Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%70 Engelliyim. Babamın Yetim aylığını alabilir miyim?

Marabah

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Selamlar arkadaşlar, bugün engelli raporum sonuçlandı: Gözden %54, Kulak/İşitme: %30, Fizik Rehabilitasyon: %6 olarak, toplam %70 engelli oranı yazılmış, "Süresiz" olarak onaylanmış, Kişinin engel Grubu: İşitme, Ortopedik, Sınıflanamayan diye 3 grup yazılmış, oysa en büyük sorunum görme, işitme olmasına rağmen, görme kısmında işaretleme yok, yanlışlık mı var acaba? "Çalıştırılamayacağı işlerin niteliği" bölümü boş bırakılmış? Bu durumla 2013de vefat eden babamın emekli maaşı için başvurabilir miyim erkek olarak? geliri olan Annemin yanında kaldığım için engelli maaşı alamıyormuşum, bu yüzden babamın emekli maaşı üzerinden yetim maaşına başvurmak istiyorum.
Hangi yolları izlemeliyim bu veya farklı bir konuda, yardımcı olursanız memnun olurum.

Şamil672017'den beri çalışamıyorum zaten, gözden dolayı kimse iş vermek istemiyor, durumu açıkladın mı adamlar hemen olmaz diyor., ama rapor olarak süresiz engelli verildi, açıklamada yazdığım gibi detayları, bahsettiğiniz çalışamaz nasıl alınıyor rapor? Bu almış olduğum raporla SGK'ya yine de başvursam beni kendi belirledikleri hastaneye yönlendirirler mi acaba?

Malul calisamaz olman lazım bende %65 şizofreni yim is vermiyorlar ama devlet malul saymiyor senin durumun malul değil devlete gore .sgk hastaneye yönlendirir

Sen yinede şansını dene

Şamil67

Sağolun teşekkürler , SGK başvurup deneyim bir şansımı bakalım artık. kısmet.

Doğrudan SGK'ya mı gidip başvurmamız lazım, yoksa e-devlet üzerinden veya online başvuru olabiliyor mu?

Marabah

Sgk ya gidip engelli yetim ayligi için başvuruda bulun onlar seni yonlendirir

e-devlet üzerinden maluliyet ve hastaneye sevk talep başvurusu ne için yapılır?

Merhabalar arkadaşlar, ben %70 engelli raporu aldım ve babamın ölüm aylığı yetim maaşı için de SGK'ya başvuru yapacağım ve muhtemelen bana sevk verecekler. Ben e-devlet de SGK bölümünde "maluliyet ve hastaneye sevk talep başvurusu" diye bir bölüm gördüm, ben buradan kendi başıma böyle bir başvuru yapma hakkım varmı? Yoksa başka bir konu için mi bu başvuru? Birde arkadaşlar maluliyet tespit başvurusunda çıkan yüzde oranı, almış olduğum %70 engelli raporu oranımız etkiler mi?

Üst Alt