Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Atipik psikoz ile vasilik atandı. Bunu nasıl kaldırabilirim?

Gokhan19921

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
1
merhaba arkadaslar ticaretle uğraşmaktaydım atipik psikoz rahatsızlığına yakalandım boşanma davam var idi hakimin yönlendirmesiyle heyet raporu verildi a tipik psikoz vasi uygundur. fakat ben şuan ilaclarımı düzenli kullandım doktorum vasilik gerekcek durumda değilsin dedi sonrasında tekrar sulk hakimliğine başvurdum tekrar a tipik psikoz vasi uygundur raporu verildi ben bu vasiliği kaldırmak için ne yapmam gerekiyor bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim?

Aynı durumdayım. Bir atak sonucu rahatsızlandım. Hastaneye yattım. Hasta olduğum için ailem dilekçe vermişti.

Sen aslında yapılacak herşeyi yapmışsın. Sulh mahkemesine başvurmuşsun.

Doktor belli bir süre kontrol altında tutuyor. Benim vasimi iptal etmek için hastaneye yattıktan bir yıl sonra başvur dedi. En az bir yıl kontrol altında tutuyoruz dedi.

Bu kişiden kişiye hastalığın seyrine göre değişiyor. bende iyileştim kendime geldim ama süreyi bekliyorum.

Heyet doktoru vasiliğin kalkabilir demeyince vasiliğin iptal olmaz. Sen doktor ile konuştuğunu söylemişsin ama kararı doktor veriyor. Doktor sana ikinci raporu almadan mı söyledi aldıktan sonra mı söyledi artık vasiye gerek yoktur diye

Bu önemli şimdi artık vasiye gerek yoktur dediyse tekrar mahkemeye başvurup rapor alıp vasiliği iptal ettireceksin.

Çünkü doktor gerek yoktur dediyse ikinci rapor aldığında sisteme not düşüyorlar senin doktorunun sisteme girdiği bilgilere göre kaldırıyorlar.

Son düzenleme:
Gokhan1992 Atipik Psikoz Bir akıl hastalığıdır, kamu düzenini de ilgilendirdiğinden vasi tayini uygundur.

Ne var ki her Atipik psikoz veya Alt tipleri vs vasi tayini gerektirmez ancak kişinin çevresine vereceği veya verebileceği zararlar da nazara alındığında , ailenin talebi veya kurumların talebi üzerine vasi atanması olağan olabilecektir.

Vasi veya vesayet kararı veren Sulh Hukuk Mahkemesi var olan delilleri serbestçe değerlendirir, Her vasi uygundur hekim kararı ona üstünlük sağlamaz, Yargıç Hekim raporu ile bağlı değildir, vesayet kararı kamu düzenindendir, ve Yargıç delilleri ve hekim raporunu ele alırken hacir altına alınması istenilen şahsın da '' Geleceği üzerinde ki olası etkileri '' de dikkate alır.

Sorunuzun cevabı da şudur : Vasiliğin kaldırılması talebinize karşın .... Hastanesi heyet raporunda Vasi atanması uygundur veya vasi kararının devamı uygundur şeklinde ki görüşü hekimleri bağlar Yargıcı Bağlamamaktadır, alınan rapora karşın tarafınıza tebliğ edildikten sonra 2 hafta içerisinde itiraz edebilirsiniz, hakim itirazınızı yetinde görürü ise başka bir hastaneden yeniden rapor ister, eğer itirazınızı yerinde görmez ise iki seçeneği vardır Ya Senin talebini göz önüne alarak vasiliğin iptaline veya hekim raporunu dikkate alarak vasi kararının devamına karar verir.

İyi bir savunma ile vesayet kararı iptal edileceği kanaatindeyim, gerekçemde şudur Hakim duruşmada kısıtlıyı da dinlemektedir, iyi bir savunma yapar isen vesayet kararı kaldırılır.

Üst Alt