Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ASKİ engellilere uygulanan %90 indirimi %50'ye düşürdü

ahmet06

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
ASKİ engelliler için % 90 verdiği indirimi geri çekerek sadece % 50 indirim yapma kararı almıştır...

Bu kararın neden alındığını ve haber verilmeksizin indirimin neden azaltıldığını bilmiyoruz.

Bu konudaki şikayetimizi yetkililerin duyması ümidiyle...selamlar

Merhaba önceden % 90 indirimli aldığımız 1 m³ su , artık % 50 indirimli.
1m³ su = 1,50 TL.

şikayetimizi nereye bildireceğiz bilgisi olan varmı telefon faks mail hansi varsa fark etmez.

İş yerimin suyu babamın ustuneydi bende gidip ustume aldırıp indirimden yararlanmak icin demetevler deki askiye gittim, oradaki arkadas " yaw gerek yok artık zaten%60 indirim alıyorlardı %30 a dustu ne ugrasacaksın" dedi, iş yapmam icin mi %30 dedi yoksa gercekten demi oyle bilimiyorum, birde DASK cıktı onu istiyorlar, bu devlet nereden vergi alacagını şaşırdı iyicene

ASKİNİN engellilere yaptığı indirim hak.

ASKİ 01.01.2013 ten itibaren %90 engelli, gazi ve şehit yakınlarına yaptığı indirimi %50 ye çekmiştir. Amaç ortada şimdilik bu %50 ile idare edin sonraki yıllarda bu indirimide kaldıracam diyor.

Su işleri ve hizmetleri belediyelerin işidir. Bulunduğumuz ilçenin belediyesine, ve ilçenin bağlı olduğu ankara büyükşehire, ayrıca bilgi nitelikli olması için akime, başbakanlık ve askiye gönderilmesi gerek. sadece engelli olan kişiler değil, engelli yakınları gaziler şehit yakınları göndermesi bu konu konu hakkında en azından belediyenin hakkımızı almasını önleyebiliriz.

arkadaşlar melih gökçek gidici heralde tam seçim zamanı yaptıgına bak büyükşehire yeni bir kan lazım 20 yıldı büyükşehir belediye başkanı konuşurken birde engellileri çok düşündügünü söylüyor yorum sizlere bırakıyorum

Aski engelli su indirimi tarifesini iptal etmiş

Arkadaşlar aski engellilere özel su indirimi tarifesini iptal etmiş konuyla ilgili bilgisi olan varmı ?

Kulaktan dolma bilgilerle ortalığı velveleye vermeyin

ASKİ’DE ENGEL YOK
Genel Müdürlüğümüzde engelli vatandaşlarımıza yönelik birçok kolaylık bulunmaktadır. Öncelikle ASKİ Merkez Binasının ve Abone İşleri Daire Başkanlığının etrafı kabartmalı sarı yollarla çevrilmiştir. Görme engelli vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlayan bu kabartmalı ve işaretli şeritlerle yollar kolaylıkla bulunabilmektedir. Sarı şeritli yol yolun düz devam ettiği, yuvarlak kabartmalar ise yolun bittiği anlamına gelmektedir. Bunun yanı sıra merdivenlere rampalar kurularak tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlarımızın sorunsuz bir şekilde hareket etmesi sağlanmıştır. Halkla ilişkiler birimimiz de engelli vatandaşlarımızın abonelik işlemlerini takip etmekte ve onların sıra beklemeden işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamaktadır.
Su tarifelerinde de engellilere yönelik büyük kolaylıklar getiren Genel Müdürlüğümüz %40’ın üzerinde engeli olan abonelerimize büyük oranda indirim uygulamaktadır.

ASKİ Genel Müdürlüğü - Ankara Su Kanalizasyon İdaresi

hepinize vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı teşekkür ederim .

apprentice biz ondan bahsetmiyoruz su indirim konusunu dan bahsediyoruz indirim %90 ken neden %50 düşürüldü biz onu soruyoruz bir istanbul millet vekili yanıtlanması için tbmm yazılı soru önergesi verdi şuan bir yanıt gelmedi bu yapılan bir siyasi karardır eger bir maddi söz konusu ise aski beştepe sosyal tesilerine bir baksınlar basında çıkanlara da cevap veremiyorlar ?

Adem benim yazdığım konunu başlığı Aski indirimi kaldırdı diye bir şeydi buraya taşınmış :) Ben o yüzden öle yazdım.

ancıl;

bence % 90 dan % 50 ye düşürmelerinin sebebi kimse kusura bakmasında yine biz engellilerden dolayıdır kesin bir kişi yada daha fazla kişi iyi niyeti suistimal etmiştir aynı engelli aracında motor sınırlaması getirdikleri gibi ....
haaa bu arada merak etme % 50 den aşağıya düşüremezler çünkü büyükşehirlerde Engelli,şehit ailesi,gazilere % 50 den az olmamak üzere su tüketiminde indirim yapılacağı hakkında kanun maddesi var.

Üst Alt