Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%82 rapor ve 2012 işe giriş ile emeklilik şartlarım nedir?

bdemirkalp

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhabalar, %82 engelli raporum var

4A TESCİLİNE GÖRE EMEKLİLİK BİLGİLERİNİZ

4A TESCİL BAŞLANGIÇ : 17.09.2012

HİZMETE BAŞLAMA TARİHİNİZ : 22.06.2015
PRİM ÖDEME GÜN SAYISI : 1817
SİGORTALILIK SÜRESİ : 8 yıl, 1 ay, 21 gün

Benim hesaplamama göre 15 yıl +3600 gün ama sigortacı bir arkadaşımın 2008 ve altı için geçerli. engelliden emekli olmak için 25 yıl + 5600 gün olduğunu belirtti bunu nasıl hesaplayabilirim ?

şimdiden çok teşekkürler.

bdemirkalp

Doğrum tarihi?
17.09.2012 tarihindeki sigortalılık tam prim miydi yoksa staj vs. mi?

bdemirkalp

17.09.2012 + 15 yıl sigortalılık süresi ve 3960 prime tabisiniz emeklilik için. Yani 17.09.2027'den sonra en az 3960 priminiz de olduğunda emeklilik başvurusu yapabilirsiniz.
Ancak bunun diğer şartı da günü geldiğinde SGK Hastalık Listesi'ne göre Ağır tanısı almaktır. Yani elinizdeki raporun emekliliğinize bir etkisi olmayacak.

bagkur.PNG

merhabalar,

balthazard kaldırıldı mı ? balthazard kaldırıldıysa nasıl ilerleme olcak mesela,balthazard olmadan benim %'delerim %95 pnh ( kendi hastalığım ) %15 sedef.
kendi hastalığımı ön plana alırsa raporum %95 olarak mı geçiyor olucak.

@OturanBoğa,
günü geldiğinde sgk tekrardan hastaneye mi sevk ediyor abi. birde yüzde 40 ile ağır hastalık tanısı alabilir mi birisi. şimdi ben kanser hastasıyım. ama tedavim tamamlandı. yani bundan 20 sene bile geçse en kötü bu durumda olucam yani. emeklilik için başvuru yaptığımda bugün verilen yüzde 64 rapor emeklilikte bir önem teşkil etmiyor. hastaneden çalışamaz raporu mu alammız gerekiyor.

@udevecili,

Evet, 1 ekim 2008'den mnce sigortalı olup emeklilik de 4a statüsünde olmayacaksa, emeklilik zamanında alınacak rapor emeklilikte kullanılır. Bu rapor SGK Hastalık Listesi'ne göre değerlendirilir. Öncesindeki raporlar bir anlam ifade etmez.

kontrol muayenesi söz konusu olduğunda da yine geçerli olan kurum sevki ile alınan rapordur.

Üst Alt