşadığım bir anım var, madem söz oradan açılmış bende paylaşayım! Özürlü kimlik kartı çıkartacağım ama nereye gideceğimi bilmiyordum, İst il sağlığı aradım oradaki görevli sağolsun bana güzelce izleyeceğim yolu anlattı ve Bahçeli evlerin tlf verdi, Bahçeli evleri aradım çıkan görevliye durumu izah edip ne tür evraklar istediklerini sordum? Adam evrakları saydı, bu kart kaç günde çıkıyor dedim? Cevap; Galatasayarlıysan 3ay Fenerliysen 10günde alırsın:) adamların nekadar gayri ciddi oldukları kafadan belli oldu, neyse bir muhdet sonra evraklarla yola çıktım inanın avuç içi gibi bildiğim yerde yabancı oldum kime soruyorsam başka başka yerleri tarif ediyor, son çare Bahçelievler İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğünü aradım çıkan bayan santral operatörü bayana orayı bulamadığımı şu anki bulunduğum yeri ve nasıl geleceğimi sordum? Cevap;Ben Medikal Park-Carrefoursa oradan geliyorum Yayla haznedar bilmem olmasınmı:) ona verdiğim cevabı yazmıyorum tahmin etmişsinizdir? Sonuç olarak Gün görmüş yaşlı bir teyzenin yanında durdum valla teyzem öyle bir anlattıki benimde eşiminde kafalarımıza resmen harita gibi yazıldı, sonuç o gün evrakları verdik bir sonraki hafta aynı gün gidip 2 saat kadar beklediktek sonra kimliği aldık ben içeriye hiç girmedim, ha unutmada birde girişte görevli var araçlara kapıyı o açıyor Artist görmek isteyen gidip ona baksın:D Saygılarımla

memolik ozelinize yazmaya calıstım fakat doluymuş kutunuz burayla ilgili size özel sorularım olucak özelden mesaj yazabilirmisiniz hata yapmak ıstemiyorum yardımınıza ihtiyacım var

Üst Alt