Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aracının kasko poliçesinde yazan soygunu CİMER'e bildir!

devran23

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Engelli araç sahibi olup da kaskosunda aracı hakkında ne yazdığını bilmeyen birçok insan var.
Kasko Poliçesi tam bedel üzerinden kesildiği halde ağır hasarda ötv payına el koyuyorlar ötvsiz kasko yap diyorum onu da kabul etmiyorlar. ve gerçekten zoruma gidiyor.

Pert durumunda evlere şenlik senaryo oluyor 5 yıl dolmadan araç da alamıyorsun kabak gibi ortada kalıyorsun . Sigorta şirketinin ilk istediği şey de pert. Çünkü kendi açısından en karlı yöntem pert etmek .
Hurda durumunda devletin aramadığı yatırmana gerek yok dediği ötvyi senden kesiyor. Kanun gösterdim git dava et dedi.
Bunlardan bihaber aracına binip gezen o kadar çok ki.

Araç limiti artsın diyorsunuz önemli bir konu evet ama peki kaç adam o limiti sonuna dek kullanacak ?
peki istisnasız her biriniz kasko yapmayacak mısınız ?
Kaskolar birliği ortak karar alıp bizi soyuyor devleti takmıyor CİMER'e şikayet edelim bu durumu .

Engelli araç sahibi olup da kaskosunda aracı hakkında ne yazdığını bilmeyen birçok insan var.
Kasko Poliçesi tam bedel üzerinden kesildiği halde ağır hasarda ötv payına el koyuyorlar ötvsiz kasko yap diyorum onu da kabul etmiyorlar. ve gerçekten zoruma gidiyor.....

Bende araç alacağım bunu yeni öğrendim. Gerçek bir ahlaksızlık. Ama kimsenin pek umrunda olmamış gibi...

son derece umrumuzda ama kanunun bizi korumadığı yerde elimiz kolumuz bağlı anca tahkim kuruluna başvuru yapabiliyoruz ondan da ret geldi
Arkamızda kanun yok ki umrumuzda olsa ne olur Anadolu sigorta Engelli Kasko çıkardı güya ama aynı rezillik resmen salak yerine konuyoruz kasko şirketleri tarafından

Bunu biliyordum yıllardır kasko yaparken soruyorum bu durumda pert halinde ötv atanmaz kaskoda yazan fiyatı bana tam ödeyeceksiniz değil mi diyorum evet diyor her defasında ama hiç kaza yapmadım pert etmedim o sebeple ne olur bilmiyorum. Oturup saatlerce kaskoyu da okuyamam.

Kasko Poliçesi tam bedel üzerinden kesildiği halde ağır hasarda ötv payına el koyuyorlar ötvsiz kasko yap diyorum onu da kabul etmiyorlar. ve gerçekten zoruma gidiyor.

İyi de arkadaşım, burada bir mantıksızlık yok mu?

Diyelim ki siz 100 bin liralık aracı ÖTV'siz 80 bin liraya aldınız. Kaskoyu 100 bin üstünden yaptılar. Ertesi gün kaza yaptınız. O zaman size 100 bin mi ödeyecek? Böyle bir durumda siz ödemediğiniz ÖTV'yi kaskodan alıp kara geçmiş olursunuz.

Fazlasıyla suistimale açık bir şey olur bu.

Bu arada hiç bir sigorta firmasıyla falan alakam yok, onu da belirteyim. Sigorta firmalarının da üçkağıtçı olduğu kanaatindeyim ama yine de bu iş yanlış geldi bana.

Üst Alt