Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

15 yaşında skolyozu olan kızım için hangi oranda rapor verilir?

oxzd

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
3
Merhaba Değerli Arkadaşlar,
Kızım 15 yaşında ve Skolyoz hastalığı var. 28 derece omurgası yamuk bununla ilgili Engelli raporu için başvuruda bulunacağım.
Böyle bir hastalığı olan varmı aramızda? hangi oranlarda rapor veriliyor çözger için hangi oranlar verilir? Rabbim hepimize şifa versin şimdiden yardımlarınız ve cevaplarınız için tşk ederim. saygılarımla

@oxzd, @herkes

@oxzd, Merhaba geçmiş olsun öncelikle. 28 derece düşük bir derece aslında muhtemelen %40'ın altında bir oran verilir. Dolayısıyla engelli haklarından yararlanamaz.

Ben naçizane size bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Benim de skolyozum ergenlikte ortaya çıkmıştı ve bu benim psikolojimi çok etkilemişti. Keşke o zamanlar destek alsaymışım diye düşünüyorum. Kız çocukları özellikle fiziksel görünüşlerini sorun etmeye daha meyilli. Ben en azından ergenlik dönemini atlatana kadar bir psikolog desteği almasını öneririm.

Hocam tşk ederim.verdiğiniz değerli bilgiler için psikolog konusunda haklısınız psikolog ve fizik tedaviye başvuracağım mutlaka sizin durumunuz nedir iyileşebildinizmi başka yapabileceğimiz ne olabilir.

@oxzd kızınız çocuk yaşta henüz. Tedavi edilecek seviyede ise tedavi de ise skolyoz konusunda uzman doktor araştirin. Tedavi ettirip çocugunuzu hastalıgı ilerlemeden engel olun. Skolyoz insanı hem psikolojik hem bedensel olarak etkiler. Bedensel olarak ilerledigi zaman nefes almakta yürümekte güçlük çekecektir. Kısıtlı hareket edecek agrısı olacak. İnşallah düzeltilebilecek seviyededir. Skolyozu olan biriyim. Size tavsiyem en kısa sürede kızınıza iyi bir doktor ve fizyoterapist bulun. İlerlemesi dursun. Sıkıntı sadece skolyoz ise. Birde okula gidiyorsa. Çantasını tek omzunda taşımasın sırtına taksın. Çok agırsa siz taşıyın. İnşallah iyileşir. Geçmiş olsun..

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
Allah razı olsun çok tşk ederim. Rabbim sizlerede acil şifa versin

@oxzd rica ederim.. Bu arada kızınız dik oturmadıgi zamanlarda dik oturmasını söyleyin. Yüzmeye gönderebilirsiniz. Çantasını kendisi taşırken de dikkat edin. Tek tarafa yüklenmeside skolyoz oluşumunu tetikler. Fizyoterapist ve doktordan egzersiz ögrenip yapmasını saglayın ki düzelsin kızınız... İyileşirse süreçleri buradan paylaşin. Sizin için sıkıntı olmazsa

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
@oxzd, Kızınızın derecesi fazla yüksek değil, büyük bir ihtimalle şu an için ameliyatı gerektirecek bir durum yok. Ama siz yine de bir uzmanla görüşerek tavsiyesi alınız. Büyük ihtimal fizyoterapist eşliğinde bazı egzersizler verilir. Bir de SCHROTH metodu var, araştırmanızı öneririm. Ben tecrübe etmedim ama etkili olduğunu söylüyorlar. Benim ileri dereceydi ameliyat oldum ve platin takıldı.

Üst Alt