Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    necmeddin Avatarı

Gerçek Adı
    Necmeddin
    Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Emekli memurum özürlülerin su parasında indirim olduğunu öğrendim %80 özürlü raporumla müracaat ettim maaşın var olmaz dediler olabilirmi böyle bi mantık hem hak tanıyacaksın hem olmaz diyeceksin? bu konuda bilgisi olan varsa yazsın.?

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    83
    Verilen Beğeniler
    75

Aslında böyle saçmasapan uygulamalar var.size katılıyorum ama burası Türkiye.Mesela Nevşehir'de şehit aileleri 750 bin tl den engelliler 1 milyondan diğer aboneler ise 1 milyon 350 binden su ücreti ödüyorlar.
    bizler veya ailelerimiz indirimden yararlanmak için illaki şehit veya engellimi olmalıyız
    bu nasıl ülke... :?

Üye
    necmeddin Avatarı

Gerçek Adı
    Necmeddin
    Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Elazığ belediyesi encümen kararında şehitler malüller ve özürlülere % 50 indirim var amageliri olmayan özürlülereymişşş.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.222

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: karaca
    Necmeddin bey,
    Bende % 50 su parası indirimi için belediyeye müracaat ettim. Elazığ Belediyesi özürlü vatandaşlara uyguladığı % 50 oranında ki su parası indirimini bu sene aldıkları bir encümen kararı ile sadece maaşı olmayan özürlülere uygulayacaklarını karara bağlamışlar.
    Bu nedenle bizler yani aylık geliri olanlara indirim uygulamayacaklar, sadece belediye otobüslerinde indirimli (yarım bilet) yolculuk yapabileceğimizi öğrendim.

Ayrıca tek evi olan özürlü vatandaşlara 01.07.2005 tarihinden itibaren Emlak Vergisi muafiyeti uygulaması başladı. Ancak bundan da bizim Belediye Emlak Vergi Dairesi personelinin haberi yok..!!!!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    muratyavuz Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    02.05-2014
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben şunu öğrendim.Vatandaşına halkına sahip çıkmayan tek ülke Türkiye bunu utanarak söylüyorum.Hollandada arkadaşım var orada özürlülere ve vatandaşına çok iyi bakılıyormuş.Bu iş sadece Türkiye de olur.Türkiyede yaşamak kadar zor bir şey yok.

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malesef böyle uygulamalar oluyor. Nasıl bir mantıktır ki gelirin olmayacak e su ücretinde indiriden faydalanacaksın: eğer birinin geliri yoksa zaten suyu kullanacak musluğuda yoktur; bu kişi ne kirada yaşayabilir nede başka bir şekilde.
    Burada demek istenilen, geliri olsada kayıt dışı olmalı. Buna teşviktir bence.

Üye
    karaca Avatarı

Son Giriş
    11.12-2007
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    elazıg
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Müjde !!!

Elazığda oturan özürlü arkadaşlar.

Elazığ Belediyesi özürlü vatandaşlardan % 50 daha az su parası almaya başladı.

Duyurulur.

Karaca

Üye
    Fuzulim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maddi durumu iyi olan özürlü kişilere, özürlülükle alakası olmayan konularda ayrıcalık tanınmasına şahsen karşıyım.
    Örneğin su parası;
    Özürlü insanlar daha mı çok su işletiyor? Neden ayrıcalık tanınsın ki? İşi ve belli bir maaşı olan engelli vatandaşlarında diğer normal insanlar gibi su parasını ödemesi gereklidir diye düşünüyorum.
    Engellilerden giden bu şekilde ki yerli yersiz talepler bazı insanları bıktırabilir. Bence şansımızı fazla zorlamamalıyız.

Üye
    ==ORHAN== Avatarı

Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Fuzulim
    Maddi durumu iyi olan özürlü kişilere, özürlülükle alakası olmayan konularda ayrıcalık tanınmasına şahsen karşıyım.
    Örneğin su parası;
    Özürlü insanlar daha mı çok su işletiyor? Neden ayrıcalık tanınsın ki? İşi ve belli bir maaşı olan engelli vatandaşlarında diğer normal insanlar gibi su parasını ödemesi gereklidir diye düşünüyorum.
    Engellilerden giden bu şekilde ki yerli yersiz talepler bazı insanları bıktırabilir. Bence şansımızı fazla zorlamamalıyız.
    Sen Belediye den zenginsin ozaman..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.222

Bence bu tür indirim uygulamaları çok daha detaylandırılabilir. Örneğin ... indirimi şu kişilere uygulanır:
    2022'den maaş alan yoksul kişilere,
    eğitim/rehabilitasyon'a devam eden öğrenci engellilere
    emeklilere
    vs. vs. vs.

Böylece geliri yerinde olan kişiler az da olsa uygulama dışında tutulabilir diye düşünüyorum
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ==ORHAN== Avatarı

Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi burada belediyelerin tutumu çok yanlış. Hele bizim Aksaray belediyesi engelliler konusunda çok yanlışlıklar içindedir. Önceki gün gazetede gördüm ve çok şaşırdım. Nasıl oluyor böyle şeyler anlayamıyorum. Aksaray belediyesi tekerlekli sandalye bağışlamış iki kişiye. Resimde gördüğüm tekerleklisandalye alan kişinin arabası mevcut ve asla tekerlekli sandalyeye mecbur biri değil.
    İşte bunun gibi su indiriminden yararlanmak için sadece belediyede çalışmak gerekli ve herhangi özürün olması şart değil. Bakın nasıl belediye anlıyormusunuz. Özürlü ve ihtiyaçlı kişiye indirim yok bünyesinde çalışana var. Şuanda gelen faturaya baktım ve Metre küp fiyatı 1.34YTL. Çok pahalı bence..

Üye
    Fuzulim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ==ORHAN==
    Sen Belediye den zenginsin ozaman..
    Su parası ödemek için belediyeden zengin olmak, Vergi ödemek için devletten zengin olmak gerekiyorsa vay bu ülkenin haline.
    Keseri hep kendimize yontmamalıyız.
    Engelli bir kişi için araba alırken tanınan kolaylık adaletin gereğidir. Çünkü Otomobil Engelli kişilerin özgürlüğüdür, hareket etme olanağıdır, insan içine karışma şansıdır.
    Ama su parası için aynı şeyleri söyleyemeyiz. İşletilen suyun özürlülükle alakalı bir durumu yoktur.
    Genel olarak söylüyorum;
    Çeşitli zümrelere gereği ve ihtiyacı olmadığı halde indirim yapılması ülkemizdeki gereksiz bir uygulamalardır.
    Her işin başı vicdan ve mantık olmalıdır.
    Unutmayın Mantığın bittiği yerde adalette biter.

Üye
    karaca Avatarı

Son Giriş
    11.12-2007
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    elazıg
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar

Ben sadece Elazığ Belediyesinin örnek bir kararını duyurdum. İsteyen özürlü vatandaş gider indirim talebinde bulunur, istemeyen maddi durumu iyi olan kişi de normal fiyattan su parası ödemeye devam eder. Bu kadar basit.

Elazığ da oturan özürlü vatandaşlar adına Elazığ Belediye Başkanı Sayın Süleyman SELMANOĞLU'na ve Encümenine teşekkür ediyorum.

Karaca

Üye
    ddm_76 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2011
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu ülkede bız engellılere yada durumu olmayanlara ne kolaylık saglanmıskı suda ındırım saglayacaklar...
    nerden ne kadar fazla alırız dıye bakıyorlar bıde ındırım yapacaklar...
    olmaz bu ulkede oyle seyler olmaz ....
    keske olsada bızde buraya yazdıgımız yorumlardan utanıp özür dılesek...

Üye
    akcay Avatarı

Son Giriş
    16.11-2011
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar orhangazi belediyesi özürlülere %50 su indirimi uygulamaktadır

Sayfa 1 / 2 12 SonSon