Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Avukata verilen vekaletin iptali için aynı notere mi gitmek gerek?

sokr@t

Aktif Üye
Konular
90
Reaksiyonlar
76
Avukatın birine yıllar önce vekalet vermiştim bürosunu taşımış vekaletin iptali için hangi noterden verildiyse oraya gitmek gerekiyormuş ancak hangi noter olduğunu unuttum bu durumda ne yapmam gerekiyor illa avukatı bulmam mı gerekiyor yoksa başkaca bir hal yolu var mıdır ?

valla çetrefilli iş eğer üzerine kayıtlı mal mülk varsa avukat sizin adına onları alıp satabilir diye biliyorum ben..

Avukatın yerini çok rahat bulurum aslında da kaç senedir görmediğim biri tekrar muhatap olmadan halledebilir miyim onu merak ettim .

Kardeş benim bildiğim kadarı ile aynı notere gitmek şart değil. Vekaletname nüshası elinde varsa herhangi bir noterden feshi gerçekleştirebilirsin. Ben böyle biliyorum. Zaten resmi kurumlar aslında kendilerine bir vekaletname ibraz edildiğinde, vekaletnamenin düzenlendiği noter ile temasa geçerek vekaletnamenin iptal edilip edilmediğini sormaları gerekir.

@alifatih1958 elimde nüshası yok herhangi bir notere gitsem tc bilgilerimi versem çıkmaz mı bu tip bilgiler .
Neyse ya da avukatın numarasını netten bulayım arayayım kendisine sorayım mecbur muhatap olacağız artık ne yapalım .:p

Herhangi bir noterden azil gerçekleştirebilirsiniz. Fakat avukat sizin adınıza mal mülk satışı yapamaz. Genel avukat vekaletnamesi vermiş iseniz avukat anca hakkınızda dava işlemleri gerçekleştirebilir. Bunu da sizin izniniz ve talebiniz olmadan yapmaz. Böyle bir durum söz konusu değildir. Endişe etmeyiniz.

E devletten falan olmuyor mu bu işler,, ay bir konuda da gelişmiş olsun şu memleket ya, herşeyimiz kagıt imza, yok oraya git buraya git,, bir de uçuyoruz diyen akıllılar var

E devletten olsa idi bunun kontrolü mümkün olmazdı. İnsanlar kafalarına göre vekalet verip kafalarına göre vekili azlederlerdi. Böylesi en uygun olanı.

sokrates

Noter masrafını ödeyip istediğin yerde işlemi hemen yapabilirsin. Yalnız avukat ile sözleşmen varsa yani alacak, tazminat gibi durumlar için duruşmalara girip dosyayı takip ettiyse % kaç ile anlaşma yaptıysan vekalet ücretini isterse senden icra yolu ile tahsil edebilir.

bende vekalet vermıstım iptal falanda etmedım avukatım bırsey olmaz demıstı işçi mahkemlerı ıcınde herhangı bır sorun olmaz galıba

Üst Alt