Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2008 öncesi emekli ve ölmüş kişinin yetiminin maaşı kesilme şartları nedir? Hangi yasa uygulanır?

ela lale

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
ANNEM 94 te vefat etti.4-a li emeklıydi.... BABAM 99de ÖLDÜ4C li emekliydi
Ben yetim maaşı almış ,2002 DEçeyiz yardımıda almıştım... ..
Talihsiz olaylar sıkıntı boşandım birkaçyıl oldu,çocuklarım okuyor dediler başvur verilir başvurdum verdiler .

SORUM ŞU.:
  1. Kendim çalışmak istiyorum okuyorum, kpss ye hazırlanıyorum işe girersem maaşım kesilir mi..
  2. bide maaş kesiminde 2008 öncesi kanun mu bugunkü mü uygalanıyor
  3. ,benim ailemden aldığım maas neye göre kesilir.
  4. 5510 sayılı kanun varmış..eski emeklilerin maası kesim bağlanma ..ona göre mi yeni kanuna göremi kesilir.
  5. veya şöyle sorayım ben hangi kanuna tabiyim hangi sartlarda maaşım kesilir..
  6. bide oldu ki işe girdim sıkıntı oldu çıktım yeniden bağlanır mı

bir sitede kesilir, birinde kesilmez.. her yerde bir sey yazıyor..
..Çok baktım 2008 öncesi emeklinin yetiminın maas kesılme sartı nette bulamadım..yardımınızı bekliyorum..

SGK İl Müdürlüğü'nden en kesin bilgiyi alırsınız. Misal benim annem 2008'den önce boşanmadığı için yetim maaşı alamaz dediler. Dedem 2001'de vefat etmişti. Daha önce de annem hiç yetim maaşı falan almamıştı.

smurf,

valla insan gidince soru sormaya çekiniyo..ters ters bakışlar..ilgisizler ,duymazdan geliyorlar..

@ela lale, Ön yargılı olmamak lazım, devlet dairelerinde vatandaşı eskisi kadar azarlamıyorlar artık. Bu şikayet olayı, cimer falan çıkalı herkes daha çok dikkat eder oldu. 😀

Üst Alt