Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Anksiyete bozukluğu hastalığı var. Askerlik için 3. kez heyete çıkacağım..?

SABATON

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba bende yaygın anksiyete bozukluğu mevcut 2021'de askere gitmek için şubeme başvurdum ve klasik prosedürleri yerine getirip sağlık kuruluna çıkartıldım ve bir sonraki seneye ertelediler. Daha iyi bir psikolojik tedavi görmemi söylediler ben ise tedavinin pek iyi gelmediğini şimdi askere almaları gerektiğini söyledim yine de seneye görüşürüz dediler. 2022'de 2. heyete çıktım orada da kilodan kaynaklı olarak ertelediler. 15 gün sonra son kez heyete çıkacağım sizce alınır mıyım yoksa muaf mı olurum? Teşekkürler.

Anksiyete şikayetin devam ediyorsa...kilo fazlalığın varsa muaf olursunuz.
SABATON

İkiside devam ediyor. Fakat 2. heyete girişimde anksiyeteden değil kilodan vermişlerdi. Onun üstüne 5 - 6 kilo daha almışım. Yine de muafiyet oluyor mu? Teşekkürler.

@OğuzHan112

Merhaba, yarın sabah 3. ve sonkez heyete gireceğim. 6 senedir anksiyete tedavisi görüyorum ve sürekli ilaç kullanıyorum. İlk girdiğim heyette bu sebepten erteleme aldım. 2. heyette ise sadece 2 kilo fazladan erteleme verdiler. Yarın sabah ise sonuncu heyetime gireceğim. Boyum 1.78 Kilom 117 sizce sonuç ne olur? Gerçekten bu psikoloji ve kaygıyla askerlik görevimi rahat bir şekilde gerçekleştiremem.

@OğuzHan112

Kusura bakmayın devamlı soruyorum ama heyecandan işte. :D Bugün heyet yokmuş evrak işlerini hallettim. Pazartesiye kaldı heyet işlemi.

@OğuzHan112

Hayır olmadım. Pazartesi günü psikiyatr ve diyetisyene girip heyete çıkacağım. Anormal bir durum olmaz değil mi?

Benzer süreçten bende geçiyorum. Gelişmeleri paylaşabilir misiniz ?

@Dejavu1,

Sayfanın üst sağında "Takip et" butonu var. Oraya tıklayarak takip etmek mümkün

Yaklaşık 2 saat önce heyete çıktım ve tamamen muaf oldum. Kilo ve boy farkından dolayı, merak eden arkadaşlar için bu mesajı buraya bırakıyorum. Soru sormak isteyen varsa yazsın yardımcı olmaya çalışırım. @buraksah @Dejavu1

@SABATON

Bilgilendirme için teşekkürler, ayrıca çok geçmiş olsun. Bu tarz durumları yaşayan bilir.

Benimde bu temmuzda 3. Muayenem var, normalde de aynı hastanede tedavi oluyorum. Doktor ilaç dozumu arttırdı 2 ayda 1 gidiyorum. Benim askerlik ertelemesinde aşağıda ki sebeplerden erteleme yazıyor. Stres basıyor düşündükçe temmuzda halim duman

1. Sene Z00.4 - GENEL PSİKİYATRİK MUAYENE, BAŞKA YERDE SINIFLANMAMIŞ (GENEL PSİKİYATRİK MUAYENE, BAŞKAYERDE SINIFLANMAMIŞ) F41.9 - ANKSİYETE BOZUKLUĞU, TANIMLANMAMIŞ

2.Sene Z00.4 - GENEL PSİKİYATRİK MUAYENE, BAŞKA YERDE SINIFLANMAMIŞ (GENEL PSİKİYATRİK MUAYENE, BAŞKAYERDE SINIFLANMAMIŞ) F41.9 - ANKSİYETE BOZUKLUĞU, TANIMLANMAMIŞ

@buraksah
Hocam bir şey sormak istiyorum.
1. Ertelemeden sonra erteleme süresi bitince e-devlet üzerinden ilk kez askerliğe başvurmuş gibi bi işlem mi gerçekleşiyor?
Şu sebepten soruyorum. Kullandığım yeni ilaç var. Askerlik sınıflandırma bilgi formuna onuda eklemek istiyorum.
Kullandığınız ilaç, psikolojik rahatsızlığınız var mı ? gibi sorular olan bir form dolduruluyor.
Bunu doldurdunuz mu 2. ertelemeyi almadan önce.

@zemre00,

Merhaba;
1- İlk ertelemenin süresi dolduğu gün direk bağlı olduğunuz askerlik şubesine giderek işlemlerinize devam etmeniz gerekiyor. Tekrardan e devletten filan işlem yapmanıza gerek yok.
2- İkinci ertelemeyi alırken tekrardan forum doldurulmuyor. Zaten erteleme sebebi aldığınız rahatsızlık nedeniyle tekrardan aile hekimine ve hastanedeki uzman hekime sevkiniz yapılıyor. Bu nedenle eğer kullandığınız ya da farklı bir kullandığınız ilaç var ise ilgili hekime bildirmeniz gerekli, zaten sistemde çıkıyor kullandığınız ilaçlar.

özel değilse rahatsızlığınız neydi ? psikiyatrik mi?

Üst Alt