Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aman kimseye telefon numaranızı vermeyin!

sedatgedik

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
0
selamun aleyküm kardeşlerim.
ben hattımı değiştireli 6 ay oldu. 6 ay önceden sitemizde tercih konusunda yada bir hukuki dava konusunda bir arkadaşımıza numaramı verdim. arkadaşımız beni aradı ve elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. fakat ogün bir kere son günlerde ise sıklıkla danimarka hattı ile aramaya başladılar rahatszı edilmeye başlandım. kendisinin yurt dışında yaşadıklarını türkiyeye gelmek istediklerini ve bir miktar para yardımı istediklerini söylediler bende kendisini neye dayanı yollim sana diyerek dinimizin emirlerini alet ederek duygu sömürtücü yapmaya başladılar yürü git işine ya diyerek telefonu kapattım. sonra emniyeti arayarak bu kişilerin danimarkada oturan dolandırıcı olduklarını öğrendim. ne ilginç ki bunlar en çok ve en basitten engelli kardeşlerimizi kaldırmaktadır. lütfen dikkat ediniz... bendeki numarayı sitemiz dışında başka hiç bir yerde kullanmadım. face tweet adresleride kullanmamaktayım bu yüzden muhtemelen bu sahtekarlar numaramı burdan temin ettiler. özel mesaj hariç yorum altına telefon numarayı yazmamanızı öneririm.

bende gecen sene 2 günlük iş için samsuna gitmiştim,gitmedende ankaradan telefonla samsunun en saygın,beş yıldızlı otelinden yer ayırttım,neyse gittim kaldım,ben döndükten 1 hafta sonra telefonuma cinsel içerikli veya normal reklam msjları gelmeye başladı, u gelen msjlar hep samsun kodlu,ve daha sonra siizn dediginiz gibi yurt dışından bayanlar aramaya başladı,oteli aradım durumu anlattım,tabi inkar edip kıvırtmaya başladılar,düşünebiliyormusunuz ülkem ne hale gelmiş,sanki biz bilmiyormuyuz 50 tl lik otelde kalmayı,gidip salak gibi güvenli olsun diye gecelik 200 tl verip 5 yıldızlı otelde kalıyoruz ona ragmen başımıza gelene bak,ve ben anladımki bu memelekette ne iş ahlakı var,nede adalet var,birgün başımıza ne gelir korkusuyla yaşayıp gidiyoruz..

valla ben türkiyede bazı kuruluşların bu çetelerde baglantılı olduklarına inanıyorum,bir şekilde bizim bilgilerimizi sattıklarını düşünüyorum,telefonla dolandırılan o kadar çok insan varki,bu kadar çok yaşanması bence normal degil,yani pasta çok büyük,emniyet bile o kadar duyuru yaptıgı halde hala dolandırılan insanlar var.

Valla ben yere atiym lakin arayan ne bi yardmsever nede bir irz dusmani atayan yok beni :)

Sadece dolandırıcılar değil,devremülk satmaya uğraşanlar,özel sigorta için arayanlar vsvs.de var.internette nerden telefon numarası verirseniz verin farketmiyor.alışveriş sitelerine ilan veren emlak sahiplerinin numaralarını alıp arıyolar.

Arkadaşlar bu konuda basında sayısız haber yapıldı sizden ricam uyanık olun...

Benimde basıma ilginç bir olay geldiki bu sitede anlatsam sasirir kalırsınız.

TT den sadece telefon numarasına ulaşabilir.ama emlak,araba satmak için ilan verenleri takip edip arıyorlar bilhassa.Zenginleri oradan araştırıyolar uyuyanıklar.başımıza geldi ordan biliyorum.Zenginim demek istemiyorum yanlış anlaşılmasın :-D

Lâ Tahzen

biz yinede anladık zenginsiniz:p allah daha çok versin;)

dolandıracak adamları zaten araştırıyorlar bi ihtimal,parası,işi olmayan insanda ne alacaklar:)

Yok ya.zengin falan değiliz.kendi yağımızda kavruluyoruz :))
gariban bir 657 'yiz işte :-D

Lâ Tahzen

657 lerin ne kadar gariban oldugunu ben çok iyi bilirim,biizm işyerinde servisleri kaldırdılar;) memurlar o kadar garibanki herkesin kendi aracı var,kimse servise binmiyor:)

hakancan06

bızdekı garıban hıç bı ulkede yok açım dıyen asgerı ucretlı adam da 2500 tlık tlf borçtan öluyoruz gecınemyıoruz dıyen memurun x marka 0 arabası var ;)

Üst Alt