Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

3 Tekerlekli motosiklet almayı istiyorum!?

Ata_Türk

Üye
Konular
59
Reaksiyonlar
1
Arkadaşlar Merhaba...
Ben bir motorsiklet sahibi olmayı kafaya koydum... Özellikle birkaç haftadır araştırıyorum ancak yeterli sağlıklı bilgiye ulaşamadım... Pandemi öncesi de yine heveslenmiştim o zaman Konya'da bir firmanın engelliler için 3 tekerlekli motorsiklet yaptığını öğrenmiş bağlantıya geçmiştim ancak o zaman biraz pahalı geldiğinden vazgeçmiştim... Sanırım o firma artık motor yapmayı bırakmış çünkü sitelerinde sosyal medya hesaplarında 3 tekerlekli motorsiklet artık görünmüyor...

Gelelim sadede bu kez kararlıyım bir motorsiklet sahibi olmaya.... 3 Tekerlekli Fabrikasyon benzinli motorsiklet ya yok ya da ben bulamıyorum... Elektrikliler var ancak yaşadığım ilçe küçük ve herhangi bir arıza durumunda merkeze 110 km gibi bir mesafe var. Ayrıca okuduğum kadarıyla belli aralıklarla akü değişimi yapılacağından yakıt tüketimi hemen hemen benzinli motorsiklet ile aynıyı buluyormuş...

İki ilan buldum alım-satım sayfalarında iki tekerliden üç tekerliye çevrilmiş motorunu satan onlar da neredeyse piyasa değerinin 2 katını istiyor... Örneğin motorun 2 tekerli hali 45 bin lira ise, dönüştürülmüş hali 65 bin lira olur mu bilemedim... Kullanan yaptıran tecrübeli arkadaşlar bu konuda beni biraz olsun aydınlatırsa sonsuz mutlu olurum...

Şayet elektrikli makul ise hangisi iyi? Ya da benzinli motorsikleti 3 tekerliye çevirmek maliyetli mi ikinci ele bakılabilir mi?

Teşekkürler...

Var tabi ki ama fiyatlar malum ekonomi durumumuzdan dolayı fiyatları uçuk yamaha tricity, peugeot metropolis, piaggio mp serileri motorlar var. Elektirikli hakkında bilgim ve ilgim yok açıkçası. Çevirme işi de ne kadar güvenilir bilemiyorum. Ben aktif olarak 8 senedir 2 tekeri kullanıyorum otomatik vites. Motor piyasası da pandemiden sonra araba gibi al satçılar, stokçular çoğaldığı için piyasası uçuk durumda.

@Alman,

Evet fiyatı araba seviyesinde olan motorlar onları zaten alamayız... Pratik işe gidip gelecek, arada eksikleri tamamlamaya çarşıya gidip gelecek tarzda birşey düşünüyorum...

Ufak güçteki motorları sonradan motor arkasına araba lastiği takıp kullanan kişileri görüyorum. Sanayi de tanıdıkları birine mi yaptırdılar bilemiyorum. Onla da trafiğe kalınır zaten. Herhangi bir çevirmede sorun yaşanılır mı bilemem. Ruhsata işli değildir muhtemelen.

Üst Alt