Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    leman 01 Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    25 yaşınd 11 yıldır yürüyemiyen Kas hastası FİZİK TEDAVİ görmesi gereken bi bayanım.Adana da hikamet etmekteyim.Oturdugmz daire 3.katve asansör bulunmamaktadır.Yıllardır yaz kış eve mahkumum .Annem Babam 63 yaşındalar beni kaldırıp indirmye güçleri yetmiyor.Asansrlü eve çıkmaya maddi durumumuz el vermiyor.Bi çok dernekten ve büyük şehir belediyesinden blulundugum kata şu linkteki Sultangazi Belediyesi'nden Engelliye zel Asansr - Sultangazi Belediyesi gibi beni şaga inmeye çıkmaya yetecek asansör yaptırmalarını bi çok kez dilekçe yazarak rica ettim
    ama bimerede şikayet etmeme ragmen belediyemiz bunun vicdana ve belediyelerin insiyatfine baglı oldugnu söylediler.istanbul sultan gazi belediyesi engellilere özel asansr,özel engelli taksisi, atla terapi merkezleri ve ayda bir evlere temizlikçi gönderme gibi bi çok fliyetleri mavcutken adana büyük şehir belediyesi benim hayat kalitemi artımam ve kolaylaştırmam içinhiç bir adım atmıyor.yasal olarak bi hakkım varmı.Cumhuriyet Portal.agaçta kedi mahsur kalsa itfaye çagrıp kurtarıyorken ben yıllardır 3 katta mahsurum fakat beni kimsenin umusadıgı yok.ülkemizde hayvana verilen deger biz engellilere ne yazıkki verilmiyor.

Üye
    desparado Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    adana/çukurova
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun durumunuza üzüldüm.Bu mesajı daha yeni gördüm facebook'ta ADANA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ var.Belki yardımedebilirler.O grupta belediyenin fen işlerinde çalışan kişilerde var....

Üye
    KOZANLIM Avatarı

Gerçek Adı
    Cumali
    Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    Yüreğir/ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bundan 3-4 aya kadar 2 kattaki evimizde kalıyordum.Takerlekli sandalyem ile inmek çıkmak için birine muhtaçtım.Balkonumuzun bir köşesine Asansör Yaptırayım dedim ama 10 Milyar kadar masraf çıkar dediler yaptıramadık.Sonra düşündüm taşındım rampa yaptırmaya karar verdim.Evimizin arka bahçesinden tarafta müsait yerimiz vardı.rampa projesini kendim çizdim.Malzemelerini aldım demirci komşumuzada yaptırdım çok rahat inip çıkabiliyordum.Şimdi evlenince 1. katta kendi evimize taşındık.3. katta olmasaydın sanada tavsiye edecektim rampa yaptırmanı ama 3.kat çok zor olur.Asansör veya 1.kata taşınman lazım...

Üye
    leman 01 Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana 7 milyar fiat biçtiler sana 10 bçmişler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Her hafta bir dilekçe ile bu talebinizi belediyeye iletin bence. Üşenmeyin... Bıkıp "tamam yaptırıcaz, yete" diyene kadar devam edin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...