Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

21-26 Eylül 2019 Mersin-Kızkalesi Engelsiz Tatil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KRAL

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Organizasyonun Tanımı: Kızkalesi / MERSİN Engelsiz Tatil
Organizasyonu Düzenleyen Kişiler: Kadir BAKAR / KRAL ☎️(532)0625778
Organizasyon Tarihi: 21 - 26 EYLÜL arası 5 gün
Organizasyonun Adresi: PRESTİGE SUİT OTEL / Kızkalesi-Mersin (Otel denize 30 metre mesafededir)
Organizasyonun Adresine Ulaşım: Adana Havaalanından otobüsle veya özel araçlarla
Organizasyon Ücreti: Mekan ile anlaşılan rakamlar.
Açıklama: Tarih : 21 - 26 Eylül 2019 / 5 Gün

Son katılım tarihi : 1 Eylül 2019

Kontejyan 80 kişidir ve ücretler Iban no'suna 1 günlük kapora şeklinde ödenecektir. Kesin gelecekler bir an önce 1 günlük kapora bedelini yatırıp odalarını şimdiden ayırtabilirler. Ulaşım konusunda ise daha sonra bu başlıkta duyuru yapacağım. Herkesi bu güzel ve eğlenceli etkinlikte görmek isterim.İsim yazdırmak isteyenler bu başlığa yorum yapabilirler yada bana telefonla ulaşabilirler. 🤗

OTEL BANKA IBAN NUMARASI 👇

004451 - VAKIFBANK BARKAL ADANA ŞUBESİ
HESAP SAHİBİ: RAİF KALE
IBAN NO: TR19 0001 5001 5800 7307 8744 52

Para yatırırken AÇIKLAMA kısmına👉 "" ENGELSİZ YAZ TATİLİ " yazmanızı rica ederim...

Fiyatlar / Yarım pansiyon ( Açık Büfe Kahvaltı ve Akşam Yemeği) 👇

- Tek kişilik oda (Günlük) : 160 TL

- Çift Kişilik oda (Günlük) : 110 TL (KİŞİ BAŞI 1 GÜN)

- Üç Kişilik oda (Günlük) : 100 TL (KİŞİ BAŞI 1 GÜN)

- Dört Kişilik oda (Günlük) : 95 TL (KİŞİ BAŞI 1 GÜN)

HB (Yarım Pansiyon ) Fiyatlarımız; zengin açık büfe kahvaltı, açık büfe akşam yemeği ve KDV dahil net fiyatlardır. 24 saat çay, kahve hizmeti ücretsizdir. Buluşma ile ilgili yeni hizmetler öğrendiğimde sizlerle paylaşıyor olacağım.

Alkol kullanmak isteyen misafirlerimiz de otelin yan tarafında bulunan Tekel bayisinden istedikleri kadar içeceği alıp, otelde tüketebilirler. Çünkü otelden alırlarsa bu maddi yönden biraz daha pahalı olabilir. Otel sahibi bizlere her kolaylığı yapacak.

➡️ Ücretsiz Olanaklar
Otopark (Tesis Harici) Plaj Şezlong, Emanet Kasası, 24 Saat Resepsiyon İnternet Bağlantısı, - Kablosuz (Ücretsiz), Tekerlekli Sandalye Kullanımına Uygun Klima Asansör, Açık Havuz, Çocuk Havuzu...

Bavulunuzu alın ; kum, güneş ve su üçgeninin iç açılarını toplamaya gelin 🙂😎

Ben internetten biraz oteli araştırayım dedim,fotoğraflara falan bakıp otel hakkında bilgim olsun diyerek yani;otelin girişinde merdivenleri gördüm, tekerlekli sandalye ile nasıl gireceğiz dite bir an tereddüt ettim. Belki farklı bir noktadan da giriş vardır bu sorun için diyorum fakat resimlerde banyo kapısı çok dar görünüyor,tekerlekli sandalye ile girmek ya sorun olursa diye kafam kurcalandı. Umarım yanıltmıştır resimler beni yoksa tekerlekli sandalye ile gidecekler için ciddi sıkıntı olacak demektir.

Merhaba. Endişe etmeniz tabi ki normal ama önceden iyi araştırma yaptım. Hatta otel işletmecileri bir arkadaşımın akrabası. Mimari koşuldan akülü sandalyeler için bile uygun. Daha önce de engelli dernekleri tarafından otelde konaklama yapılmış. İyi akşamlar.

Bazı binalarda merdiven çok olsa da, Yan/arka girişlerinde rampa oluyor. Muhtemelen resimlerde göremediğiniz bir noktada girişleri vardır.
Hayırlı olsun Kadir.

Kardeş fotoğraf ekleyemedim. Ama otel mimari durumu ve asansör, rampa engelliye uygun. Emin olmasam zaten engelli arkadaşlarımı oraya götürmem ki 😉

Haklısınız ama ben engelliye uygun denilip uygun olmayan çok yer görünce ve bir de resimlere bakınca tereddüt ettim ister istemez. Biraz fazla ayrıntıcıyım çünkü oraya gelip de ufak gibi görünen ama benim için büyük bir aksilikle karşılaşırsam hoş olmayacak haliyle benim için. Aranızda sen de Mersin'desin git bak diyecek olan olursa diye ben vaya uzağım oraya ve evden çıkışı biraz sıkıntılı olan bir insanım sorup da öğrenmek istememdeki neden bu :)

Tabiki sizi çok iyi anlıyorum. Bu 4. Organizasyonum olacak. İstanbul, Eskişehir ve Konyada yaptım. Şu ana kadar çok şükür herkes memnun kaldı.

Tereddüt edilen konularda otelden resim isteyip sayfaya eklerseniz iyi olur

Tanıyamadım ama iyiyim sen nasılsın 😁

Tabiki sizi çok iyi anlıyorum. Bu 4. Organizasyonum olacak. İstanbul, Eskişehir ve Konyada yaptım. Şu ana kadar çok şükür herkes memnun kaldı.

Rampa ve yatak boyu konusunda ikna oldum tamam :D yatağa geçmem de biraz sıkıntılı olduğu için o konu da önemliydi benim için. Şimdi şayet taktı bu demezseniz benim en önemli sıkıntım banyo kapısının ölçüsü :) acaba bi sorsanız kaç cm,akülü sandalyeyle girişim mümkün olacak mı? Bir de organizasyon beş günlük,beş gün kalmamız şart mı? Üç gün veya iki gün kalabiliyor muyuz? Son olarak çift kişilik oda tercih edersek kadın ve erkek aynı oda da kalmamızda sorun olur mu? Şimdiden teşekkür ederim :)

Minumum iç kapı genişliği 80 cm olur

Odalar ve otel akülü sandalyelere bile uygun. Daha önce burada engelli dernekleri organizasyonlar yapmış. İstediğiniz kadar kalabilirsiniz zorunluluk yok. Ben insanların özel hayatlarına karışmıyorum asla. Otele girişte kimliklerinizi verip odalarınıza girebilirsiniz. Öyle bir kısıtlamamız yok 😉

Akülü ler için sıkıntı uçak Adanaya kadar Adanadan mersin yaklaşık 1.5 saat engelli toplu taşıma aracı yok havaş ın servisi var oda normal otobüs uçakla havaalanından transfer nasıl olacak hadi bir şekilde mersine havaş belli bir noktada bıraktı bu sefer bırakılan yerden otele transfer sorunu nasıl olabilir yürüyebilen engelli için sorun olmayabilir ama akülü kullanan lar için otele varmak sıkıntı hayırlı olsun

Akülü kullananlar için uçakla gelmek biraz meşakkatli evet. Çünkü Mersine direk sefer yok. Biz Mersin otogara otobüs ayarlıyoruz ama Adana İl dışı olduğu için otobüs oraya gidemiyor. Bürokrasi engeli olduğu için. Ama bizler tatile gidiyoruz yani bir nevi özel zevk. Bunun için de biraz meşakkat çekilir kanaatindeyim. Dernek Buluşmaları ile kıyaslıyor bazıları. Aynı il sınırları içerisinde olsalar gidenler çok kolay ama Türkiyenin 81 ilinden gelenler var ve aynı vasıta ve aynı saatte gelmeleri mümkün olamayacağı için herkes kendi ulaşımını kendi karşılıyor...

Havaş Mersin'de forum avm de bırakıyor, bıraktığı yerden belediyenin 170 nolu belediye otobüsü gidiyormuş kızkalesine benim edindiğim bilgi bu yönde ki ben de o şekilde gitmeyi planlıyorum bir aksilik olmazsa.

Çok soru sordum kusura bakmayın,biraz dah sorarsam sen gelme diyeceksiniz korkuyorum 😂 bilgilendirme için teşekkürler

En azından isteğe bağlı olarak
Konaklama süresi 2-3 güne çekilebilirse
Birkaç arkadaşımla birlikte katılmayı düşünebiliriz

5 Gün ile sınırlı değildir. İstediğiniz kadar kalabilirsiniz. Buraya çok fazla giremiyorum o yüzden aşağıdaki linkten Facebook grubumuzdan veya Kadir Bakar faceinden bana ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/317996625537950/

Telefon numaramdan da istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt