Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 engelli maaşından VGM muhtaç aylığına

Melekciks

Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar ben hali hazırda 2022 engelli maaşı alıyorum. Fakat Vakıflar genel müdürlüğünün verdiği maaş miktarı daha fazla olduğundan ben ona nasıl geçiş yapabilirim. İzleyeceğim yol nedir bilenler yazarsa çok sevinirim.

Arkadaş o maaşı alabilmek için oran yetmiyor uzuv kaybı olması gerekiyor

muntada al ansar

O zaman benim bahsettiğim şey muhtaç aylığı oluyor. Ama onun şartı hiç bir yerden aylık maaş vs almamak. Yani yine dediğime geliyor. 2022 maaşı almamam lazım. Onun için feragat etsem dezavantajı olur mu?

Melekciks

Bir ara bende düşünüyordum ama kontenjan olayi oluyor bekleme listesi baya kalabalık oldugundan vazgeçtim minyada giderken eldeki bulgurdanda olmayin bence

Oncelikle maasfan feragat edip vgm nin sitesinden forum temin edip doldurup posta ile gonderiliyor daha sonra denetime geliyorlar uygun gorulurseniz listeye ekliyorlar ne zaman baglanacagi belli olmuyor liste uzunsa bekleme listesinde bekliyorsunuz kisaysa hemen baglaniyor baglaniyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben 2022 maaşı alıyordum sonra vgm öğrendim ilk olarak ben uşaktayım kütahya mış bizim bölge orayı aradım memur bana kontejjan varmı bakalım 2022 maaşını iptal etme dedi ben bekledim sonra kontejan varmış 2022 maaşını iptal ettirdim bazı evrakları posta yoluya göndermemi istediler. evrakları hazırladım yolladım. 2 sene kadar vgmden alıyordum işe giriş çıkış yaptım 2 kere sonra baş vuramadım nedenide 2 kere hakkımız oluyormuş. vgm de şöyle bi sorun var harçamalarına bakıyorlar her sene eve geliyorlar ektreni posta yolluyla gönderiyosun onun dışında kontejan varsa bölgende olur. vgm sitesine gir orda bölge müdürlükleri var hepsinin numarası var ara görüş %40 olunca engel verirler benim engelim bipolar ruhsal uzul muzul kaybımaybı olan olmayan ayırmıyorlar %40 olsun yeterli umarım olur ama elektrik ödemesi verilmez 2022 maaşı ile birlikte elektrik ödemeside düşer bilgin olsun.

Valla kimin ne dediği belli değil ben 2 sene önce telefon açtığımda rapor yetmiyor uzuv kaybı da olacak demişlerdi bu gün yaşadığım yerdeki vgm ye tel açtım direk rapor oranını sordular, birde uzuv kaybı diye bir şart olmadığını söylediler, sordum bana niye böyle bilgi verdiler dedim dediki memur iş yapmamak için başından savmış dedi hayırlısı

Ben vgm alıyorum uzuv kaybı diye bir şey duymadım Vgm her başvurana verilmiyor belirli bir kotası var örnegin o bölgede 100 kişiye veriliyorsa ve kontenjan dolu ise bir kişinin çıkması bekleniyor ki yenisi alınsın
Melekciks

Üst Alt