Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar hakkaten çaşmalık istanbul gibi her ulustan bir ilde engelliler üçretsiz biner ankdaki engelliler kasten üçretli yolluçuluk yapıyor adam zaten %80 oranındaki kişi tek başına çıkma diye bir ihtimali yok buna bir çare bulunmalı eger adaletse adalet her yerde olmalı bununun ist izmir bursa veya dogusu farketmiyor adalet dediğin aynı yerde olmalı

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Ankara BüyükŞehir belediyesinin yazdığım bilgi edinme servisinin EGo otobüslerinde engellilere ilişkin yaptığı uygulama aşağıda ki şekildedir.Cevabı aynen yayınlıyorum.

İlgi Başvurunuz konusu nedeniyle EGO BÜTÇE VE MALİ İŞLER Birimine iletilmiş olup, söz konusu birimin gerekli incelemesi sonucunda vermiş olduğu cevap aşağıda belirtilmiştir.
    ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ÖZÜRLÜ DANIŞMA MERKEZİ TARAFINDAN ÖZÜR ORANI % 40 VE ÜZERİ OLAN ÖZÜRLÜLERE TOPLU TAŞIM ARAÇLARINDA İNDİRİMLİ TARİFEDEN YARARLANABİLMELERİ İÇİN ÖZÜRLÜ İNDİRİMLİ KARTI, ÖZÜR ORANI%75 VE ÜZERİ OLAN ÖZÜRLÜLERE YANLARINDA BİR REFAKATÇİ İLE BİRLİKTE KURULUŞUMUZ OTOBÜSLERİNDEN ÜCRETSİZ OLARAK YARARLANABİLMELERİ İÇİN ÖZÜRLÜ SERBEST KARTI VERİLMEKTEDİR. BU NEDENLE ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ÖZÜRLÜ DANIŞMA MERKEZİNE (TEL: 507 23 08-507 23 29)MÜRACAAT ETMENİZ GEREKMEKTEDİR. EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    Bilgi edinmenizi ve gereğini rica ederim.
    Saygılarımla,
    Ankara Büyükşehir Belediyesi
    Bilgi Edinme Yetkilisi ve Mavi Masa Şube Müdürü
    Hüseyin Acar

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

İstanbul ile Ankara Büyükşehir Belediyeleri arasında muazzam fark varmış. Yukarıdaki cevabı okuyunca iyisiyle kötüsüyle İBB'nin uygulamalarını bir kere daha takdir etmemek mümkün değil. Allah Ankara'yı yönetenlere akıl ve anlayış, yine o şehirdeki sakat kardeşlerimize de kolaylık versin.
    Lakin her zaman derim sessiz kalındıkça, beraber hareket edilmedikçe, bireysel davranışlarla bir netice elde etmek mümkün değil. Bülent Bey'in de dediği gibi ben de bir dernek vasıtasıyla hakkınızı aramayı önereceğim ama kardeşim derneklerin durumu bir alem, bir halt ettikleri yok. Ankara'da yaşayan arkadaşlar olarak bir araya gelip ya imza kampanyası başlatınız ya da topluca belediyeye yürüyünüz. Ben Melih Gökçek'i severim lakin birlik olup beraberce bir hareket planı oluşturmaz iseniz bu saçma uygulama kesinlikle yürürlükten kaldırılmaz. Bakınız Ankara'da doğal gaz sayaçları ile ilgili fazla alınan paralar iade ediliyor. Neden? Çünkü bu konudaki belediyenin saçma ve haksız tahsilatı ortaya hatta ayyuka çıktı. Allah tekrar yardımcınız olsun kardeşim ne diyeyim.

Üye
    ferat Avatarı

Gerçek Adı
    FeraT
    Son Giriş
    17.08-2012
    Saat
    12:30
    Yaşadığı Yer
    ankara/keçiören
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar arkadaşlar ben ank da ikamet ediyorum istanbuldaki iett.nin serbest kartından bende faydalana bilirmiyim burda indirimli biniyoruz eziyetten başka bişi değil

Üye
    GeBeRMiYeSiCe Avatarı

Gerçek Adı
    La Edri
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    02:56
    Yaşadığı Yer
    .........
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Vatandaşa hayırlı olsun ya ne denirki..

İşte HAMDOLSUN SÜRÜNÜYORUZ..

Saygılar Melih Amca...

Üye
    hulya06 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar aynen ankarada % 80 üzeri bedava ötobüs bileti veriyorlar ama benimki %48 olduğun için bana vermediler hayret ankarada niye böyle ya çok saçma

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5 yıldaha ankaralı engelli vatandaşlar eziyete tabi nedeyim ben seçimlerden önce demiştim oy vermeyin sürünürüz diye demekki kimse duymamış daha nedeyim ankarada oturan engelli vatandaşlarımızdan istiramım birgün toplanıp melih gökçekin makamına yürümeyi basına bi rezil edep gelelim daha nedeyim

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Daha öncede demiştim.
    Bizde yürüyüş yapalım.
    Hatta kendimizi Melih Gökçeğin ofizinin önüne zincirleyelim. Bakın nasıl ses getiriyor.
    Oturduğumuz yerden asıp kesmekle iş yapamayız.
    Varım diyenler. ANkarada bir yürüyüş yapalım ne dersiniz.

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Helal olsun valla. Benim kafadan, pısırıklıktan uzak birisi de varmış burda.Ankaralılar oturmakla hiç bir şey elde edemezsiniz.

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

deryaaslanturk;

aynen katılıyorum ve varım

Üye
    ganghster Avatarı

Son Giriş
    06.09-2009
    Saat
    10:11
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam ben de bu konu üstünde yoğun çalışmalar düşünüyom ben %75 olarak biliyodum enson serbest kart oranını %80 ne çıktıysa bu bir devletin çaresiz kaldığını engelliye verdiği üç kuruşa göz diktiğinin resmidir .arkadaşlar birlikten kuvvet doğar bn de aynı konujyu dilekçe yazarak ele aldım ve bizzat mecliste başbakanlığın özel sekraterliğine evraklara kayıt yaptırdım bakalım daha yeni verdim adresime bi cevap gelecek yalan olmassa sizlerle paylaşırım sonucu. saygılar

Üye
    ganghster Avatarı

Son Giriş
    06.09-2009
    Saat
    10:11
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende üzerime düşen görevi yaptım meclise dilekçe ile başvurdum bu adeletsiz durum hakkında sonuç bekliyorum sizler gibi. Benim raporda %70 anlamadığım %70 ve üzerini muhtaç sayıyolar indirim kartına gelince oran %75%80 abi bi adam engelli sıfatına koyuluyorsa bütün hak ve özgürlükler ayrım yapılmadan haklar sömürülmeden birgün ne oldum deil ne olacam diye düşünülerek yapılmalıdır vicdansızların ahirette yeri ve yurdu yoktur bu dünya onların cenneti olsun sonsuz hayatta biz daha şanslıyız arkadaşlar onlara göre daha az yargılanacaz ama rabbimiz ne demiş bu gün ölecekmiş gibi ahiret hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için çalışın evet çalışacaz elimizden geleni yapacaz vicdansıza merhametsize boyun eğmiyecez haklarımızı sonuna kadar savunacaz
    oki ankara başkent olacak abi devleti yönetenler farklı düşünceler içinde ellerinden gelse engelliye bi tekmede onlar vuracak sözüm ona ab ye girmek için bize birtakım kolaylıklar sunulmuş yoksa bizi bi kaşık suda boğarlar ama sıloganımız ney ölmek var dönmek yok herkes bir engelli adayıdır unutulmaması gereken bu saygılarımla engelleri aşmak dileğiyle sağlıcakla kalın Allah Büyüktür.

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Dilekçe ile olacak iş değil artık bu.
    Yürüyüş yapmamız lazım yürüyüş. Kızılaya dökülcez hepimiz bütün bedensel engelliler. Bizi coplayacak değiller ya.

Üye
    konuk80 Avatarı

Gerçek Adı
    Muammer
    Son Giriş
    20.01-2011
    Saat
    09:06
    Yaşadığı Yer
    Konya/çeltik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende varım ne yapılması gerekiyorsa yapalım

Üye
    songulsevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SONGÜL
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu konuyla ilgili bende çok dedim yazmakla olmaz hep birlik olup toplanıp yürüyüş yapmamız lazım diye.Ama pek dikkate ve gale alınmadı. Herkez en ufak bir konuda nasıl sakarya meydanında toplanıp seslerini duyuruyor ; valla bize sakarya meydanıda yetmez öyle değilmi arkadaşlar...

Gün belirleyelim en kısa zamanda yapalım o zaman.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon