Sayfa 4 / 10 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 138 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Askıda Üyelik
    juliet35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    9

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    adacım hemen alabiliyormuşuz
    özürlü kimlik kartı ve kimlik fotokopisiyle gidip kontör yükletiyoruz...
    kartlarda bir değişiklik olmayacak..

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vereceğim eshota ait aşağıdaki linkle bu konu hakkında son nokta konabilir artık. maalesef refakatçi uygulaması da kaldırılıyor. sadece ağır engelli raporu olanlar refakatçi uygulamasından yararlanabilecek. 1 marta dek kartlara kontor yüklemesi yapılması gerekiyor. kesinleşmiş ve bugün itibariyle uygulamaya konulmuş kararlar için:
    Duyuru Ayrıntıları - ÖZÜRLÜ VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE

Üye
    magnesia Avatarı

Son Giriş
    31.08-2010
    Saat
    10:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başka şehirlerde yaşayanlar anlatsın bakalım kendi şehirlerinde ne kadar ulaşım araçlarından faydalanıyorlar izmirdeki arkadaşlarada söylüyorum size verilen hizmetler diğer illerde yok bile davanızda haklısınız diğer illerde yaşayıpta burda sallayan arkadaşlara sesleniyorum bir zahmet kendi haklarınız için kendi belediyelerinizden isteyin ama size söyleyeceklerini şimdiden söylüyeyim bizde indirim %25 izmir size bol geliyor 2 defa deniyorsa kalanınıda siz harcayın veremiyecek olanlarınkini izmir belediyesi hiç almıyor burda insanların kafasını karıştırmayın !!!!!!!!!

Askıda Üyelik
    juliet35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    9

Evet magnesia sana bu konuda hak veriyorum...
    Kartlar elimizden alınabilirdi yada bize de %25 indirim uygulanabilirdi..
    Ben bu uygulamadan 7 senedir yaralanıyorum...
    Biz hakkımızı arıyoruz olmaz diyoruz..
    Ama hiç birimiz bilmiyoruz belki gerçekten su istimal edildiği için böyle bir uygulamaya geçildi...

Üye
    körbıçak Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi sosyal belediyecilik ve sosyal devletçilikte suistimal oluyor diye komple bir karar almak yani pireye kızıp yorganı yakmak olmaz .Çok komik ya izmirdeki engelliler polislerden belediye çalışanlarından daha mı zengin ???? Bu zeki fikiri ortaya atanı canı gönülden kutluyorum İBB kimden para kazanacağını iyi biliyor

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Başka illerde negatif uygulama var diye, haklarımızın baltalanmasına sessiz kalıp otur oturduğun yerde komutuna boyun eğmemiz beklenemez.
    15-20 senedir süren bir uygulamayı, sosyal kelimesini ağzından düşürmeyen bir yönetimin tırpanlaması hayli ilginç. Aynı yönetim, Buca Şirinyer parkı içinde yapılan engelli eğitim binası içinde ortalığı velveleye vermişti. İçinde İzsu ve itfaiye binası, düğün salonu, kafeteryaLAR ve yapay buz pisti olan alana, 100m2 engelliler için bina yapılacak diye mahkemelerde uğraştılar. Afedersiniz ama, ülen parkın içinde her çeşit yapılaşma olmuşta, engelli için yapılacak ufacık bir binamı yeşili katletmiş oldu demezlermi adama? Allahtan mehkeme aksi bir karar vermedi de, orada şimdi bizler için hizmet veren bir binacık var.
    Ben burada siyaseten eleştiri yapmak istemiyorum, ama sosyal belediyeciyim diye seçimden önce engellilerle buluşacaksın, Türkiye'de engelli dostu belediye seçildim diye tekerlekli sandalyedeki arkadaşlarımızla boy boy afiş bastırıp oy avlayacaksın, seçimden 2 ay sonrada arkadan vuracaksın. Yersen....
    Neden kontör sınırlamasını seçimden önceki vaadlerinde söylemedin? Söyleyebilirmi, kaç tane engelli var en iyi onlar bilir İzmir'de. çarparlar her birisini 2 oy ile, çıkan sonuç bu sonları tırstırır. 1994 senesinde 12.500 oy farkı ile belediye başkanı değişti. Onbinlerce engelli ve engelli yakınını kaybetmemek için sırıtkan afişler basırıp hereyri donatanlar, işleri bittiğinde 750 kontör afişleri ile otobüslerin arka camlarını donattılar.
    Suistimal olayına gelince, bunların hangi otobüse saat kaçta kaç sefer binmiş hepsini görüyorlar. Önce uyar, devam ederlerse iptal et kartlarını.
    Gramajı düşük ekmek satan fırın var diye tüm fırınlara, eşek eti ile yemek yaptı diye tüm yemekhanelere yaptırım yapıyormusunda, bizim kartlara sıra gelince tüm kartlara ayar çekiyorsun?
    Terbiyesizler.....
    Siz önce 80 santimlik kaldırımda ekili ağaçları temizleyin, bırakın sandalyeli arkadaşlarımızı, sağlamalrın dahi yürümekte güçlük çektiği kaldırımları düzeltin. İş yapmaya gelince ağır aksak ve ite kaka, haklarımızı tırpanlamaya gelince seçimden sonra ilk fırsatta.
    Siz 90 dakika olayıda kalktığında görün sıkıntıyı, daha bu bir şey değil...

Not: Ben geçen ay Konak Belediyesinde yapılan toplantıya gittim, bu ayın 5inde bayraklı Belediyesinde yenisi olacak. Engellilerin konu adildiği tam adını bilmediğim bir organizasyon var. Bayan bir profosör yönetiminde, belediye bürokratlarınında bulunduğu bir toplantılar zinciri. 15 günde bir değişik ilçelerde olacakmış. Onun lstesini edinip burada yazarım. Ben 5 Şubatta Bayraklı Belediyesinde düzenlenecek toplantıya katılacağım. Sanırım bu kart olayı bomba gibi patlayacak o gün. Saati tam bilmiyorum ama 10-11 gibi olmalı, saatinide öğrenip yazarım. İmkanı olanlar Cuma gününe işi yoksa gelsin.

Üye
    mavirüzgar Avatarı

Son Giriş
    02.04-2013
    Saat
    03:07
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili jem sonuna kadar katılıyorum sana..özürlü aileleri ve özürlü kişiler zaten yeterince sorun yaşıyor bir eshot kartımızada göz dikildi ya pes diyorum pessssss...
    Napabilirsek yapalım izmirlilerrrr susmayalım bence..bimere şikayet yazsak etkisi olurmu acaba?

Üye
    Asmina81 Avatarı

Gerçek Adı
    Asmina
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence kimse kartına bu kontörü yükletmesin 1 marttan önce toplanıp valilik mi olur, belediye başkanımı olur, eshot müdürlüğümü olur çıkalım arkadşalar... hep birlikte halimizi arzedelim böyle yazmakla olmaz birleşip bir yerlere gitmeliyiz...

Üye
    NIKO35 Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

08/02/2010 saat 16:00 tarihinde konak belediyesinin önünde toplanıyoruz herkesi o tarihte konak ta bekliyoruz

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    120

ben gelmek isterdim ama çalıştığım için gelemeyecem kusura bakmayın

Üye
    GuLeNKIZ Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    uzaklar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umarım başarı elde edersiniz

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    120

aziz kocaoğlu ve meclis üyelerini biz seçdik.keşke seçmeseydik ama umarım bu organizazyon başarılı olur

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    120

bu arada gidişde 90 dakikada kaç tane otobüse binerseniz binin 1 kontör dönüşde de aynı

Üye
    Asmina81 Avatarı

Gerçek Adı
    Asmina
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Niko yaaa dostum daha dün akşam duyrunu yapmışın sadece 1 günde kaç kişi görüp gelecek ki biraz daha bu tarihi ileri alsak 3-5 kişi anca görür çünki... Mesela 1 hafta sonra yada bir kaç gün sonra olsa bir kaç kişi daha görecektir... sizde cevrenizdeki dernek, vakıf ve arkadaşlara haber verirsiniz daha fazla kişi oluruz böylece... biraz planlı olmalı öyle yarın toplanıyoruz diyip 3-5 kişinin okuyup gelmesiyle bu olmaz bence... bunu planlı bir şekilde 1 haftada organize etmemiz gerek... ne düşünüyorsunuz izmir arkadaşlar bu konuda???

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    120

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aslında protestomuzu cumartesi yapsak iyi olur

Sayfa 4 / 10 İlkİlk 12345678 ... SonSon