Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları engellilere ücretsiz mi?

elifsena

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar, Antalya Büyükşehir Belediyesinde tiyatroya giden var mı aranızda?Tüm engellilere ücretsiz diye biliyordum fakat sadece bedensel engellilere ücretsizmiş. Ben işitme engelliyim eşim ortopedik ikimiz gitsek benden ücretmi alıncak?

AŞT - GişeBilgileri&E-Bilet

@elifsena bence %40 ve üzeri raporu (engelli) grubuna giren herkesi kast etmiştirler bence

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları
Tiyatro
Işıklar Cd. ABT sahnesi
[SIZE=3](0242) 249 53 26[/SIZE]

Arayıp daha sağlıklı bilgi alabilirsin.

elifsena Kurumların düzenlediği konser ve gösterimlerde engelli kimliğini ibraz eden kişilere ücretsiz veya 1-2 TL ücret alınmaktadır . Gişeden bilet alırken engelli kimliğinizi göstermeniz gerekiyor . Engelli denirken rahatsızlık türleri ayrım edilmemektedir .

Sanatçıların kendi düzenlediği gösterimlerde normal bilet bedeli alınıyor . Ücretsiz bilet veya indirimli bilet alma imkanı olmuyor . Örneğin belediyenin düzenlediği konserler de 1 TL ücret verirken Ferhan Şensoy un tiyatro gösterimine 50 Tl ödedim .

elifsena sadece fiziksel engellilere olacağını sanmıyorum, engelli kimliğini göstermen yeterli bence.

Üst Alt